^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

W dniu dzisiejszym tj. 28.12.2022r. podpisano umowę o przyznanie pomocy przez Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego dotyczącej postępowania pn :"PRZEBUDOWA INFRASTRUKTURY GOSPODARKI SCIEKOWEJ W MIEJSCOWOŚCI BOBROWNIKI" 

Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko przy kontrasygnacie Pani Skarbnik Mirosławy Kowalewskiej w obecności Przewodniczącego Rady Gminy Jarosława Bojarskiego, oraz Sekretarza Pawła Grudowskiego podpisał umowę z Samorządem Województwa Kujawsko-Pomorskim reprezentowanym przez Wicemarszałka Panią Anetę Jędrzejewską oraz Wicemarszałka Pana Zbigniewa Sosnowskiego.

 

Dzisiaj w Urzędzie Gminy Bobrowniki odbyło się pożegnanie odchodzącego na emeryturę Pana Eugeniusza Celmera. Pani Eugeniusz pracował w Urzędzie Gminy od 2003 roku ostatnio zatrudniony był na stanowisku Konserwatora sieci wodno-kanalizacyjnych. Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko wraz z Skarbnikiem Gminy Mirosławą Kowalewską przekazali emerytowanemu już pracownikowi upominek. Z tej okazji dziękujemy za wieloletnią współpracę i zaangażowanie, za rzetelne i solidne wykonywanie wszystkich powierzonych obowiązków, za wszelkie dobro i życzliwość oraz pomoc w sytuacjach awaryjnych. Życzymy wielu lat w zdrowiu oraz dużo czasu na odpoczynek oraz realizacji swoich pasji i marzeń.

Gmina Niebylec - Zmiana stawek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Informujemy, że od dnia 01.01.2023r. stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wynosi 30,00 zł od osoby. 

Ulga dla osób kompostujących bioodpady w przydomowych kompostownikach wynosi 1,00 zł (stawka od osoby 29,00 zł). Zmiana stawki nie wymaga składania nowej deklaracji. Stosowne zawiadomienie odnośnie zmiany stawki zostanie dostarczone Pocztą Polską lub przez pracownika Urzędu Gminy Bobrowniki.

KOMUNIKAT BURMISTRZA SKWIERZYNY | Skwierzyna

Uprzejmie informujemy, że od dnia 1 stycznia 2023 r. do 21 stycznia 2023 r. nie będzie możliwości wystawiania faktur za zużytą wodę, odprowadzone ścieki i wywiezione  nieczystości płynne gminnym wozem asenizacyjnym.

Wszystkich mieszkańców prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość. Zachęcamy do podawania stanu wodomierzy do dnia 30 grudnia 2022 r. Późniejsze odczyty proszę podawać telefonicznie pod numer: 54 230-51-35 a faktury zostaną do Państwa wysłane po 21 stycznia 2023 r.

Przepraszamy za niedogodności wywołane koniecznością zamknięcia systemu komputerowego za 2022 rok.

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią hala sportowa przy Szkole Podstawowej im. Karola Wojtyły w Bobrownikach gościła mieszkańców Gminy Bobrowniki na spotkaniu opłatkowym. Z inicjatywy Wójta Jarosława Jacka Poliwko oraz Przewodniczącego Rady Gminy Bobrowniki Jarosława Bojarskiego wraz z Radnymi ponad 300 mieszkańców Gminy Bobrowniki oraz gości spotkało się na wspólnej Wigilii.

Wigilia podopiecznych Dziennego Domu Pobytu "Senior+" w Rachcinie to nie tylko wspólne składanie świątecznych życzeń, ale też integracja oraz miłe spędzenie przedświątecznego czasu. W dniu dzisiejszym tj. (14 grudnia) odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne podopiecznych DDP. Zebranych seniorów i zaproszonych gości powitała kierownik Krzysztofa Wycichowska składając jednocześnie najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Złożyła też gorące podziękowania pracownikom placówki.

Stracisz dane, stracisz pieniądze! - Starostwo Powiatowe w Lipnie

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami kampanii „Stracisz dane, stracisz pieniądze!" zainaugurowanej przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów: 

PUNKT SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH (PSZOK) - Gmina Repki -  Portal gov.pl

W dniach od 19.12.2022 r. do 10.01.2023 r. PSZOK (Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych) zlokalizowany w Bobrownikach koło Gminnej Oczyszczalni Ścieków będzie zamknięty.

Przerwa w funkcjonowaniu PSZOK związana jest z koniecznością rozliczenia oraz zamknięcia roku (spisanie stanów magazynowych) i uprzątnięciem terenu. Zapraszamy 11 Stycznia 2023 r. (środa).

Przepraszamy za utrudnienia.

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą