^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

W dniu 18 stycznia br. (środa) nastąpi wypłata świadczenia rodzinnego

w Kasie Urzędu Gminy.

Kasa Urzędu Gminy Bobrowniki czynna w dni robocze w godzinach 8.00 - 14.00.

GOPS informuje, że w dniu 17 stycznia 2017 r. świadczenie z Programu Rodzina 500 plus zostanie wypłacone zarówno w postaci gotówki jak i przelewu. Kasa Urzędu Gminy Bobrowniki czynna w godz. 8.00 - 14.00.

Podsumowaliśmy środki zewnętrzne zakontraktowane w roku 2016 na realizację przedsięwzięć rozwojowych - 3 infrastrukturalnych oraz 2 technicznych na koszty tworzenia dokumentacji planów gospodarki niskoemisyjnej i rewitalizacji, których owocem będą kolejne projekty w następnych latach.  

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do adopcji piesków. Możliwy dowóz psa do nowych właścicieli.

W dniu 30 grudnia 2016r na sali sportowej Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Bobrownikach odbył się Sylwestrowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Bobrowniki. W zawodach wzięły udział cztery zespoły. Oprócz gospodarzy na parkiecie stanęły drużyny:  Lasy Państwowe – reprezentacja Nadleśnictwa Dobrzejewice, „Borówka” Krojczyn, oraz wicemistrz Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej, najlepszy zespół z naszego powiatu Radomice. W zaciętej rywalizacji najlepszy okazał się zespół z Krojczyna, któremu udało się wygrać wszystkie mecze, drugie miejsce zajęli zawodnicy z Radomic. Trzecie miejsce przypadło gospodarzom turnieju a tabelę zamknęli reprezentanci Lasów Państwowych.

PZTP dociera do przystanków Gnojno (przy bloku), Bobrownickie Pole, Bobrowniki pole, Bobrowniki, Bobrowniki Podzamcze, Stare Rybitwy, Stare Rybitwy I. Rozkład jazdy PZTP dostępny tutaj.

Ponad 250 mieszkańców Gminy Bobrowniki spotkało się na wspólnej Wigilii w hali sportowej przy SP im. K.Wojtyły w Bobrownikach. Krótką inscenizację bożonarodzeniową pod kierunkiem Pani Agnieszki Poliwko, Pani Justyny Marciniak-Kwiatkowskiej, Pani Agnieszki Lewandowskiej zaprezentowali uczniowie klas III Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Bobrownikach. Nie zabrakło smakowitych potraw i ciast przygotowanych przez Koła Kobiet.

Uprzejmie informujemy, że Gmina Bobrowniki pozyskała środki na realizację inwestycji pn. "Usunięcie barier dla osób niepełnosprawnych w pomieszczeniu sanitarno - higienicznym wraz z wymianą drzwi zewnętrznych w wejściu głównym Gimnazjum im. Ziemi Dobrzyńskiej w Bobrownikach". Weryfikując pozytywnie nasz wniosek Kujawsko - Pomorski Oddział PFRON przyznał Gminie Bobrowniki środki w kwocie 6 622,78 zł. na wykonanie zadania. O podpisaniu umowy powiadomimy odrębnie.

Główny Lekarz Weterynarii informuje o występowaniu wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI), podtypu H5N8 u ptaków dzikich (Polska, Chorwacja, Szwajcaria, Dania, Holandia), jak i drobiu (Polska, Niemcy, Węgry, Austria, Dania). Wobec powyższego hodowcy drobiu powinni zachowywać szczególną ostrożność i stosować odpowiednie środki bioasekuracji minimalizujące ryzyko przeniesienia wirusa grypy ptaków do gospodarstwa, w szczególności:

GOPS Bobrowniki informuje o terminach wypłaty świadczenia Rodzina 500+
- 16 grudnia br. (piątek) wypłata PRZELEWEM
- 19 grudnia br. (poniedziałek) wypłata w KASIE Urzędu Gminy Bobrowniki (Kasa w tym dniu czynna w godz. 8.00 - 13.30).

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą