^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Stypendium Szkolne – Wnioski na rok szkolny 2022/2023 - Aktualności -  gminagrodek.pl

1. Kiedy można otrzymać i złożyć wniosek o przyznanie stypendium szkolnego?

Wnioski będą wydawane od 28.08.2023 r.

Wniosek o przyznanie stypendium szkolnego składa się od dnia 1 września do 15 września danego roku szkolnego, a w przypadku:

1) uczniów i słuchaczy szkół, w których zajęcia dydaktyczno-wychowawcze rozpoczynają się w pierwszym, powszednim dniu lutego – do dnia 15 lutego danego roku szkolnego;
2) słuchaczy kolegiów pracowników służb społecznych – do dnia 15 października danego roku szkolnego.

Faktury do rozliczenia stypendium szkolnego na rok szkolny 2023/2024 będą uznawane z datą wystawienia od dnia 01.07.2023 r.

W dniach 8-10 września 2023 roku osoby uczęszczające do Klubu Młodzieżowego wyjechały do Kujawsko – Pomorskiego Ośrodka Edukacji Ekologicznej i Ochrony Bioróżnorodności „Eko-Czar” w Czarnym Bryńsku  na warsztaty przyrodnicze połączone z rozrywką. Każda z czterech grup miała do dyspozycji własny aneks mieszkalny z kuchnią i łazienką oraz wszelkie atrakcje dostępne w ośrodku.

 

Techniki aplikacji gnojowicy. Cz. 1: Płozy i aplikatory doglebowe się  opłacają - Wiadomości Rolnicze Polska
Gospodarstwo Rolne Iwona i Błażej Kopczyńscy informuje, w związku z pracami polowymi rozlewana jest gnojowica w sposób doglebowy co neutralizuje zapach.
Za wszelkie utrudnienia przepraszamy!!!

W dniu 9 września br. w Bobrownikach odbyła się uroczystość przekazania pojazdów dla OSP Bobrowniki i OSP Rachcin połączona z obchodami 100-lecia orkiestry dętej OSP Bobrowniki oraz Gminnym Dniem Strażaka. Poczty sztandarowe wraz z Orkiestrą przemaszerowały spod remizy OSP na Plac Wolności gdzie odbyła się oficjalna część obchodów. Po złożeniu meldunku przez Komendanta Gminnego Dariusza Domagalskiego Prezesowi Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Zbigniewowi Sosnowskiemu gości przywitał Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko. Następnie głos zabrali: Wicemarszałek Województwa Kujawsko Pomorskiego Zbigniew Sosnowski, Prezes OSP Bobrowniki Tadeusz Grzegorzewski, Członek Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego Aneta Jędrzejewska, Starosta Lipnowski Krzysztof Baranowski, Komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Lipnie brygadier Sławomir Zawistowski, Zbigniew Agaciński – Prezes ZPZOSPRP w Lipnie, oraz Prezes OSP w Rachcinie Karol Kostrzewski.  

W dniu 9 września 2023r. Bobrowniki odwiedzili motocykliści z grupy pod przewodnictwem Edwarda Krzemienieckiego. Gości przywitali gospodarze gminy pod przewodnictwem Wójta Jarosława Jacka Poliwko oraz Przewodniczącego Rady Gminy Jarosława Bojarskiego. Zapalono wspólnie symboliczne znicze na mogile mieszkańców Gminy Bobrowniki zamordowanych podczas II Wojny Światowej.

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby i trawa

W Klubie Młodzieżowym nie ma nudy. Spotykając się również w wakacje stworzyliśmy własne zestawy biżuterii, wyroby z betonu, lampki biurkowe, ozdoby do włosów i ćwiczyliśmy różne techniki plastyczne.

Może być zdjęciem przedstawiającym 5 osób i droga

Zgodnie z tradycją w dniu dzisiejszym wyruszyła piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Boskiej Skępskiej. Po mszy świętej zebrani pod przewodnictwem Wójta Gminy Bobrowniki Jarosława Jacka Poliwko wyruszyli w drogę do Skępego.

RODO - Przedszkole Nr 443

Szanowni Państwo, w związku z trwającym remontem budynku Przedszkola Samorządowego w Bobrownikach proszę o dostosowanie się do poniższych wytycznych.

  • Wejście i wyjście do przedszkola na czas remontu znajduje się z tyłu budynku. Proszę o przemieszczanie się tylko po wyznaczonej drodze do wejścia.
  • Rodzice wraz z dziećmi podczas trwania remontu mogą wejść do przedszkola do wyznaczonego miejsca. Wyjątkiem są dzieci 3-letnie oraz dzieci 4-letnie, które rozpoczynają edukację przedszkolną w tym roku.
  • Proszę o nieparkowanie pojazdów na jezdni wzdłuż budynku przedszkola. Zalecam parkować za pasami przy plebanii, wzdłuż rynku, na rynku oraz na parkingu przedszkola. 

Powyższe zalecenia przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa dzieci oraz rodziców w czasie trwania remontu w Przedszkolu Samorządowym w Bobrownikach.

Z poważaniem

w/z dyr. Barbara Mosakowska

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą