^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Zjawisko: silny wiatr

Stopień zagrożenia: 1

Obszar powiatów: wszystkie powiaty. 

Ważność: od godz. 03:00 dnia 21.02.2022 do godz. 18:00 dnia 21.02.2022 

Przebieg: prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h, z południowego zachodu i zachodu. Możliwe burze. 

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80% 

Uwagi: z uwagi na dynamiczną sytuację ostrzeżenie może być aktualizowane. 

Dyżurny synoptyk: Maria Poświata  

Źródło informacji: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

Ostrzeżenie meteorologiczne zbiorczo Nr 22.


W dniu dzisiejszym tj. 18 lutego br. w Świetlicy Przedszkola Samorządowego w Bobrownikach odbyła się uroczystość wręczenia medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Tym cywilnym odznaczeniem państwowym honorowane są pary, które przeżyły wspólnie co najmniej 50 lat w związku małżeńskim. 

Ostrzeżenia IMGW - intensywne opady deszczu i możliwe przekroczenia stanu  wód

Zjawisko: silny wiatr

Stopień zagrożenia: 3

Obszar powiatów: wszystkie powiaty. 

Ważność: od godz. 22:00 dnia 18.02.2022 do godz. 19:00 dnia 19.02.2022 

Przebieg: od godzin wieczornych silny wiatr o średniej prędkości 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, z południa, szybko wzrastający na 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 110 km/h, pojedyncze porywy do 120 km/h, z południowego zachodu i zachodu. Lokalnie burze. 

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80% 

Uwagi: w związku z dynamiczną sytuacją meteorologiczną ostrzeżenie może być aktualizowane.

Dyżurny synoptyk: Agnieszka Harasimowicz

Źródło informacji: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

Ostrzeżenie meteorologiczne zbiorczo Nr 19.

W dniu dzisiejszym Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko zgodnie z wolą Rady Gminy Bobrowniki podpisał akt notarialny dotyczący zakupu budynku na ulicy Senatorskiej w Bobrownikach. Budynek po dawnej Aptece położony jest w centrum miejscowości jest to idealna lokalizacje na utworzenie miejsca integracji mieszkańców. 

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 – Gminny Ośrodek Pomocy  Społecznej w Osieku

W ramach programu POPŻ po raz kolejny wydawana będzie żywność dla mieszkańców Gminy Bobrowniki. Osoby kwalifikujące się do pomocy(wymagane zaświadczenie o dochodach za ostatni miesiąc) zapraszamy do odbioru skierowań. Odbiór skierowań w budynku "A" Urzędu Gminy Bobrowniki pok. nr. 4.

10 lutego 2022 roku odbyło się uroczyste wręczenie stypendium Wójta Gminy Bobrowniki. Ze względu na trwającą naukę zdalną Wójt Gminy Jarosław Poliwko w obecności Kierownik Gminnego Zespołu Oświaty Beaty Domagalskiej tegoroczne wyróżnienia złożyli na ręce Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Bobrownikach P. Ewy Makowskiej.

Przypominamy, że w ramach projektu „Utworzenie 13 Dziennych Domów Pobytu na terenie województwa kujawsko-pomorskiego” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014 – 2020, przy Dziennym Domu Pobytu „Senior+” w Rachcinie funkcjonuje Centrum Usług Środowiskowych, w którym wszyscy mieszkańcy Gminy Bobrowniki mogą skorzystać z bezpłatnych porad:

Gmina Przemęt przyjazna dla środowiska - Gmina Przemęt

Szanowni Mieszkańcy,

od lutego 2022 r. możecie śledzić jakość powietrza w gminie Bobrowniki. Czujnik jakości powietrza firmy Syngeos, zainstalowany został na budynku Urzędu Gminy Bobrowniki.

Wyniki są podawane w czasie rzeczywistym. Możecie je Państwo odczytywać za pośrednictwem strony internetowej naszepowietrze.pl oraz aplikacji mobilnej Syngeos – dostępnej na urządzenia z systemem Android oraz iOS lub za pośrednictwem strony internetowej urzędu – widget prezentujący wyniki znajduje się po prawej stronie na witrynie internetowej gminy.

W ostatnich dniach w ramach działania Dziennego Domu Pobytu "Senior+" w Rachcinie podopieczni wzięli udział w Karnawałowym Baul Przebierańców. Seniorzy przebrani w stroje karnawałowe brali udział w ciekawych i różnorodnych konkursach. Nie zabrakło zabawy tanecznej oraz pysznych potraw przygotowanych przez seniorów. 

Wnioski o zwrot podatku akcyzowego za paliwo rolnicze od 3 sierpnia -  E-warzywnictwo.pl - informacyjne wsparcie branży warzywniczej

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje, że każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT: w terminie od 1 lutego 2022 r. do 28 lutego 2022 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2021 r. do 31 stycznia 2022 r., w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2022 r.

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą