^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

W dniu dzisiejszym Samorząd Gminy Bobrowniki rozpoczął cykl wyposażania seniorów w czujniki tlenku węgla(czadu). Po krótkim szkoleniu przeprowadzonym przez Komendanta Gminnego Ochotniczej Straży Pożarnej w Bobrownikach Dariusza Domagalskiego pierwsza grupa osób otrzymała urządzenia które przysłużą się do poprawy bezpieczeństwa osób starszych.

W dniu dzisiejszym tj. 12 grudnia 2023r. odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne podopiecznych Dziennego Domu Pobytu Senior+ w Rachcinie. Zebranych seniorów i zaproszonych gości powitała kierownik Krzysztofa Wycichowska składając jednocześnie najserdeczniejsze życzenia świąteczne, złożyła też gorące podziękowania pracownikom placówki.

 

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Bobrownikach Tadeusza Grzegorzewskiego oraz Komendanta Gminnego Dariusza Domagalskiego z Wójtem Gminy Bobrowniki Jarosławem Jackiem Poliwko na którym to druhowie wręczyli na ręce Wójta podziękowanie dla Rady Gminy i pracowników Urzędu Gminy za wszelką okazaną pomoc w realizacji zadań nałożonych na jednostkę wynikających za statusu.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców gminy podjęto decyzje o postawieniu nowych lamp oświetleniowych. Nowe lampy zamontowano w Polichnowie w kierunku Włocławka oraz w Bobrownickim Polu w kierunku Lipna.

Do Bożego Narodzenia zostało jeszcze kilkanaście dni ale nasza miejscowość już zaczyna „stroić się” na święta. Niezwykłą zimowo-świąteczną  atmosferę można poczuć już w kilku miejscach. Na terenie gminy włączono już świąteczne iluminacje, piękna choinka na Placu Wolności oraz kolorowe dekoracje które włączono na słupach oświetleniowych we wszystkich sołectwach dodadzą kolorytu i podkreślą niepowtarzalny klimat tych wyjątkowych grudniowych dni. 

Zgodnie z gminną tradycją w Mikołajki Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko, Przewodniczący Rady Gminy Jarosław Bojarski, Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Marzena Stańczak-Kaźmierska odwiedzili Przedszkole Samorządowe w Bobrownikach, najmłodsze dzieci ze Szkoły Podstawowej im Karola Wojtyły w Bobrownikach, Klub Dziecięcy "Bobrowiaczek", "Małe Przedszkole" w Rachcinie oraz Dzienny Dom Pobytu "Senior+" w Rachcinie. Goście wcielili się w role Mikołaja rozdając dzieciom oraz seniorom drobne upominki. 

Szanowni Państwo!

Uprzejmie informujemy, że w tym miesiącu nie ma już wolnych terminów na wywóz nieczystości płynnych gminnym wozem asenizacyjnym.

Na terenie naszej gminy usługi w tym zakresie prowadzą:

Firma „HATRIC” tel: 601 636 833 / 54 287 44 04

Firma ZOLTAR tel: 505 133 526

Zachęcamy do skorzystania z ich usług.

 

W dniu 3 grudnia 2023 r. w Remizie OSP Bobrowniki odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy zorganizowany przez KGW Polne Babki w Bobrownickim Polu, którego celem była integracja międzypokoleniowa oraz degustacja potraw regionalnych. Poniżej zamieszczamy przemówienie Pani Kamili Leszczyńskiej - Przewodniczącej KGW „Polne Babki” oraz fotorelację z wydarzenia. Wszystkim osobom bardzo dziękujemy za tak liczne przybycie. Szczególne podziękowania dla młodzieży zaangażowanej w organizację w tym za wspaniałe występy: Szymonowi Pióreckiemu, Miłoszowi Pióreckiemu i Lenie Uzarskiej.

W dniu dzisiejszym tj. 04.12.2023r. w siedzibie Urządu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego miało miejsce podpisanie Porozumienia Terytorialnego pomiędzy Samorządem Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Stowarzyszeniem na rzecz Gmin i Powiatu Lipnowskiego „Wspólnie Dla Przyszłości”.
W wydarzeniu brał udział Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko jako wiceprzewodniczący stowarzyszenia. Porozumienie opiewało na kwotę około 68 milionów złotych do podziału ma 10 samorządów. Pieniądze pozyskanie przez Gminę Bobrowniki w ramach Polityki Terytorialnej Funduszy Europejskich dla Kujaw i Pomorza zostaną przeznaczone na inwestycje w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną oraz na instytucje kultury.

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą