^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Wczorajszy Dzień Edukacji Narodowej zorganizowany przez Władze Gminy w Remizie OSP Bobrowniki po raz pierwszy obchodzono wspólnie łącząc całe środowisko oświaty z naszego terenu. Było to święto wyjątkowych osób, dzięki którym szkoła podstawowa i gimnazjum znajdują się w czołówce szkół powiatu lipnowskiego pod względem wyników egzaminów końcowych. Nie bez przyczyny zawitał do Bobrownik Radny Sejmiku Województwa Piotr Pręgowski, Starosta Lipnowski Krzysztof Baranowski wraz z Samorządowcami, Przedsiębiorcy, Radni. Nie zabrakło Nauczycieli oraz Pracowników administracji i obsługi. Uroczystość uświetniły dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Bobrownikach oraz Gimnazjum im. Ziemi Dobrzyńskiej w Bobrownikach. Wyróżniającym się nauczycielom przyznano nagrody. Dzień Nauczyciela obchodzony jest na pamiątkę ustanowienia przez Sejm Komisji Edukacji Narodowej w dniu 14 października 1773 r.

Informujemy, że nowy numer telefonu do Urzędu Gminy Bobrowniki jest następujący:

tel. 54 230 51 30

fax 54 230 51 50

W dniu 21 września 2015 r. odbyła się VIII Sesja Rady Gminy Bobrowniki. Wśród najważniejszych zagadnień znalazły się sprawy zmian budżetu Gminy i Wieloletniej Prognozy Finansowej. Przyjęta została Lokalna Strategia Rozwoju Gminy Bobrowniki, która będzie dokumentem istotnym w procesie starań o środki zewnętrzne. Podjęto uchwałę w sprawie regulaminu korzystania z sali sportowej. Negatywnie zaopiniowano uchwałę Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, który niemal cały obszar Gminy Bobrowniki przypisał do Obszaru Chronionego Krajobrazu Niziny Ciechocińskiej. W tej sprawie Rada Gminy Bobrowniki stanęła na stanowisku, że wyznaczenie obszaru chronionego jest dobrym zamysłem, który nie może stać na przeszkodzie rozwojowi infrastruktury w Gminie Bobrowniki. Wybrano ławnika, którym na kadencję 2016-2019 została Alina Zembrzuska. Ustalono wysokości stawek opłat za zajęcie pasa drogowego. Uchwały Rady Gminy Bobrowniki publikowane są tutaj.

Gospodarstwo Rolne Iwona i Błażej Kopczyńscy informuje, że w dniach 12.10.2015 -16.10.2015 będzie wywożona gnojowica na polach w obrębie Białe Błota - działki nr 29, 30, 31, 32, 34, 35, 185, 186, 187 i Bobrownickie Pole - działki nr 69, 457, 458.

 

 

TREŚĆ ZARZĄDZENIA

DO POBRANIA

TUTAJ.

Około południa w minioną sobotę przechodzące drogą dzieci usłyszały skamlanie dobiegające zza przystanku w Gnojnie w pobliżu bloku. Niepozorny karton "wydawał piski". Okazało się, że został porzucony wraz z pięcioma szczeniakami. Dzieci powiadomiły o tym pierwszą napotkaną dorosłą osobę, która wezwała Policję i poinformowała o zdarzeniu miejscową radną .

W minioną sobotę Gminę Bobrowniki odwiedzili nietypowi przybysze. Byli nimi przedstawiciele Fundacji AriAri z Bydgoszczy oraz uczniowie jednej ze Szkół w Radziejowie. Swój objazd po gminie rozpoczęli od ruin gotyckiego zamku w Bobrownikach. Następnie udali się do dawnej olęderskiej wsi Stary Bógpomóż.

Bobrowniki zyskują nową drogę o nawierzchni asfaltowej. Będzie nią odcinek 700 m stanowiący przedłużenie ulicy Podgórnej w stronę Polichnowa.

Starostwo Powiatowe w Lipnie przypomina, że zalegające po letnich wichurach wywroty i złomy drzewostanów mogą być źródłem "niekontrolowanego rozwoju szkodników wtórnych i powstania zagrożenia fitosanitarnego drzewostanów". Treść komunikatu tutaj.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka przypadający w zeszłą niedzielę bobrownickie przedszkolaki obchodziły dziś. Z tej okazji wraz z Panią Dyrektor Iwoną Adamską i pozostałymi Paniami złożyły wizytę w Urzędzie Gminy Bobrowniki. Tu zostały przyjęte przez Wójta Jarosława Jacka Poliwko, który wręczył milusińskim upominki. 

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą