^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Kontynuując obchody Dnia Kobiet Burmistrz Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko, Przewodniczący Rady Miejskiej Jarosław Bojarski oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Lipnie Tadeusz Gradkiewicz odwiedzili Panie z Dziennego Domu Pobytu „Senior+” w Rachcinie wręczając na ręce podopiecznych oraz pracowników drobne upominki.

Z okazji Dnia Kobiet 8 marca w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Bobrowniki odbyło się uroczyste spotkanie. Burmistrz Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko po krótkim przemówieniu złożył najserdeczniejsze życzenia wszystkim Paniom zatrudnionym w Urzędzie a męska część pracowników wręczyła upominek w postaci symbolicznej czerwonej róży.

Dzięki dobrej współpracy między Urzędem Miasta i Gminy Bobrowniki na czele z Burmistrzem Bobrownik Jarosławem Jackiem Poliwko i Przewodniczącym Rady Miejskiej Jarosławem Bojarskim rozpoczął się remont pokrycia dachowego na budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Bobrownikach.

W dniu 7 marca br. na zaproszenie władz samorządowych Miasta i Gminy odbyło się wyjątkowe wydarzenie dedykowane wszystkim Paniom zrzeszonym w Kołach Kobiet z terenu Gminy Bobrowniki - Gminny Dzień Kobiet. Na uroczystym spotkaniu obecni byli Burmistrz Bobrownik Jarosław Jacek Poliwko, Przewodniczący Rady Miejskiej w Bobrownikach Jarosław Bojarski oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Lipnie Tadeusz Gradkiewicz. 

IMGW logo 350 mini » Gmina Bychawa

Zjawisko: PRZYMROZKI/1

Stopień zagrożenia: 1

Obszar: powiaty: aleksandrowski, brodnicki, golubsko-dobrzyński, Grudziądz, grudziądzki, inowrocławski, lipnowski, mogileński, radziejowski, rypiński, Toruń, toruński, wąbrzeski, Włocławek, włocławski i żniński.

Ważność: od godz. 00:00 dnia 07.03.2024 do godz. 08:00 dnia 09.03.2024 roku.

Przebieg: Prognozowany jest spadek temperatury powietrza w czwartek do około -3°C, przy gruncie do -6°C, w piątek do około -5°C, przy gruncie do około -9°C, w sobotę do około -2°C, przy gruncie do około -6°C. Temperatura maksymalna w czwartek około 6°C, w piątek około 8°C.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80 %

Uwagi: brak.

Źródło informacji: IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni ostrzeżenie meteorologiczne zbiorczo nr 40.

Z przyjemnością informujemy, że Gmina Bobrowniki została wyróżniona certyfikatem: PLATYNOWEGO SAMORZĄDOWEGO LIDERA INWESTYCJI ZA MIESIĄC LUTY 2024, przyznawanym w ramach ogólnopolskiego rankingu, którego zadaniem jest niezależna, obiektywna i wiarygodna ocena poziomu oddziaływania samorządów na rozwój gospodarczy całego kraju. Tytuł Samorządowego Lidera Inwestycji przyznawany jest Samorządom oraz jednostkom organizacyjnym, których działalność ma największy wpływ finansowy i inwestycyjny na polski rynek gospodarczy.

Podstawa prawna konsultacji społecznych | Serwis Urzędu Miejskiego w  Koszalinie

Burmistrz Bobrownik zarządza przeprowadzenie konsultacji społecznych, których przedmiotem jest projekt dokumentu pn. "Programu Ochrony Środowiska dla Gminy Bobrowniki na lata 2024-2027 z perspektywą do roku 2031." 

W dniu dzisiejszym tj. 01.03 2022r. zgodnie z tradycją po raz kolejny w sali Przedszkola Samorządowego w Bobrownikach na zaproszenie Burmistrza Bobrownik Jarosława Jacka Poliwko oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Jarosława Bojarskiego odbyło się spotkanie lokalnej władzy samorządowej z najmłodszymi mieszkańcami naszej gminy urodzonymi w 2023 roku oraz ich rodzicami.

 

W dniu 29.02.2024 Burmistrz Bobrownik Jarosław Jacek Poliwko w obecności Wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej Marzeny Stańczak-Kaźmierskiej i Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu w Lipnie Tadeusza Gradkiewicz przekazali na ręce druhów z OSP w Rachcinie sprzęt ochrony przeciwpożarowej: aparat tlenowy, zestaw radiotelefonów i rękawice ochronne za kwotę około 13000 zł.

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą