^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

ARiMR zachęca do udziału w szkoleniu dotyczącym Działania "Modernizacja gospodarstw rolnych", w którym przewiduje się m.in. koszty budowy lub modernizacji budynków lub budowli, zakupu nowych maszyn, elementów infrastruktury technicznej. Spotkanie stanowi okazję uzyskania informacji o warunkach uzyskania pomocy i przewidywanych terminach uruchomienia wsparcia.

Informujemy, że 21 września 2015 r. (poniedziałek) odbędzie się VIII Sesja Rady Gminy Bobrowniki. Początek o godz. 10:00. Porządek obrad dostępny tutaj.

05 września na Stadionie Miejskim w Lipnie odbyły się IX Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. W kategorii A Gminę Bobrowniki reprezentowała drużyna męska OSP Rachcin, która uplasowała się na V miejscu. Spośród 9 gmin powiatu lipnowskiego zostaliśmy sklasyfikowani w środku wyprzedzając m.in. utytułowane straże-w tym jednostki z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Skromny choć nie najgorszy wynik udało się osiągnąć mimo braku szeroko zakrojonych przygotowań i udogodnień sprzętowych. 

OKÓLNIK

Informuję, że dnia 11 września 2015 r. (piątek) o godz. 17:00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy przy ul. Nieszawskiej w Bobrownikach odbędzie się spotkanie osób zainteresowanych działalnością Koła Gospodyń Wiejskich Bobrownickie Pole. Przedmiotem zebrania będzie wybór zarządu Koła. Wszystkie osoby zainteresowane tą sprawą proszone są o przybycie.

                                                                      Sołtys Wsi Bobrownickie Pole

                                                                            Roman Parzniewski

Wójt Gminy Bobrowniki i Rada Gminy Bobrowniki wraz z Przewodniczącym składają serdeczne podziękowanie wszystkim mieszkańcom naszej Gminy za udział w Diecezjalno-Powiatowo-Gminnych Dożynkach Bobrowniki 2015. 

W placówkach oświatowych na terenie Gminy Bobrowniki rozpoczął się Nowy Rok Szkolny.

Spośród licznych wieńców dożynkowych, które mogliśmy oglądać w trakcie Diecezjalno-Powiatowo-Gminnych Dożynek Bobrowniki 2015 Komisja Konkursowa jako jeden z najpiękniejszych wskazała wieniec z terenu Gminy Bobrowniki wykonany przez mieszkańców wsi Bobrownickie Pole. Wieniec zajął III miejsce w Powiatowym Konkursie na najpiękniejszy współczesny wieniec. Łącznie przeprowadzone zostały trzy konkursy na najpiękniejsze wieńce dożynkowe oraz głosowanie publiczności. Zwycięzcom gratulujemy!

W minioną sobotę 29 sierpnia plac przed Kościołem Parafialnym p.w. św. Anny w Bobrownikach pokryty został koronami żniwnych wieńców dożynkowych zwiezionych przez delegacje z powiatu lipnowskiego, innych kujawsko - pomorskich powiatów oraz z województw łódzkiego i wielkopolskiego. Wszystko za sprawą Diecezjalno-Powiatowo-Gminnych Dożynek Bobrowniki 2015, których Gospodarzami byli: JE bp dr Wiesław Alojzy Mering - Ordynariusz Diecezji Włocławskiej, Krzysztof Baranowski - Starosta Lipnowski i Jarosław Jacek Poliwko - Wójt Gminy Bobrowniki. 

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą