^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Zakończyliśmy realizację przedsięwzięcia pn. "Zagospodarowanie terenu przez usunięcie nielegalnego wysypiska śmieci i utworzenie ścieżki edukacyjnej pn. Bioróżnorodność rodzimej flory Gminy Bobrowniki w Bobrownikach wraz z wykonaniem nasadzeń i tablic edukacyjnych". Operację rozliczył Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu przyznając na jej realizację dofinansowanie w kwocie 50 tys. zł. W sobotę 11 listopada br. nastąpi obrzęd poświęcenia i przekazania do użytku nowego terenu rekreacyjnego wraz z siłownią zewnętrzną, do której swą "cegiełkę" dołożyła mieszkanka naszej Gminy p. Hieronima Reich. Początek o godz. 11.30.  

Obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczniemy w Bobrownikach obrzędem poświęcenia i oddania do użytku terenu rekreacyjnego nad Gryską o godz. 11.30. Następnie przemaszerujemy do kościoła parafialnego p.w. św. Anny w Bobrownikach, gdzie sprawowana będzie okolicznościowa msza św., po której odbędzie się występ artystyczny. O godz. 13.30 oddamy hołd Polakom pomordowanym przez Niemców za wrześniowy opór jesienią 1939 r. Wszystkich Mieszkańców i Gości serdecznie zapraszamy!

 

GOPS Bobrowniki informuje, że w dniach 14-15 listopada 2017 r. (wtorek-środa) nastąpi wypłata świadczeń rodzinnych. Kasa Urzędu Gminy czynna w dni powszednie w godz. 8.00 - 14.00.

Za Miejskim Zarządem Usług Komunalnych i Dróg we Włocławku informujemy, że 6 listopada o godz. 8:00 zacznie obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu, związana z remontem chodników na moście im. Marszałka RYDZA-ŚMIGŁEGO. Planowany okres trwania robót budowlanych: do lipca-sierpnia 2018 roku.

 

 | Zdjęcie dotyczy Bez goli w Bobrownikach. Wiślanin grał prawie cały mecz w 10 [zdjęcia] zostało dodane przez Gazeta CLI - w dniu 2017-10-29 id nr: 1111326

W swoim ostatnim meczu Klasy A 2017/2018, grupa: Włocławek II. rundy jesiennej drużyna z Bobrownik bezbramkowo zremisowała z zespołem z Fabianek. W dziewięciu kolejkach Wiślanin zanotował dokładnie po 3 wygrane, porażki i remisy.

Program wspierania przedsiębiorczości i samozatrudnienia kobiet powyżej 29 r.ż., bez zatrudnienia w województwie kujawsko-pomorskim, w szczególności w powiatach o najwyższej stopie bezrobocia. Nr projektu: RPKP.08.03.00-04-0017/16E. Więcej informacji tutaj.

Projekt:
- dla kobiet powracających na rynek pracy po urlopie macierzyńskim lub rodzicielskim (w dniu przystąpienia do projektu są osobami pracującymi - pomoc finansowa w formie dofinansowania opieki nad dzieckiem w wysokości 600 PLN miesięcznie na dziecko przez okres 12 miesięcy
- wyłączonych z rynku pracy w związku ze sprawowaniem opieki nad dzieckiem (w dniu przystąpienia do projektu pozostających bez pracy, w tym także w trakcie urlopu wychowawczego) - pomoc finansowa w formie dofinansowania opieki nad dzieckiem w wysokości maksymalnie 600 PLN miesięcznie na dziecko oraz obligatoryjne wsparcie aktywizacyjne.

 

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Lipnie informuje, że w ramach porozumieniai we współpracy z Jednostkami Samorządu Terytorialnego, w związku z trwającą kampanią edukacyjno – informacyjną w zakresie nowych obowiązków informacyjnych dla mikroprzedsiębiorców od 1 stycznia 2018 roku, a dotyczących prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT i przesyłania jej jako JPK_VAT (Jednolity Plik Kontrolny VAT), realizując to zadanie, wychodząc jednocześnie naprzeciw oczekiwaniom tej grupy podatników, w dniu 6 grudnia 2017 r. (środa) w Urzędzie Gminy Bobrowniki,w godzinach od 11:00 do 13:00 uruchomione zostanie mobilne stanowisko eksperckiew tym zakresie.

GOPS Bobrowniki informuje, że wypłata świadczenia w ramach Rządowego Programu Rodzina 500 plus zarówno w formie przelewu jak i gotówki nastąpi w piątek 27 października 2017 r. Kasa UG Bobrowniki czynna w godz. 8.00 - 14.00.

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą