^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Na terenie gminy zakończono wymianę wiat przystankowych. Nowe zadaszenia zastąpiły stare i zniszczone konstrukcje, poprawiając estetykę gminy oraz komfort pasażerów korzystających z komunikacji publicznej. Obiekty wykonane są ze stali malowanej proszkowo i wypełnione hartowanymi szybami, wszystkie doposażone są w drewnianą ławkę. 

Szanowni Państwo, z przyjemnością informujemy, że OSP Rachcin otrzymała środki finansowe na realizację inicjatywy pn. „Usłyszmy melodię zamilkłej orkiestry”. Nieodpłatna nauka gry na instrumentach w tej inicjatywie dostępna będzie dla mieszkańców powiatu lipnowskiego, włocławskiego i miasta Włocławka (niezależnie od wieku, płci, wykształcenia, statusu itp.).

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego | Warsaw

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa w Lipnie  informuje, że w dniu 29 września 2023 roku o godz. 10:00, w świetlicy wiejskiej w Radomicach przy współpracy z Powiatowym Zespołem Doradztwa Rolniczego w Lipnie, bezpośrednio po zakończeniu eliminacji powiatowych Olimpiady Wiedzy Rolniczej organizowanej przez ODR w Minikowie odbędzie się szkolenie dla rolników i ich domowników z zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym oraz świadczeń z tytułu wypadków przy pracy rolniczej, obejmowania ubezpieczeniem społecznym rolników itp.

opryskiwacz

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Bydgoszczy związku z uchyleniem przepisów o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, przypomina producentom rolnym, że z dniem 4 maja brzostał przywrócony obowiązek posiadania ważnych zaświadczeń o ukończeniu szkoleń w zakresie stosowania środków ochrony roślin oraz obowiązek badania sprzętu do stosowania środków ochrony roślin.

Może być zdjęciem przedstawiającym 10 osób, niemowlę i uśmiechnięci ludzie

W dniu 20 września przypada Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka z tej okazji Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko, Przewodniczący Rady Gminy Jarosław Bojarski, Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Marzena Stańczak-Kaźmierska wraz z Kierownikiem GZO Beatą Domagalską odwiedzili przedszkole Samorządowe w Bobrownikach, punkt przedszkolny w Rachcinie Klub dziecięcy "Bobrowiaczek" oraz Dzienny Dom Pomocy Senior+ w Rachcinie. Szczególny dzień był okazją do spotkania z najmłodszymi jak i nieco starszymi mieszkańcami naszej Gminy. Dzieci zostały obdarowane skromnymi prezentami, spotkanie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze.

 

Członkinie Kół Kobiet z terenu gminy Bobrowniki składają serdeczne podziękowania sponsorom, dzięki którym  mogły po ciężkiej pracy na rzecz lokalnej społeczności odpocząć i zrelaksować się w parku wodnym Suntago. Szczególne podziękowania składamy Staroście Lipnowskiemu Panu Krzysztofowi Baranowskiemu oraz Radzie Powiatu za dotację udzieloną na ten cel, Panu Wójtowi Jarosławowi Jackowi Poliwko jak również naszym przyjaciołom Przedsiębiorcom, którzy wsparli nas finansowo, aby wyjazd ten był możliwy do zrealizowania. DZIĘKUJEMY!

Preferencyjny zakup paliwa stałego dla gospodarstw domowych - Aktualności -  Gmina Michałów

Informujemy, że prowadzona jest sprzedaż węgla w cenie 2000 zł / tona. W celu dokonania zakupu zapraszamy do Urzędu Gminy Bobrowniki pokój nr 6 w godzinach pracy Urzędu Gminy. Ponadto informujemy, że zostały zniesione limity i istnieje możliwość zakupu węgla powyżej 3 ton również przez osoby, które nie otrzymały dodatku węglowego.

Pamiętajmy, że są to zwierzęta dzikie. Wilki na terenie gminy Wierzbinek

W związku z informacjami otrzymanymi od mieszkańców o zauważeniu wilków na terenie Gminy Bobrowniki, prosi się mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności. Prosimy Państwa o czujność i zachowanie ostrożności poprzez zwiększenie opieki nad zwierzętami gospodarskimi. Powinny one pozostawać (szczególnie od zmierzchu do świtu) w budynkach gospodarskich. Zalecamy zamykanie psów na noc na terenie posesji oraz niepozostawianie resztek jedzenia w miejscach dostępnych dla wilków.

Zjawisko: burze z gradem

Stopień zagrożenia: 1

Obszar:  Dotyczy powiatów: wszystkie powiaty 

Czas obowiązywania: od godz. 12:00 dnia 13.09.2023r. do godz. 20:00 dnia 13.09.2023r.

Przebieg: Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 15 mm do 25 mm, lokalnie do 35 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h, lokalnie do 85 km/h. Miejscami grad. 

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80 % 

Uwagi: Brak. 

Źródło informacji:  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Ostrzeżenie zbiorczo nr 128.

 

Znalezione obrazy dla zapytania gops zasiłek

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bobrownikach informuje, że w dniu 14.09.2023r. (czwartek) wypłacane będą zasiłki stałe. Kasa Urzędu Gminy czynna w godzinach 08:00 - 14:00. 

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą