^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Gmina Bobrowniki kupiła autobus który wykorzystywany będzie do dowozu uczniów do szkoły, wybór padł na pojazd marki IRISBUS DAILY z 33 miejscami siedzącymi.

Nowy autobus zastąpi dotychczas używanego i wysłużonego Mercedesa Benz 0303.

Używany przez Gminę Bobrowniki ciągnik Ursus C360 przeszedł gruntowną renowacje dzięki której został przygotowany do zbliżającego się sezonu zimowego. Wymieniona została kabina oraz zrobiono przegląd oraz naprawę uszkodzonych elementów. 

W dniu dzisiejszym tj. 11 października 2022 r. Wójt Gminy Bobrowniki w obecności Przewodniczącego Rady Gminy Jarosława Bojarskiego, Radnej Rady Gminy Bobrowniki Pani Kamili Sztuczki, Sekretarza Gminy Pawła Grudowskiego wraz z przedstawicielami wykonawcy dokonali uroczystego otwarcia nowej drogi gminnej.

 

W dniach od 6 do 9 października 2022 roku Panie z Kół Kobiet z terenu gminy Bobrowniki uczestniczyły w wycieczce do świętego miejsca w Kalwarii Zebrzydowskiej. Podczas wyjazdu zwiedziliśmy również Bazylikę Matki Boskiej Anielskiej w Kalwarii, pokój Ojca Świętego w Kalwarii, Centrum Koronki w Koniakowie, Centrum Pasterskie w Koniakowie, Zamek w Cieszynie, Dom Papieski w Wadowicach, Bazylikę Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach, oraz Białkę Tatrzańską. 

Dystrybucja preparatu jodku potasu na terenie Żyrardowa - Portal Urzędu  Miasta Żyrardowa

Na polecenie władz centralnych gmina Bobrowniki ustaliła miejsca i zasady dystrybucji tabletek z jodkiem potasu.

Poniższy komunikat zawiera informacje na temat działań prewencyjnych. Zgodnie z komunikatem MSWiA na chwilę obecną zagrożenie radiacyjne nie występuje, a sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez Państwową Agencję Atomistyki.

W dniu 30 września 2022r. mieszkanka Gminy Bobrowniki Pani Heronima Reich obchodziła jubileusz 95 urodzin, z tej okazji postanowiła wspólnie z córkami, że po raz drugi prezenty zebrane na uroczystości jubileuszowej przekaże na rzecz Gminy Bobrowniki.

Ważne! Zmiany w Dodatku Węglowym i terminie wypłaty – Urząd Gminy w  Sulmierzycach

W dniu 19 września br. opublikowana została Ustawa o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw, która wprowadziła istotne zmiany do ustawy o dodatku węglowym.

W dniu 16 września br. Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko oraz Starosta Lipnowski Krzysztof Baranowski podpisali "Porozumienie o udzieleniu pomocy finansowej w formie dotacji celowej zawarte pomiędzy Powiatem Lipnowskim a Gminą Bobrowniki." Przedmiotem porozumienia jest udzielenie Gminie przez Powiat pomocy finansowej w formie dotacji celowej na dofinansowanie zadanie polegającego na budowie placu zabaw w sołectwie Bógpomóż.

ZEBRANIA SOŁECKIE - Aktualności - Serwis WWW Urzędu Miejskiego w Gołdapi

Sołtys Sołectwa Gnojno informuje, że zaplanowane na dzień 22 września 2022 r. godz. 16.30 zebranie w sprawie zaplanowania Funduszu Sołeckiego na rok 2023 zostaje przeniesione na dzień 29 września 2022 r. godz. 16.30.
Miejsce zebrania:  sala zebrań przy Kaplicy w sołectwie Gnojno.

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą