^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Strona główna - NPZ - Narodowy Program Zdrowia

W związku z kontynuacją naszego projektu w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2021-2025 w zakresie profilaktyki chorób zakaźnych proszę o zapoznanie się z naszą ofertą bezpłatnych badań finansowanych przez Ministerstwo Zdrowia. Szczegóły dostępne tutaj: Narodowy Program Zdrowia na lata 2021-2025.

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy - Polski Ład - Portal Gov.pl

Od nowego roku na drugie i każde kolejne dziecko w rodzinie w wieku od ukończenia 12. do 35. miesiąca życia będzie przysługiwać dodatkowe świadczenie – rodzinny kapitał opiekuńczy (RKO) w wysokości do 12 tys. zł. Przyjmowaniem wniosków, ich rozpatrywaniem oraz wypłatą tego świadczenia będzie zajmował się Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Na podstawie § 11 ust. 9 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 10 września 2021 r. w sprawie szczegółowych warunków, form i trybu realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” dotyczącego wspierania organów prowadzących placówki wychowania przedszkolnego, szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w obszarze rozwijania zainteresowań dzieci i młodzieży przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, realizowanego w ramach Priorytetu 3 Kierunek interwencji 3.1. „Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego” oraz Kierunek interwencji 3.2. „Zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych i pedagogicznych” (Dz. U. z 2021 r. poz. 1675), podaję do publicznej wiadomości informację o udzielonym wsparciu finansowym:

Wigilia w Dziennym Domu Pomocy Społecznej "Senior+" w Rachcinie to nie tylko wspólne składanie świątecznych życzeń, ale też integracja oraz miłe spędzenie przedświątecznego czasu.

W dniu dzisiejszym tj. (14 grudnia) w Dziennym Domu Pomocy "Senior+" w Rachcinie odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne dla pierwszej grupy podopiecznych. Zebranych seniorów i zaproszonych gości powitała kierownik Krzysztofa Wycichowska składając jednocześnie najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Złożyła też gorące podziękowania pracownikom placówki.

W dniu dzisiejszym kontynuując wręczanie upominków z okazji Mikołajek Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Jarosławem Bojarskim odwiedzili drugą grupę podopiecznych Dziennego Domu Pobytu "Senior+" w Rachcinie.

Wzorem lat poprzednich w Mikołajki Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko, Przewodniczący Rady Gminy Jarosław Bojarski wraz z Kierownikiem Gminnego Zespołu Oświaty Beatą Domagalską odwiedzili Przedszkole Samorządowe w Bobrownikach, najmłodsze dzieci ze Szkoły Podstawowej im Karola Wojtyły w Bobrownikach, Klub Dziecięcy "Bobrowiaczek", "Małe Przedszkole" w Rachcinie oraz Dzienny Dom Pobytu "Senior+" w Rachcinie. Goście wcielili się w role Mikołaja rozdając dzieciom oraz seniorom drobne upominki.

Strona główna | Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy  Instytut Badawczy

Zjawisko: Silny wiatr

Stopień zagrożenia: 1.

Obszar: Dotyczy wszystkich powiatów 

Ważność: od godz. 03:00 dnia 02.12.2021 do godz. 17:00 dnia 02.12.2021 

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 85 km/h, z południowego zachodu i zachodu. 

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85%. 

Uwagi: Brak. 

Dyżurny synoptyk: Maria Poświata

Źródło informacji: IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni ostrzeżenie meteorologiczne zbiorczo nr 146.

 

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą