^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Warto zadbać o bezpieczeństwo swoich danych. Od 17 listopada br. będzie można zastrzec swój numer PESEL.

Zastrzeżenie numeru PESEL to usługa, dzięki której nikt nie weźmie na Ciebie kredytu, nie kupi sprzętów na raty, nie sprzeda nieruchomości bez wiedzy i zgody właściciela, nie wyrobi duplikatu karty SIM. W skrócie, nikt nie wykorzysta Twojego numeru PESEL bez Twojej wiedzy

Od 17 listopada 2023 r. będzie możliwe zastrzeżenie lub cofnięcie zastrzeżenia numeru PESEL elektronicznie - także przy użyciu aplikacji mObywatel - lub osobiście w siedzibie dowolnej gminy. PESEL zastrzec będzie można też w placówce bankowej oraz na poczcie

W dniu 17.11.2023r. Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko podpisał umowę partnerską z Urzędem Marszałkowskim na czele z Marszałkiem Województwa Piotrem Całbeckim dotyczącą projektu "Dwujęzyczne Przedszkolaki Pomorza i Kujaw". Celem projektu jest nauczanie dwujęzyczne nauk przedszkolnych.

W dniu 16.11.2023r delegacja z gminy Bobrowniki na czele z Barbarą Ośmiałowską - Sołtysem sołectwa Białe Błota uczestniczyła na gali "Akademia Żniwna" zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski w Toruniu. Podczas gali odbyło się wyróżnienie witaczy dożynkowych z terenu województwa Kujawsko - Pomorskiego.

W dniu 14 listopada 2023r. przypada Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Z tej okazji odbyło się spotkanie seniorów z naszej gminy z przedstawicielami władz samorządowych na czele z Wójtem Gminy Bobrowniki Jarosławem Jackiem Poliwko oraz Przewodniczącym Rady Gminy Jarosławem Bojarskim. Wśród zaproszonych gości obecni byli również: Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Marzena Stańczak-Kaźmierska, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Lipnie Tadeusz Gradkiewicz, Skarbnik Gminy Mirosława Kowalewska, Sekretarz Gminy Paweł Grudowski oraz Kierownik Klubu Dziecięcego "Bobrowiaczek" Sylwia Uzarska. 

11 listopada br. zorganizowano Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczęto mszą św. w kościele parafialnym p.w. św. Anny w Bobrownikach, po której uczniowie ze szkoły podstawowej w Bobrownikach zaprezentowali przedstawienie dotyczące historii odzyskania przez Polskę niepodległości. Mszę św. odprawili ks. prof. dr hab. Zdzisław Pawłowski - proboszcz parafii p.w. św. Anny w Bobrownikach.

Zapraszamy na gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości które odbędą się 11 listopada br. (sobota). Rozpoczniemy je Mszą Św. o godz. 10:00 w Kościele Parafialnym p.w. św. Anny w Bobrownikach, po której nasze dzieci i młodzież prezentować będą montaż słowno-muzyczny. Około godz. 11:30 złożone zostaną wiązanki kwiatów na mogile w parku. Wszystkich Mieszkańców i Gości serdecznie zapraszamy.

Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko

Przewodniczący Rady Gminy Jarosław Bojarski wraz z Radnymi.

W poniedziałek 6 listopada, w godzinach popołudniowych Klub Młodzieżowy gościł w Klubie Strzeleckim VIS w Lipnie. Było to świetną okazją do zapoznania się z budową, rodzajem oraz zasadami posługiwania się bronią. Ponadto niektórzy uczestnicy odkryli ukrywany dotąd talent:) Poza sprawdzeniem własnych umiejętności, młodzież na czas rozkładała i składała karabinek AK, osiągając bardzo dobry czas. Spotkanie zakończyło się wspólnym grillem. Wracając do domu wszyscy byli pełni wrażeń i ...łusek :)

Trwają ostanie przygotowania do otwarcia nowego placu zabaw dla dzieci w Sołectwie Bógpomoż.

W dniu 03.11.2023 r. w związku z obchodami Dnia Wszystkich Świętych delegacja z Urzędu Gminy Bobrowniki w składzie: Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko, Sekretarz Gminy Paweł Grudowski, Skarbnik Gminy Mirosława Kowalewska oraz Kierownik Referatu Komunalnego i Spraw Gospodarczych Tomasz Kryński odwiedziła Cmentarz Parafialny w Bobrownikach i zapaliła symboliczne znicze na grobach byłych pracowników Urzędu. 

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą