^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Aktywnie i w podniosłej atmosferze obchodziło społeczeństwo Gminy Bobrowniki Narodowe Święto Trzeciego Maja. Rozpoczęto je siatkarskim Turniejem Konstytucji 3 Maja, nad którym patronat objął Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko. Rozgrywki odbyły się 2 maja z udziałem 5 drużyn. Zwycięstwo odniosła drużyna z Ciechocinka. 

W dniu 3 maja uroczystości rozpoczęto Mszą Świętą sprawowaną w Kościele p.w. św. Anny ufundowanym w 1787 r. przez Kajetana Sierakowskiego, zwolennika Konstytucji 3 Maja i posła na Sejm Wielki. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył i homilię wygłosił ks. dr hab. Zdzisław Pawłowski, prof. UMK, Proboszcz Parafii Bobrowniki. W koncelebrze asystowali Ojcowie Bernardyni z Klasztoru w Skępem. 

W uroczystości udział wzięli: Członek Zarządu Województwa Kujawsko - Pomorskiego Aneta Jędrzejewska, Starosta Lipnowski Krzysztof Baranowski, Rafał Wiśniewski (Przewodniczący Rady Powiatu Lipnnowskiego), Wójt Gminy Lipno Andrzej Szychulski i inni Goście. Zobacz fotorelację.

W celu poprawy warunków użytkowania przestrzeni publicznej jaką jest dawny rynek bobrownicki informujemy, że z dniem 1 maja 2015 r. na Placu Wolności w Bobrownikach udostępniona zostanie na stałe publiczna toaleta. 

Informujemy, że w dniu 3 maja 2015 r. (niedziela) w godzinach 13:00 - 15:00 w Urzędzie Gminy Bobrowniki (pok. nr 24) wystąpi możliwość odbioru - pobrania zaświadczenia o prawie do głosowania w Wyborach Prezydenckich. W tym czasie wystąpi również możliwość złożenia wniosku o wydanie dowodu osobistego. 

  Małgorzata Grudowska

Zastępca Kierownika USC

Gminna Biblioteka Publiczna wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Bobrownikach zapraszają dzieci z Przedszkoli i Szkół Podstawowych z terenu Gminy Bobrowniki do udziału w konkursie plastycznym. Tematem przewodnim konkursu jest przedstawienie w formie plastycznej ilustracji do przeczytanej przez siebie książki wypożyczonej w bibliotece. Prace wykonane dowolną techniką przyjmujemy do 25 maja 2015.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Gmin Dobrzyńskich Region Południe

OGŁASZA KONKURS FOTOGRAFICZNY

Pod nazwą "Działalność LGD w obiektywie"

Konkurs współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2014

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Gmin Dobrzyńskich Region Południe

OGŁASZA KONKURS PLASTYCZNY

"Działalność LGD"

Konkurs współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2014

Gmina Bobrowniki to w swej większej części obszar chronionego krajobrazu, którego piękno urzeka wielu odwiedzających nasz teren. Częstym widokiem są również piękne ogródki. Dziś ogłosiliśmy konkurs na najpiękniejszy ogródek Gminy Bobrowniki 2015. Na stronie BIP zamieściliśmy Regulamin konkursu oraz wzór zgłoszenia. Skład Komisji Konkursowej tutaj. Zgłoszenia przyjmujemy do 20 czerwca 2015 r. Zachęcamy do udziału!

               Przewodniczący Rady Gminy Bobrowniki         Wójt Gminy Bobrowniki

                          Tadeusz Gradkiewicz                            Jarosław Jacek Poliwko

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Bobrowniki i gości na obchody Narodowego Święta Trzeciego Maja połączone z oddaniem hołdu i złożeniem kwiatów na zbiorowej mogile 23 Polaków rozstrzelanych jesienią 1939 r. przez hitlerowców. Obchody rozpoczniemy o godz. 16:00 Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w Kościele parafialnym p.w. św. Anny w Bobrownikach, po której młodzież szkolna z bobrownickich szkół zaprezentuje program artystyczny. Potem nastąpi przejście do miejsca pamięci na Placu Wolności.

Przewodniczący Rady Gminy     Ks. Zdzisław Pawłowski           Wójt Gminy Bobrowniki

     Tadeusz Gradkiewicz        Proboszcz Parafii Bobrowniki      Jarosław Jacek Poliwko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gmina Bobrowniki wspiera inicjatywy związane z rozwojem umiejętności cyfrowych osób powyżej 50. roku życia. Tej idei służy udostępnianie jednej z sal Urzędu Gminy na pracownię internetową Ochotniczej Straży Pożarnej w Bobrownikach, której druhny tworzyły wystawę "Bobrowniki wczoraj i dziś". Praktykę tę doceniła Kapituła Konkursu "Dojrz@łość w sieci" (przedstawiciele mediów, stowarzyszeń, biznesu, administracji) wręczeniem 20.03.2015 r. pamiątkowej statuetki w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Władze Gminy Bobrowniki składają druhom i druhnom podziękowanie za aktywne działania na rzecz promocji naszej Gminy.

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą