^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

23 lipca 2015 r. na boisko sportowe w Bobrownikach przybędzie cyrk. Przedstawienie rozpocznie się o godz. 18:00. Wśród atrakcji akrobacje pod kopułą cyrku - lina pionowa, szarfy, gwiazdy MAM TALENT, egzotyczny pokaz ognia, magia i iluzja, clowni. 

 

Komisja konkursowa zwizytowała ogródki zgłoszone do konkursu na najpiękniejszy ogródek Gminy Bobrowniki 2015. Na zamieszczonej wyżej fotografii ogródek pani Lucyny Malinowskiej (Bobrownickie Pole). Poniżej prezentujemy wszystkie ogródki zgłoszone do konkursu. Zwycięzcę poznamy w trakcie diecezjalno-powiatowo-gminnych dożynek, które odbędą się w Bobrownikach 29 sierpnia 2015 r.

Do piątku 31 lipca trwa nabór zgłoszeń do Konkursu Rolnik Powiatu Lipnowskiego organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Lipnie. Ogłoszenie rozstrzygnięcia nastąpi 29 sierpnia 2015 r. w trakcie Diecezjalno-Powiatowo-Gminnych Dożynek, które odbędą się w Bobrownikach. Laureatami zeszłorocznej edycji byli również rolnicy z Gminy Bobrowniki: Zenon Fila (Stary Bógpomóż), Władysław Kraziński (Winduga), Michał Kora (Gnojno). Zamieszczamy REGULAMIN i wzór KARTY ZGŁOSZENIA.

13 lipca odbyła się VII Sesja Rady Gminy Bobrowniki. Obrady rozpoczęto od wręczenia zaświadczenia o wyborze nowemu radnemu Krzysztofowi Kostrzewskiemu, który złożył ślubowanie. O wyborze Radnego informowaliśmy tutaj.

Sołtysi z terenu Powiatu Lipnowskiego stanęli w szranki podczas VII Zjazdu i Turnieju Rodzinnego Sołtysów i Rad Sołeckich zorganizowanego w Chrostkowie. Wśród uczestników nie zabrakło Sołtysów z Gminy Bobrowniki.

Dziękujemy włocławskiemu portalowi q4.pl za zamieszczenie naszego artykułu o Gminie Bobrowniki oraz za wykonanie obszernej relacji fotograficznej, która dostępna jest w części PIERWSZEJ i części DRUGIEJ. Dziękujemy również za relację filmową operatorom kamer z TV Kujawy. Składamy podziękowanie portalowi ddwloclawek.pl za relację fotograficzną dostępną tutaj oraz redaktorom prasy za artykuły promujące gminę.

Ostrzeżenie tutaj.

W związku z wystąpieniem na terenie Gminy Bobrowniki anomalii pogodowych (susza) informuję rolników z terenu Gminy Bobrowniki, że wystąpiłem do Pani Wojewody Województwa Kujawsko - Pomorskiego o powołanie komisji ds. oszacowania skutków suszy na terenie Gminy Bobrowniki. 

Proszę o składanie wniosków do Urzędu Gminy Bobrowniki (pokój nr 21) o skali wystąpienia strat w uprawach w gospodarstwie rolnym. Wnioski dostępne są w Urzędzie Gminy (pokój nr 21), u Sołtysów oraz tutaj i przyjmowane będą do dnia 17 lipca 2015 r.

Wójt Gminy Bobrowniki

Jarosław Jacek Poliwko

Miejsce, na które przed wiekami wieża zamkowa rzucała długi cień było w minioną sobotę areną Dnia Bobrownik - imprezy integracyjnej zorganizowanej z inicjatywy Wójta Gminy Bobrowniki Jarosława Jacka Poliwko dla mieszkańców Gminy Bobrowniki i przybyłych gości. Odwiedziła nas para aktorów - Piotr Pręgowski i Ewa Kuryło. Obecna była również Aneta Jędrzejewska (członek Zarządu Województwa Kujawsko - Pomorskiego) i Krzysztof Baranowski (Starosta Lipnowski).

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą