^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

11 listopada br. zorganizowano gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości zakończone włączeniem się w promującą województwo akcję "Kujawsko - pomorska gęsina na św. Marcina" przy finansowaniu ze środków Samorządu Województwa. Uroczystości rozpoczęto mszą św. w kościele parafialnym p.w. św. Anny w Bobrownikach, po której występowali uczniowie. Następnie zgromadzeni prowadzeni przez poczty sztandarowe przemaszerowali pod zbiorową mogiłę 23 Polaków zgładzonych w 1939 r. przez niemieckich okupantów w odwecie za udział w obronie Państwa Polskiego, którego symboliczną datą przywrócenia jest 11 listopada 1918 r.

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bobrownikach informuje, że: stypendia szkolne wypłacane będą w kasie Urzędu Gminy Bobrowniki w dniach 21-22 listopada br. Zasiłki okresowe wypłacane będą w dniach 24 -25 listopada br.

 

GOPS Bobrowniki informuje, że w dniach 14-15 listopada br. w Kasie Urzędu Gminy Bobrowniki nastąpią wypłaty świadczeń rodzinnych.

Uwaga! Wiele osób prowadzących działalność gospodarczą na terenie naszej Gminy otrzymało wezwania do "uregulowania fakultatywnej opłaty rejestracyjnej w wysokości 295 zł. w terminie do 14.11.16.". Informujemy, że są to próby wyłudzenia pieniędzy. NIE DAJ SIĘ ZWIEŚĆ POZOROM!

Zaświadczenie lekarskie w formie elektronicznej (e-ZLA) jest wnioskiem o zasiłek chorobowy. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że zostało uruchomione automatyczne oprogramowanie umożliwiające pobieranie z ZUS elektronicznych zaświadczeń lekarskich o czasowej niezdolności do pracy, wystawionych przez lekarza, lekarza dentystę, felczera i starszego felczera, uprawnionego przez ZUS na zasadach określonych w przepisach ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa.

 | Zdjęcie dotyczy Zwycięski remis Wiślanina zostało dodane przez Gazeta CLI - w dniu 2016-10-31 id nr: 365522 |

Fot. Andrzej Korpalski

Bardzo dużo emocji towarzyszyło meczowi derbowemu w ostatniej kolejce Włocławskiej B-klasy. Drużyna z Wiślanina po 2 bramkach Huberta Kotkewicza i jednej Konrada Strużyny zremisowała z występującym na boisku w Tedorowie Wichrem Wielgie. Dzięki remisowi zespół z Bobrownik spędzi zimę na pierwszymi miejscu w tabeli z przewagą 4 punktów nad zespołem z Wielgiego.

Gratulujemy i życzymy utrzymania dobrej passy również na wiosnę.

Wicher Wielgie - Wiślanin Bobrowniki 3:3 (2:2) 

Bramki: Dominik Szklarczyk (24), Przemysław Kosowski 2 (39, karny, 86, wolny) - Hubert Kotkiewicz 2 (33, 90+2), Konrad Strużyna (35)

Więcej zdjęć na stronie magazynu CLI i Gazety Pomorskiej ,dostępne tutaj oraz Tu

 

Od ulic Basztowej i Rycerskiej rozpoczęto poprawę stanu nawierzchni ulic osiedla Podzamcze w Bobrownikach. Całość pierwszej i część drugiej z wymienionych ulic zyska nawierzchnię z kostki brukowej dla dróg i ulic osiedlowych. Inwestycja wykonywana jest ze środków własnych Gminy Bobrowniki.

Z okazji 98. rocznicy przywrócenia Państwa Polskiego po 123 latach zaborów 11 listopada br. odbędą się gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Rozpoczniemy je Mszą Św. o godz. 12.00 w Kościele Parafialnym p.w. św. Anny w Bobrownikach, po której nasze dzieci i młodzież prezentować będą montaż słowno-muzyczny. Ok. godz. 13.20 złożymy wiązanki kwiatów na mogile 23 Polaków zgładzonych przez hitlerowskich oprawców w odwecie za wystąpienie w obronie Państwa Polskiego we wrześniu 1939 r. Wszystkich Mieszkańców i Gości serdecznie zapraszamy.

Gospodarstwo Rolne I.B. Kopczyńscy
informują,że od dnia dzisiejszego
do końca przyszłego tygodnia będzie rozlewana gnojowica
w obrębie Bobrownickie Pole działki nr 369,389,390.
Za wszelkie utrudnienia przepraszamy!!!
 

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą