^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Ostrzeżenia IMGW - intensywne opady deszczu i możliwe przekroczenia stanu  wód

Zjawisko: oblodzenie

Stopień zagrożenia: 1

Obszar powiatów: wszystkie powiaty. 

Ważność: od godz. 11:00 dnia 17.01.2022 do godz. 15:00 dnia 17.01.2022 

Przebieg: Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu i mokrego śniegu. Po przejściu chłodnego frontu temperatura wynosi od -1°C do 0°C, przy gruncie do -1°C. 

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80% 

Uwagi: brak 

Dyżurny synoptyk: Maria Poświata

Źródło informacji: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. 

Rozwój Lokalny | Urząd Miasta w Jaśle

Komunikat KRUS - ważne informacje dla rolników - Aktualności - suszec.pl

Od 1 stycznia 2022 r. udostępnione zostały specjalne rachunki bankowe, po dwa dla każdego Oddziału Regionalnego KRUS, jeden dla wpłat na ubezpieczenie społeczne rolników, drugi dla wpłat na ubezpieczenie zdrowotne, zgodnie z tabelą poniżej. Będąc zatem płatnikiem podatku VAT i dokonując opłaty składek na ubezpieczenie społeczne rolników lub na ubezpieczenie zdrowotne, należy zastąpić dotychczas wykorzystywany numer rachunku bankowego (zamieszczony na przesłanym przekazie pocztowym) na odpowiedni numer rachunku bankowego.

Strona główna - NPZ - Narodowy Program Zdrowia

W związku z kontynuacją naszego projektu w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2021-2025 w zakresie profilaktyki chorób zakaźnych proszę o zapoznanie się z naszą ofertą bezpłatnych badań finansowanych przez Ministerstwo Zdrowia. Szczegóły dostępne tutaj: Narodowy Program Zdrowia na lata 2021-2025.

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy - Polski Ład - Portal Gov.pl

Od nowego roku na drugie i każde kolejne dziecko w rodzinie w wieku od ukończenia 12. do 35. miesiąca życia będzie przysługiwać dodatkowe świadczenie – rodzinny kapitał opiekuńczy (RKO) w wysokości do 12 tys. zł. Przyjmowaniem wniosków, ich rozpatrywaniem oraz wypłatą tego świadczenia będzie zajmował się Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Na podstawie § 11 ust. 9 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 10 września 2021 r. w sprawie szczegółowych warunków, form i trybu realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” dotyczącego wspierania organów prowadzących placówki wychowania przedszkolnego, szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w obszarze rozwijania zainteresowań dzieci i młodzieży przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, realizowanego w ramach Priorytetu 3 Kierunek interwencji 3.1. „Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego” oraz Kierunek interwencji 3.2. „Zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych i pedagogicznych” (Dz. U. z 2021 r. poz. 1675), podaję do publicznej wiadomości informację o udzielonym wsparciu finansowym:

Wigilia w Dziennym Domu Pomocy Społecznej "Senior+" w Rachcinie to nie tylko wspólne składanie świątecznych życzeń, ale też integracja oraz miłe spędzenie przedświątecznego czasu.

W dniu dzisiejszym tj. (14 grudnia) w Dziennym Domu Pomocy "Senior+" w Rachcinie odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne dla pierwszej grupy podopiecznych. Zebranych seniorów i zaproszonych gości powitała kierownik Krzysztofa Wycichowska składając jednocześnie najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Złożyła też gorące podziękowania pracownikom placówki.

W dniu dzisiejszym kontynuując wręczanie upominków z okazji Mikołajek Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Jarosławem Bojarskim odwiedzili drugą grupę podopiecznych Dziennego Domu Pobytu "Senior+" w Rachcinie.

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą