^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Zdjęcie ilustracyjne

Starostwo Powiatowe w Lipnie zaprasza do udziału w konkursie ekologicznym

W trosce o czyste powietrze”.

 

GOPS Bobrowniki informuje, że w dniach 24-25 maja br. (środa-czwartek) nastąpi wypłata zasiłku okresowego. Kasa Urzędu Gminy czynna w godz. 8.00-14.00.

 

Orion Popowo - Wiślanin Bobrowniki 1:2 (1:2) 

Gminna Biblioteka Publiczna zaprasza na kiermasz książek dla dzieci. Malowanki,bajki i wiele innych w atrakcyjnych cenach.

Biblioteka czynna od poniedziałku do piątku w godz: 8:30 -16:30. Serdecznie Zapraszamy.

 

GOPS informuje, że wypłaty świadczenia rodzinnego nastąpią dnia 15 maja br. (poniedziałek). Kasa Urzędu Gminy czynna w godz. 8.00 - 14.00.

Dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Bobrownikach, Szkoły Podstawowej w Rachcinie oraz Gimnazjum im. Ziemi Dobrzyńskiej w Bobrownikach zapraszamy do udziału w konkursie NATURA 2000 w GMINIE BOBROWNIKI.

Harmonogram

Regulamin -    s.1    s.2    s.3

 

 

 

W środę 3 maja br. odbyły się gminne obchody  226. rocznicy uchwalenia Konstytucji z 1791 r. - pierwszej w Europie nowoczesnej ustawy zasadniczej. Rozpoczęliśmy je o godz. 15.00 okolicznościową Mszą Św. sprawowaną w koncelebrze przez naszych Duszpasterzy w kościele parafialnym p.w. św. Anny w Bobrownikach. Wraz z zakończeniem liturgii nastąpił występ uczniów i uczennic Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Bobrownikach, którzy przypomnieli wszystkim rangę Narodowego Święta. Obecni wśród nas byli: Aneta Jędrzejewska - Członek Zarządu Województwa Kujawsko - Pomorskiego oraz Rafał Wiśniewski - Przewodniczący Rady Powiatu Lipnowskiego.

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Toruniu zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz osoby fizyczne chcące założyć fundacji lub stowarzyszenie na bezpłatne

 

W dniu  27.04.2017r. Panie z Koła Kobiet Bobrowniki na zaproszenie Pani Agnieszki Bieńkowskiej-Śliwińskiej, współorganizatorki Festiwalu Smaków i V Mistrzostw KGW obszaru LGD Region Południe uczestniczyły w festiwalu, który odbył się w Chlebowie. Warunkiem uczestnictwa było przygotowanie potraw w czterech kategoriach oraz zaprezentowanie tańca nowoczesnego lub wykonanie utworu muzycznego. Nasze Panie zaprezentowały utwór muzyczny pt. „Ona tańczy dla mnie".

2 maja będziemy obchodzili Dzień Flagi. To dobry moment, by zachęcić wszystkich do poznania zasad prezentowania barw narodowych w przestrzeni publicznej. Z tej okazji Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji opracowało publikację pt. „Biało-Czerwona”. 32 stronicowa bogato ilustrowana, bezpłatna książeczka jest dostępna na stronie ministerstwa tutaj:

 

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą