^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Wzorem lat poprzednich w Mikołajki Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko, Przewodniczący Rady Gminy Jarosław Bojarski wraz z Kierownikiem Gminnego Zespołu Oświaty Beatą Domagalską odwiedzili Przedszkole Samorządowe w Bobrownikach, najmłodsze dzieci ze Szkoły Podstawowej im Karola Wojtyły w Bobrownikach, Klub Dziecięcy "Bobrowiaczek", "Małe Przedszkole" w Rachcinie oraz Dzienny Dom Pobytu "Senior+" w Rachcinie. Goście wcielili się w role Mikołaja rozdając dzieciom oraz seniorom drobne upominki.

Strona główna | Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy  Instytut Badawczy

Zjawisko: Silny wiatr

Stopień zagrożenia: 1.

Obszar: Dotyczy wszystkich powiatów 

Ważność: od godz. 03:00 dnia 02.12.2021 do godz. 17:00 dnia 02.12.2021 

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 85 km/h, z południowego zachodu i zachodu. 

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85%. 

Uwagi: Brak. 

Dyżurny synoptyk: Maria Poświata

Źródło informacji: IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni ostrzeżenie meteorologiczne zbiorczo nr 146.

 

Gmina Bobrowniki otrzymała WSTĘPNE PROMESY DOTYCZĄCE DOFINANSOWANIA INWESTYCJI Z PROGRAMU RZĄDOWY FUNDUSZ POLSKI ŁAD: PROGRAM INWESTYCJI STRATEGICZNYCH. W dniu dzisiejszym na uroczystej gali promesy odebrali: Sekretarz Gminy, Zastępca Wójta Gminy Bobrowniki Paweł Grudowski oraz Skarbnik Gminy Mirosława Kowalewska. Całkowita kwota dofinansowania związanych z programem wyniesie 8.489.764,75 zł. 

W dniu 14 listopada 2021r. przypadał Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Z tej okazji odbyło się spotkanie seniorów z naszej gminy z przedstawicielami władz samorządowych.

500+ – Ośrodek Pomocy Społecznej w Kostrzynie

GOPS Bobrowniki informuje, że wypłata świadczenia w ramach Rządowego Programu Rodzina 500 plus w formie przelewu jak i gotówki ze względu na awarie systemu bankowego nastąpi w dniu tj. 19.11.2021r. (piątek).

11 listopada br. zorganizowano gminne obchody rocznicy odzyskania niepodległości. Uroczystości rozpoczęto mszą św. w intencji ojczyzny, po której uczniowie ze szkoły podstawowej im. Karola Wojtyły w Bobrownikach zaprezentowali krótki i treściwy montaż słowno – muzyczny. Mszę św. odprawił i homilię wygłosił ks. prof. dr hab. Zdzisław Pawłowski, proboszcz parafii p.w. św. Anny w Bobrownikach

Konsultacje społeczne - Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku - Portal  Gov.pl

Wójt Gminy Bobrowniki zarządza przeprowadzenie konsultacji społecznych, których przedmiotem jest projekt dokumentu pn. „Lokalny Program Rozwoju Gospodarczego Gminy Bobrowniki”. Treść dokumentu jest dostępna TUTAJ. Zachęcamy do zgłaszania uwag na załączonym formularzu. W najbliższym czasie odbędą się spotkania z przedsiębiorcami oraz innymi interesariuszami w celu omówienia Lokalnego Programu Rozwoju Gospodarczego Gminy Bobrowniki. Zapraszamy mieszkańców Gminy Bobrowniki, przedsiębiorców i wszystkich zainteresowanych rozwojem przedsiębiorczości na konsultacje społeczne, które odbędą się dnia 12 listopada 2021 roku (piątek) o godzinie 15:00 w sali Przedszkola Samorządowego w Bobrownikach ul. Kościelna 5.

W ramach projektu "Regiogmina" realizowanego na terenie Gminy Bobrowniki wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Szkołą Główną Handlową w Warszawie oraz Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, nawiązaliśmy współpracę z Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną, która realizuje projekty w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą