^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Informujemy, iż firma PwC uruchomiła bezpłatną infolinię w języku ukraińskim z informacjami w przypadku pytań związanych z legalizacją pobytu, pracą, podatkami, opieką zdrowotną i tranzytem do innych krajów UE (+48 519 062 999). Zachęcamy do korzystania w razie potrzeby oraz do rozpowszechniania informacji o infolinii. Szczegółowe informacje znajdują się w załączeniu w trzech wersjach językowych.

Home - PIU - Polska Izba Ubezpieczeń

Każdy pojazd, który porusza się po polskich drogach, musi mieć obowiązkowe ubezpieczenie OC.

Wjeżdżając do Polski z Ukrainy samochodem na ukraińskiej rejestracji, skorzystaj z:

  • Zielonej Karty. To potwierdzenie twojej polisy OC.
  • Jeśli nie masz Zielonej Karty, po przekroczeniu granicy Polski, potrzebujesz ubezpieczenia granicznego. Ubezpieczenie graniczne na 30 dni dla osób wjeżdżających z Ukrainy są bezpłatne. Oferują je Allianz, ERGO Hestia, PZU oraz Warta – ubezpieczenia są dostępne u agentów tych firm na przejściach granicznych lub poprzez infolinię.

Relacja "Tygodnika Lipnowskiego" dostępna tutaj: TYGODNIK LIPNOWSKI

Zdjęcia "Tygodnika Lipnowskiego" dostępne tutaj: TYGODNIK LIPNOWSKI

W dniu dzisiejszym tj. 04.03 2022r. zgodnie z tradycją po raz kolejny, na zaproszenie Wójta Gminy Bobrowniki Jarosława Jacka Poliwko oraz Przewodniczącego Rady Gminy Bobrowniki Jarosława Bojarskiego odbyło się spotkanie lokalnej władzy samorządowej z najmłodszymi mieszkańcami naszej gminy urodzonymi w drugiej połowie 2021 r. oraz ich rodzicami.

Zbiórki darów dla Ukrainy. Gdzie są organizowane i co jest potrzebne? -  gwarek.com.pl

Wójt Gminy w Bobrownikach informuje, że rozpoczynamy zbiórkę materiałów opatrunkowych (wyposażenie apteczki pierwszej pomocy), nowych koców i śpiworów dla poszkodowanych w rosyjskich atakach wojskowych na Ukrainie.

27 grudnia 2019 r. dniem wolnym w administracji rządowej - Aktualności -  Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Bydgoszczy

W związku ze zwiększeniem się populacji bobra europejskiego na terenie województwa kujawsko – pomorskiego zachęcamy do zapoznania się z ulotką. Jednocześnie informujemy, że osoby które doznały szkód wyrządzony przez zwierzęta objęte ochroną gatunkowa (w tym przez bobry) mogą ubiegać się o odszkodowanie wypłacanych przez Skarb Państwa za pośrednictwem Regionalnego Dyrektora Środowiska. 

Tłusty Czwartek to wieloletnia tradycja, zwiastująca koniec karnawału i zapowiadająca nadchodzący okres Wielkiego Postu. W tym dniu Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Jarosławem Bojarskim oraz Wiceprzewodniczącą Rady Gminy Marzeną Stańczak - Kaźmierską odwiedzili Dzienny Domu Pobytu "Senior+" w Rachcinie. Nie zabrakło tradycyjnych pączków domowej roboty przygotowanych przez podopiecznych.

Pomoc Żywnościowa – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Osieku

Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko wraz z Kierownikiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Lillą Lorenc informują, że po raz kolejny została pozyskana żywności unijna dla mieszkańców naszej gminy. Osoby kwalifikujące się do pomocy zapraszamy do odbioru żywności w budynku po dawnej Aptece na ulicy Senatorskiej w dniach 1-2 marca 2022r. Bardzo prosimy o zabranie ze sobą maseczek ochronnych. 

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą