^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Urząd Gminy Rząśnik

Uprzejmie informujemy o planowanym na dzień 5 listopada br. całkowitym zablokowaniu dostępu do Rejestru Dowodów Osobistych dla urzędników. W związku z tym skracamy czas przyjmowania wniosków o wydanie dowodu osobistego i pozostałych zdarzeń z obszaru dowodów osobistych w dniu 5 listopada 2021 r. do godziny 11:30. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy. 

W dniu dzisiejszym nastąpiło uroczyste otwarcie nowo powstałych dróg w Gminie Bobrowniki. Do użytku oddana została droga gminna dojazdowa do gruntów rolnych w miejscowości Bobrownickie Pole oraz droga gminna Polichnowo - Gnojno nr 170410C etap 2 od km 3+875 do km 4+272.

W dniu 29.10.2021 br. (piątek) nastąpi wypłata w formie gotówki jak i przelewu zwrotu podatku akcyzowego dla rolników. Kasa UG czynna w godzinach 08:00 - 14:00.

Zapraszamy

do udziału w projekcie, którego celem jest wsparcie

dzieci i wnuków byłych pracowników PGR

w rozwoju cyfrowym.

 

Środki, o które będzie wnioskować Gmina Bobrowniki będą przeznaczone na zakup

  1. nowego sprzętu komputerowego z urządzeniami peryferyjnymi i akcesoriami oraz niezbędnym oprogramowaniem, umożliwiających pracę zdalną,
  2. ubezpieczenia zakupionego sprzętu komputerowego;
  3. usługi zapewniającej dostęp do Internetu na sprzęcie komputerowym zakupionym w ramach projektu, w przypadku gdy opiekun prawny lub uczeń szkoły średniej, który osiągnął pełnoletniość w oświadczeniu wskaże na brak możliwości zapewnienia usługi dostępu do Internetu.

 

Gmina Bobrowniki, w wyniku naboru wniosków o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych otrzymała kwotę 8.489.764,75 zł. Dotacja zostanie wykorzystana na poniższe cele:  

Trwają pracę przy kolejnych inwestycjach w Gminie Bobrowniki. Chodnik przy ulicy Lipnowskiej zyska nową nawierzchnię z kostki brukowej. Rozpoczęła się również modernizacja fontanny znajdującej się w parku na Placu Wolności. 

Dzisiaj w Urzędzie Gminy Bobrowniki odbyło się pożegnanie odchodzącej na emeryturę Pani Jolanty Nowakowskiej która w latach 2009-2021 zatrudniona była w Urzędzie Gminy na stanowisku księgowej Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Biblioteki Publicznej w Bobrownikach. Nie zabrakło życzeń i wzruszeń. Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko przekazał emerytowanej już pracownicy upominek. Pani Jolancie życzymy zdrowia i wszelkiej pomyślności!

Home

Zjawisko: silny wiatr

Stopień zagrożenia: 1

Obszar powiatów: wszystkie powiaty 

Ważność: od godz. 10:00 dnia 22.10.2021 do godz. 20:00 dnia 22.10.2021 

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h, z południowego zachodu i zachodu. 

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80% 

Uwagi: brak 

Dyżurny synoptyk: Maria Poświata 

Źródło informacji: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Ostrzeżenie meteorologiczne zbiorczo Nr 134.

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą