^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

 

Za Miejskim Zarządem Usług Komunalnych i Dróg we Włocławku podajemy do wiadomości, że od 19.12.2017 r. od godz. 10.00 do dnia 02.01.2018 r. przywrócony będzie ruch na moście stalowym im. Marszałka Rydza-Śmigłego.

 

 Bobrowniki, 19.12.2017 r.

 

Wójt, Radni Gminy Bobrowniki oraz Komendant Gminny OSP występują z apelem do mieszkańców, a zwłaszcza  rolników na terenie naszej Gminy, o zachowanie czujności i ostrożności w związku z częstymi przypadkami podpaleń na terenie  Gminy.

W przypadku zaobserwowania sytuacji mogących być źródłem potencjalnego zagrożenia prosimy o natychmiastową informację.

 

Wójt Gminy Bobrowniki  

Jarosław Jacek Poliwko

 

 

Jak co roku hala sportowa przy SP im. kardynała K. Wojtyły w Bobrownikach pękała w szwach. Z inicjatywy Wójta Jarosława Jacka Poliwko i naszych Radnych ponad 350 mieszkańców Gminy Bobrowniki oraz gości spotkało się na wspólnej Wigilii rozpoczętej humorystyczną inscenizacją bożonarodzeniową. Ci, których na co dzień spotykamy jako przedsiębiorców, nauczycieli i urzędników, występowali w rolach aniołów, diabłów, króli oraz innych jasełkowych postaci wykreowanych przez śmiałe połączenie rzeczywistości biblijnej i współczesnej w wesołym scenariuszu Pani Ewy Makowskiej - Dyrektora SP. Nie zabrakło smakowitych potraw oraz ciast. Wszyscy uczestnicy wigilii otrzymali również skromne prezenty. Spotkanie zakończyliśmy wspólnym kolędowaniem.

W dniu wczorajszym tj. 15.12.2017 r. zrealizowana została inwestycja pn. "Budowa oświetlenia drogowego ul. Lipowej w miejscowości Bobrowniki (obręb ewid. Bobrowniki) gmina Bobrowniki na działkach nr ewid. 534, 689". Zadanie wykonane zostało dzięki przychylności Rady Gminy Bobrowniki. Gospodarz Gminy Wójt Jarosław Jacek Poliwko nie miał żadnych wątpliwości co do konieczności realizacji w/w zadania - oświetlona została całość ulicy Lipowej łączącej Bobrowniki z najbliższym miastem oraz będącej miejscem dojazdu do jednego z większych pracodawców na terenie Gminy. Poprawiło się bezpieczeństwo mieszkańców podążających tą ulicą do przystanku autobusowego. 

W zeszłym roku rozpoczęto, a w obecnym zakończono budowę oświetlenia ulicznego na obszarze zabudowanym Rachcinka. Realizację zadania zawdzięczamy Radzie Gminy. Zdaniem Gospodarza Gminy Wójta Jarosława Jacka Poliwko zasadność tej inwestycji polega na poprawie warunków bezpieczeństwa na szosie Bobrowniki - Włocławek łączącej gminę z najbliżej położonym miastem, a więc na jednej z bardziej uczęszczanych dróg gminy. Istniejącą sieć oświetlenia uzupełniliśmy skromną iluminacją na okres świąteczny w sołectwach z obszarem zabudowanym.

W przestronnym gabinecie naszego urzędu Gospodarz Gminy Wójt Jarosław Jacek Poliwko wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Tadeuszem Gradkiewiczem i Zastępcą kierownika USC Panią Małgorzatą Grudowską gościł pary małżeńskie świętujące Złote Gody. Wśród uczestników spotkania obecni byli: Sekretarz Gminy Tomasz Kryński i Radny Jarosław Bojarski. Małżeństwa z 50-letnim stażem powitał Wójt składając przybyłym małżonkom życzenia wszelkiej pomyślności oraz gratulacje. Przekazane zostały listy gratulacyjne wystosowane na tę szczególną okoliczność przez Pana Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.

GOPS Bobrowniki informuje, że wypłata świadczenia w ramach Rządowego Programu Rodzina 500 plus zarówno w formie przelewu jak i gotówki nastąpi w czwartek 11 stycznia 2017 r. Kasa UG Bobrowniki czynna w godz. 8.00 - 14.00.

O emigrantach z zachodniej Europy w okolicach Bobrownik, placówce oświaty i wychowania z naszej gminy prezentowanej w sejmie, nieznanych szerzej kresowych zabytkach kościelnych z rejonu Bobrownik, powiązaniach właściciela pewnej budowli na naszym terenie z niesławnym komisarzem Mołotowem i o katastrofie przy jeziorze leżącym w granicach Gminy Bobrowniki przeczytacie w najnowszym folderze sfinansowanym ze środków sponsorów wymienionych na ostatnich stronach publikacji. Życzymy przyjemnej lektury

W dniu 03.12.2017 r. w Remizie Strażackiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Bobrownikach odbyło się spotkanie wigilijne pszczelarzy    z Bobrownik, w którym udział wzięli: Wójt Gminy Bobrowniki Pan Jarosław Jacek Poliwko, Przewodniczący Rady Gminy w Bobrownikach Pan Tadeusz Gradkiewicz, K.s. wikary parafii p.w. Św. Anny w Bobrownikach Maciej Burszewski, Pan Prezes Regionalnego Związku Pszczelarzy Ziemi Kujawsko-Dobrzyńskiej we Włocławku Janusz Lambarski, Skarbnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Bobrownikach druh Józef Kopczyński oraz pszczelarze z małżonkami.

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą