^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Herb - Urząd Gminy Bobrowniki

Mając na względzie obecną sytuację na rynku paliw Gmina Bobrowniki, informuje o możliwości zakupu paliwa stałego przez gospodarstwa domowe. Do programu mogą przystąpić jedynie osoby, które są uprawnione do dodatku węglowego. Urząd Gminy Bobrowniki prosi zainteresowanych mieszkańców o wstępne zgłaszanie w trybie pilnym chęci zakupu węgla.

Zgłoszenia mają na celu określenie wielkości zapotrzebowania na węgiel w ramach programu. Po przyjęciu i publikacji ustawy dotyczącej sprzedaży węgla przez gminy będziemy Państwa informować o dalszym trybie postępowania.

Zgłoszeń można dokonywać:

osobiście w Urzędzie Gminy Bobrowniki, pokój nr 6, lub telefonicznie: 054 230 51 35

Dodatek węglowy - Gmina Trzebielino

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bobrownikach  informuje że w dniu 20 października 2022 r. nastąpi wypłata dodatku węglowego wniosków rozpatrzonych pozytywnie, złożonych wyłącznie do dnia 10 września 2022 r. O terminie kolejnej wypłaty będziemy informować.

Dodatek węglowy wypłaca się w terminie do dwóch miesięcy od dnia złożenia wniosku o jego wypłatę, przy czym wnioski złożone po dniu 30 października 2022 r. wypłaca się do dnia 30 grudnia 2022 r.

W dniu dzisiejszym tj. 14.10.2022r. z okazji przypadającego Dnia Edukacji Narodowej odbyło się wręczenie nagród Wójta Gminy Bobrowniki za bardzo dobre wyniki nauczania. 

Gmina Bobrowniki kupiła autobus który wykorzystywany będzie do dowozu uczniów do szkoły, wybór padł na pojazd marki IRISBUS DAILY z 33 miejscami siedzącymi.

Nowy autobus zastąpi dotychczas używanego i wysłużonego Mercedesa Benz 0303.

Używany przez Gminę Bobrowniki ciągnik Ursus C360 przeszedł gruntowną renowacje dzięki której został przygotowany do zbliżającego się sezonu zimowego. Wymieniona została kabina oraz zrobiono przegląd oraz naprawę uszkodzonych elementów. 

W dniu dzisiejszym tj. 11 października 2022 r. Wójt Gminy Bobrowniki w obecności Przewodniczącego Rady Gminy Jarosława Bojarskiego, Radnej Rady Gminy Bobrowniki Pani Kamili Sztuczki, Sekretarza Gminy Pawła Grudowskiego wraz z przedstawicielami wykonawcy dokonali uroczystego otwarcia nowej drogi gminnej.

 

W dniach od 6 do 9 października 2022 roku Panie z Kół Kobiet z terenu gminy Bobrowniki uczestniczyły w wycieczce do świętego miejsca w Kalwarii Zebrzydowskiej. Podczas wyjazdu zwiedziliśmy również Bazylikę Matki Boskiej Anielskiej w Kalwarii, pokój Ojca Świętego w Kalwarii, Centrum Koronki w Koniakowie, Centrum Pasterskie w Koniakowie, Zamek w Cieszynie, Dom Papieski w Wadowicach, Bazylikę Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach, oraz Białkę Tatrzańską. 

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą