^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

GOPS Bobrowniki informuje, że wypłata świadczenia w ramach Rządowego Programu Rodzina 500 plus zarówno w formie przelewu jak i gotówki nastąpi w czwartek 11 stycznia 2017 r. Kasa UG Bobrowniki czynna w godz. 8.00 - 14.00.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że w terminie do dnia 28 lutego 2018 r. przekaże wszystkim emerytom i rencistom roczne obliczenie podatku dochodowego od pobieranych z KRUS w 2017 r. emerytur i rent (formularz PIT-40A) lub informację o dochodach uzyskanych z tytułu pobieranych emerytur i rent (formularz PIT-11A).

 

W dniu 5 stycznia 2018r w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Bobrownikach odbył się IV Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt reprezentujących gimnazja z terenu naszego powiatu. Rozgrywki otworzył patron imprezy, Wójt Gminy Bobrowniki Pan Jarosław Jacek Poliwko. W zawodach wzięły udział reprezentacje Prywatnego Gimnazjum z Lipna, Publicznego Gimnazjum z Radomic, Publicznego Gimnazjum z Chrostkowa oraz gospodynie turnieju czyli reprezentacja dziewcząt z Gimnazjum w Bobrownikach.

W miejscowości Okrągła (sołectwo Rachcin) przy drodze gminnej postawiono dziś lampę solarną.

W dniu 31.12.2017 w Bobrownikach został znaleziony pies - suczka maści czarno-brązowej, Pies jest zadbany, spokojny, przyjaźnie nastawiony do ludzi. Reaguje na komendy. Prosimy o kontakt osoby, które mogą mieć informację o właścicielu psa lub chcą się nim zaopiekować poprzez Urząd Gminy w Bobrownikach pod nr telefonu: 54 230-35-02 lub 606 863 997

Informujemy, że w kasie Urzędu Gminy uruchomiony został terminal płatniczy, za pomocą którego można dokonywać płatności kartą płatniczą w technologii tradycyjnej (stykowej) oraz zbliżeniowej. Klienci urzędu (płatnicy) dokonujący płatności przy pomocy karty płatniczej bądź przy użyciu telefonu nie ponoszą żadnych prowizji. Zachęcamy do korzystania z tej formy płatności.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przypomina, że rolnik, który do dnia 31 grudnia 2017 r. ukończy wiek 55 lat (kobieta) i 60 lat (mężczyzna), będzie posiadać, co najmniej 30 letni okres rolniczego ubezpieczenia emerytalno-rentowego oraz zaprzestanie prowadzenia działalności rolniczej, może złożyć wniosek o wcześniejszą emeryturę rolniczą.
 

Udostępniamy link do Jasełek Bobrowniki 2017. Cały występ obejrzeć można tutaj.

Tradycyjnie już w Remizie OSP Rachcin zorganizowano ostatnią w kończącym się roku Sesję Rady Gminy. W Sesji - oprócz radnych i sołtysów - uczestniczyli również: Wójt Gminy Bobrowniki - Pan Jarosław Jacek Poliwko, Sekretarz Gminy – Pan Tomasz Kryński, Skarbnik Gminy – Pan Paweł Grudowski, kierownik GZO – Pani Beata Domagalska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Bobrownikach – Pani Ewa Makowska, Pani Iwona Adamska - Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Bobrownikach oraz Przewodniczący Rady Powiatu Pan Rafał Wiśniewski. Nastąpiło przyjęcie protokołów komisji stałych Rady Gminy. Przyjęto ambitny plan z założeniem inwestycji na poziomie 35 % budżetu. Więcej informacji o Sesji udostępnimy na www.bip.ugbobrowniki.pl w zakładce Prawo lokalne - Uchwały Rady oraz w zakładce Prawo lokalne - protokoły z Sesji Rady Gminy.

 

W środę 20 grudnia 2017 r. sala widowiskowa Punktu Przedszkolnego w Rachcinie przybrała odświętny wystrój. Wszystko za sprawą dzieci prezentujących jasełka pod kierunkiem kadry pedagogicznej placówki prowadzonej przez Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Rachcin - pierwszej w byłym woj.włocławskim organizacji społecznej nagrodzonej w wojewódzkim (marszałkowskim) konkursie na najlepsze inicjatywy ngo.

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą