^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

GOPS Bobrowniki informuje, że w dniach 26-27 października 2017 r. (czwartek-piątek) nastąpi wypłata zasiłków okresowych. Kasa Urzędu Gminy Bobrowniki czynna w dni powszednie w godz. 8.00 - 14.00.

Gminny Dzień Edukacji Narodowej w Bobrownikach - fotorelacja Tygodnika CLI tutaj

90 - lecie OSP Rachcin - fotorelacja Tygodnika CLI tutaj.

Już po raz trzeci z inicjatywy Wójta Gminy Bobrowniki Jarosława Jacka Poliwko zorganizowano w Bobrownikach Gminny Dzień Edukacji Narodowej. 13 października br. przestronne wnętrze hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Karola Wojtyły w Bobrownikach zgromadziło przy tej okazji Nauczycieli (w tym również Emerytów), pracowników administracji, pracowników obsługi. Towarzyszyli nam przedstawiciele samorządowych władz na czele z Anetą Jędrzejewską, członkiem Zarządu Województwa i Starostą Lipnowskim Krzysztofem Baranowskim. Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest na pamiątkę powołania Komisji Edukacji Narodowej (14 X 1773 r.).

7 października 2017 r. minęła 100. rocznica konsekracji kościoła p.w. św. Jakuba Apostoła w Chełmicy Dużej, który jest parafialną świątynią dla mieszkańców sołectwa Rachcin w Gminie Bobrowniki. Centralnym punktem obchodów 100-lecia kościoła w Chełmicy była pontyfikalna msza św. sprawowana w niedzielę 8 bm. Delegacja władz samorządowych naszej Gminy na czele z Wójtem Jarosławem Jackiem Poliwko i Przewodniczącym Rady Gminy Bobrowniki Tadeuszem Gradkiewiczem złożyła w ofierze stułę, a żona Sołtysa Rachcina Pani Maria Krzemieniecka - własnoręcznie wyhaftowany obraz przedstawiający chełmicką świątynię. Młodzież strażacka z Rachcina poddała renowacji figurę Chrystusa z 1934 r., a na uroczystość wystawiono poczet sztandarowy OSP Rachcin.

GOPS Bobrowniki informuje, że wypłata świadczeń rodzinnych odbędzie się w dniach 16-17 października 2017 r. (poniedziałek - wtorek). Kasa Urzędu Gminy Bobrowniki czynna w dni powszednie w godz. 8.00 - 14.00.

Wójt Gminy Bobrowniki informuje, że od października 2017 roku, mieszkańcy Gminy mogą skorzystać z pomocy żywnościowej,  współfinansowanej ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy  Najbardziej Potrzebującym.

Skierowania wydawane są w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej pokój nr. 1  i 4 , natomiast żywność wydawana będzie  w dniach  11, 12 i 13 października w godzinach od 8:00 do 14:00, w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Bobrownikach przy ul. Plac Wolności.

O szczegółach wsparcia informowaliśmy tutaj.

 Jeśli chcesz zdobyć środki finansowe na otwarcie własnej działalności gospodarczej, to właśnie nadarza się ku temu okazja.  Możesz otrzymać bezzwrotną dotację (ok. 22600 zł.), pomostowe wsparcie finansowe (ok. 1300 zł co miesiąc przez 6 lub nawet 12 miesięcy) oraz wsparcie szkoleniowo doradcze.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, że od dnia 3 X 2017 r. wydawane będą skierowania do otrzymania pomocy żywnościowej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym FEAD. Informacje udzielane są w pokoju nr 1 i 4 budynku "A" Urzedu Gminy Bobrowniki, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bobrownikach, ul. Nieszawska 10, 87-617 Bobrowniki.

Sobota 30 września br. była szczególnym dniem dla mieszkanki Bobrownik, Pani Hieronimy Reich, która obchodziła swoje 90. urodziny. W dziesiątą dekadę życia Dostojna Jubilatka weszła tanecznym krokiem w towarzystwie rodziny i przyjaciół. Pani Hieronima ma 3 córki i 2 wnucząt. Znana jest z zamiłowania do podróży, aktywnego wypoczynku, ciągłej dbałości o ogród. Jubilatka wyszła z nietypową inicjatywą przekazania na rzecz Gminy kwoty 3,5 tys. zł. Środki znajdą swe zastosowanie w realizacji zadań gminy, które wskazane będą przy udziale Jubilatki. Dziękujemy za wsparcie oraz życzymy zdrowia i wszelkiej pomyślności na dalsze lata życia.

Relacja Filmowa TV Kujawy dostępna tutaj:

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą