^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

W dniu 27 maja 2021r. Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko przy kontrasygnacie Pani Skarbnik Mirosławy Kowalewskiej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego podpisali umowę pn: Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych o nawierzchni bitumicznej realizowanej dwuwarstwowo, składającej się z warstwy wiążącej i ścieralnej o minimalnej łącznej grubości warstw 6cm, wykonanej od podstaw, tj. na istniejącej nawierzchni gruntowej do długości 0.875km, w obrębie geodezyjnym: Bobrownickie Pole dz. nr. 119". Na podstawie umowy pozyskano dofinansowanie w wysokości  157 500 zł. 

Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności  rolniczej – Gmina Będzino

Wójt Gminy Bobrowniki uprzejmie informuje, że w związku z możliwością uzyskania dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na zadanie w ramach programu priorytetowego „USUWANIE FOLII ROLNICZYCH I INNYCH ODPADÓW POCHODZĄCYCH Z DZIAŁALNOŚCI ROLNICZEJ” przeprowadzona zostanie inwentaryzacja  ilości odpadów znajdujących się na terenie gminy.

Zadanie będzie realizowane w przypadku otrzymania przez Gminę Bobrowniki dotacji  w pierwszej połowie 2022 r.

Ostrzeżenia IMGW - intensywne opady deszczu i możliwe przekroczenia stanu  wód

Zjawisko: burze z gradem

Stopień zagrożenia: 2

Obszar powiatów: Woj. kujawsko-pomorskie (wszystkie powiaty), 

Ważność: od godz. 10:00 dnia 22.06.2021 do godz. 01:00 dnia 23.06.2021 

Przebieg: Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 30 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami grad. 

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%. 

Uwagi: Brak. 

Dyżurny synoptyk: Michał Szewczyk

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków
1 lipca 2021 r. zostanie wprowadzony obowiązek złożenia deklaracji źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).Aplikację będzie musiał złożyć każdy właściciel nieruchomości. CEEB polegać będzie na informowaniu o źródłach ciepła oraz spalaniu paliw w danym budynku.
 
Więcej informacji na stronie link
Link do wypełnienie formularza: https://zone.gunb.gov.pl/

Projekt badawczy dla przedsiębiorców GOSPOSTRATEG – „Regiogmina” – Gmina  Rogóźno

Serdecznie zapraszamy na spotkanie zespołu projektowego REGIOGMINA z lokalnymi środowiskami gospodarczymi. Podczas spotkania zostaną omówione i skonsultowane takie zagadnienia jak aktualna i prognozowana sytuacja finansowa gminy, wyniki badań ankietowych w gminach przedstawiające oczekiwania wsparcia lokalnych MŚP. W trakcie spotkania zostaną również przedstawione zagregowane wnioski z diagnozy przeprowadzonej w Gminie Bobrowniki wraz z planowanymi celami i priorytetami działań oraz wybranych projektów, które gmina chciałaby realizować. 

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych - Informacje - Miasto ...

Ze względu na obecną sytuację pogodową (upały) prosimy Mieszkańców o wystawianie odpadów komunalnych w dniu w którym przypada termin ich odbioru z posesji o godzinie 6:00. Ewentualne opóźnienie w odbiorze mogą wynikać z krótszego czasu pracy wynikającej z wysokich temperatur.  Prosimy o wyrozumiałość. 

 

 

Ostrzeżenia IMGW - intensywne opady deszczu i możliwe przekroczenia stanu  wód

Zjawisko: upał

Stopień zagrożenia: 2

Obszar powiatów: wszystkie powiaty 

Ważność: godz. 12:00 dnia 18.06.2021 do godz. 20:00 dnia 21.06.2021 

Przebieg: Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 34°C. Temperatura minimalna w nocy od 16°C do 20°C. 

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%. 

Uwagi: Ostrzeżenie może być kontynuowane. Temperatura maksymalna 20.06 lokalnie do 29°C 

Dyżurny synoptyk: Krzysztof Woźniak 

Źródło informacji: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Ostrzeżenie nr 79.

Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii w Białymstoku dla hodowców  trzody chlewnej - Strona Urzędu Miejskiego w Choroszczy

W związku z aktualną sytuacją epizootyczną oraz koniecznością zwiększenia świadomości społecznej w zakresie zagrożenia jakim jest afrykański pomór świń (ASF) i wysoce zjadliwa grypa ptaków (HPAI) prosimy o zapoznanie się z załączonymi poniżej informacjami.

Znalezione obrazy dla zapytania: ugbobrowniki herb

Przypominamy, o konieczności dostarczenia faktur dotyczących artykułów edukacyjnych do stypendium szkolnego. Faktury należy dostarczyć najpóźniej do 25 czerwca 2021r.

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą