^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

W zeszłym roku rozpoczęto, a w obecnym zakończono budowę oświetlenia ulicznego na obszarze zabudowanym Rachcinka. Realizację zadania zawdzięczamy Radzie Gminy. Zdaniem Gospodarza Gminy Wójta Jarosława Jacka Poliwko zasadność tej inwestycji polega na poprawie warunków bezpieczeństwa na szosie Bobrowniki - Włocławek łączącej gminę z najbliżej położonym miastem, a więc na jednej z bardziej uczęszczanych dróg gminy. Istniejącą sieć oświetlenia uzupełniliśmy skromną iluminacją na okres świąteczny w sołectwach z obszarem zabudowanym.

W przestronnym gabinecie naszego urzędu Gospodarz Gminy Wójt Jarosław Jacek Poliwko wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Tadeuszem Gradkiewiczem i Zastępcą kierownika USC Panią Małgorzatą Grudowską gościł pary małżeńskie świętujące Złote Gody. Wśród uczestników spotkania obecni byli: Sekretarz Gminy Tomasz Kryński i Radny Jarosław Bojarski. Małżeństwa z 50-letnim stażem powitał Wójt składając przybyłym małżonkom życzenia wszelkiej pomyślności oraz gratulacje. Przekazane zostały listy gratulacyjne wystosowane na tę szczególną okoliczność przez Pana Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.

GOPS Bobrowniki informuje, że wypłata świadczenia w ramach Rządowego Programu Rodzina 500 plus zarówno w formie przelewu jak i gotówki nastąpi w czwartek 11 stycznia 2017 r. Kasa UG Bobrowniki czynna w godz. 8.00 - 14.00.

O emigrantach z zachodniej Europy w okolicach Bobrownik, placówce oświaty i wychowania z naszej gminy prezentowanej w sejmie, nieznanych szerzej kresowych zabytkach kościelnych z rejonu Bobrownik, powiązaniach właściciela pewnej budowli na naszym terenie z niesławnym komisarzem Mołotowem i o katastrofie przy jeziorze leżącym w granicach Gminy Bobrowniki przeczytacie w najnowszym folderze sfinansowanym ze środków sponsorów wymienionych na ostatnich stronach publikacji. Życzymy przyjemnej lektury

W dniu 03.12.2017 r. w Remizie Strażackiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Bobrownikach odbyło się spotkanie wigilijne pszczelarzy    z Bobrownik, w którym udział wzięli: Wójt Gminy Bobrowniki Pan Jarosław Jacek Poliwko, Przewodniczący Rady Gminy w Bobrownikach Pan Tadeusz Gradkiewicz, K.s. wikary parafii p.w. Św. Anny w Bobrownikach Maciej Burszewski, Pan Prezes Regionalnego Związku Pszczelarzy Ziemi Kujawsko-Dobrzyńskiej we Włocławku Janusz Lambarski, Skarbnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Bobrownikach druh Józef Kopczyński oraz pszczelarze z małżonkami.

Mikołaj nie zapomniał o przedszkolakach z terenu Gminy Bobrowniki. Placówki przedszkolne odwiedzili: Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko, Przewodniczący Rady Gminy Tadeusz Gradkiewicz wraz z Kierownikiem Gminnego Zespołu Oświaty Beatą Domagalską. Podczas wizyty wręczyli oni najmłodszym drobne upominki od Mikołaja 

 

GOPS Bobrowniki informuje, że w dniu 11 grudnia 2017 r. nastąpi również wypłata świadczenia rodzinnego. Kasa UG czynna w dni powszednie w godz. 8.00-14.00. 

GOPS Bobrowniki podaje do wiadomości terminy wypłat świadczeń:

11 grudnia (poniedziałek) - zasiłki stałe

12 grudnia (wtorek) - stypendia szkolne

19-20 grudnia (wtorek- środa)- zasiłki okresowe

Kasa UG czynna w dni powszednie w godz. 8.00 - 14.00.

 

 

 

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą