^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Film dostępny tutaj.

W minioną sobotę mieszkańcy Gminy Bobrowniki i Goście licznie uczestniczyli w Gminno-Parafialnych Dożynkach Bobrowniki 2017. Po mszy św. dziękczynnej za plony barwny korowód z pocztami sztandarowymi i wieńcami przemaszerował na boisko pod ruinami zamku. Tu najmłodsi korzystali z uciech wesołego miasteczka, sportowcy i przyrodnicy rywalizowali o trofea, smakosze wychwalali potrawy kół kobiet, a wszystkim podziwiającym wspaniałe wieńce dożynkowe przygrywały Zespoły, w tym znana w całej Polsce gwiazda wieczoru - Zespół "Kordian". Efektowny pokaz sztucznych ogni rozświetlił ruiny gotyckiego zamku.

GOPS Bobrowniki informuje, że w dniach 28-29 sierpnia br. (poniedziałek - wtorek) nastąpi wypłata świadczeń okresowych - w gotówce i przelewem.

Kasa Urzędu Gminy czynna w dni powszednie w godz. 8.00 - 14.00.

GOPS Bobrowniki informuje, że we wtorek 22 sierpnia 2017 r. nastąpi wypłata świadczenia z Rządowego Programu Rodzina 500plus - zarówno przelewem jak i gotówką. Kasa UG Bobrowniki czynna w godz. 8.00-14.00.

Dożynki

Za Urzędem Miasta Nieszawy podajemy do wiadomości mieszkańców i gości, że w dniach 13 sierpnia (niedziela) i 15 sierpnia (wtorek) 2017 roku, przeprawa promowa Miszek - Nieszawa będzie nieczynna.

 

GOPS Bobrowniki informuje, że świadczenia rodzinne (w gotówce) wypłacane będą w poniedziałek dnia 14 sierpnia br. Kasa Urzędu czynna w dni powszednie w godz. 8.00-14.00.

W dniach 12-15 sierpnia odbędzie się Festiwal Wisły. Impreza organizowana w Toruniu, Włocławku i Ciechocinku będzie ukoronowaniem Roku Rzeki Wisły 2017. W ukoronowaniu tym nie zabraknie Bobrownik, ponieważ w niedzielę 13 sierpnia o godz. 10.00 flisacy wyruszą z Włocławka na zwiedzanie ruin naszego zamku. Ok. godz. 11.00 w Bobrownikach, jak przed laty, będzie można zobaczyć tradycyjne łodzie. Wszystkich mieszkańców i gości zapraszamy do udziału w wydarzeniu - mówi Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko.

Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica ogłasza nabór uczestników na szkolenia w ramach projektu „Kujawsko Pomorska Akademia Młodych Liderów.”

Szkolenia skierowane są do mieszkańców obszarów wiejskich z województwa kujawsko – pomorskiego do 35 roku życia  -  członków ngo, sołtysów, radnych lub osób, które w przyszłości chcą pełnić rolę lidera lokalnego.

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą