^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

W dniu dzisiejszym tj. 23.06.2023r. Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko, Przewodniczący Rady Gminy Jarosław Bojarski, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Lipnie Pan Tadeusz Gradkiewicz oraz Kierownik Dziennego Domu Pobytu "Senior+"w Rachcinie na zaproszenie rodziny odwiedzili Panią Bronisławę Nizio podopieczną DDP "Senior+", mieszkankę Gminy Bobrowniki która obchodziła 99 rocznicę urodzin.

W piątek 23 czerwca br. z udziałem Wójta Gminy Bobrowniki Jarosława Jacka Poliwko, Przewodniczącego Rady Gminy Jarosława Bojarskiego, Kierownika Gminnego Zespołu Oświaty Pani Beaty Domagalskiej odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Bobrownikach.

Pomoc Żywnościowa – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Osieku

Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko wraz z Kierownikiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Lillą Lorenc informują, że po raz kolejny została pozyskana żywności unijna dla mieszkańców naszej gminy. Osoby kwalifikujące się do pomocy zapraszamy do odbioru żywności w remizie OSP Bobrowniki dniach 28.06.2023r. (środa) do 30.06.2023r (piątek). w godzinach 09:00 - 14:00. 

INSPIRE | IMGW

Stopień zagrożenia: 1

Obszar: powiaty: wszystkie powiaty 

Czas obowiązywania: od godz. 08:00 dnia 23.06.2023r. do godz. 16:00 dnia 23.06.2023r.

Przebieg: Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 85 km/h. Miejscami grad. 

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80 %

Uwagi: brak

Źródło informacji:  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Ostrzeżenie zbiorczo nr 71.

 

W dniu dzisiejszym w Szkole Podstawowej im. Karola Wojtyły w Bobrownikach po raz kolejny odbyło się uroczyste wręczenie stypendium Wójta Gminy Bobrowniki Jarosława Jacka Poliwko dla uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Bobrownikach. Po krótkim przywitaniu zebranych przez Dyrektor Panią Ewę Makowską, głos zabrał Wójt Gminy Bobrowniki który pogratulował uczniom oraz ich rodzicom doskonałych wyników w nauce w roku szkolnym 2022/2023. Na wydarzeniu obecni byli również Przewodniczący Rady Gminy Jarosław Bojarski oraz Kierownik Gminnego Zespołu Oświaty Pani Beata Domagalska. 

W dniu dzisiejszym Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko przy udziale przedstawicieli Urzędu Gminy, Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Bobrownikach Pani Iwony Adamskiej, Wykonawcy oraz Inspektora Nadzoru brał udział w przekazaniu terenu i placu budowy pod realizację inwestycji PN.:" PRZEBUDOWA POLEGAJĄCA NA TERMOMODERNIZACJI PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO W BOBROWNIKACH NA TERENIE DZIAŁKI 175, OBRĘB EWIDENCYJNY BOBROWNIKI, GMINA BOBROWNIKI." 

Gmina Bobrowniki zgodnie z przyjętą przez Radę Gminy na LXI Sesji Rady Gminy Bobrowniki uchwałą nabyła nieruchomość gruntową do gminnego zasobu nieruchomości. Działka o numerze 599, obręb Bobrowniki powiększy gminny zasób nieruchomości, o dalszym wykorzystaniu w/w działki poinformujemy w najbliższym czasie. 

Podstawowe zasady postępowania w czasie upałów – Powiat Krośnieński

 • Przebywaj wewnątrz pomieszczeń tak długo, jak to możliwe. Jeśli jest brak klimatyzacji, przebywaj na najniższym poziomie budynku, poza zasięgiem światła słonecznego.
 • Utrzymuj chłodne powietrze wewnątrz pomieszczeń poprzez stosowanie żaluzji w drzwiach i oknach.
 • Oszczędzaj elektryczność. W okresie dużych upałów, ludzie mają tendencje do znacznie większego zużycia energii elektrycznej na potrzeby urządzeń klimatyzacyjnych, co prowadzi do niedoboru mocy lub przerw w dopływie prądu.
 • Spożywaj zbilansowane, lekkie posiłki.
 • Regularnie pij duże ilości wody. Osoby cierpiące na epilepsję oraz schorzenia serca, nerek lub wątroby, będące na nisko-wodnej diecie, oraz mające problemy z utrzymaniem płynów, powinny skontaktować się z lekarzem przed zwiększonym przyjmowaniem płynów.
 • Ogranicz przyjmowanie napojów alkoholowych. Mimo, że piwo i napoje alkoholowe zdają się zaspakajać pragnienie, to zazwyczaj powodują dalsze odwodnienie organizmu.
 • Ubieraj się w luźno dopasowane rzeczy, zakrywające możliwie największą powierzchnię skóry. Lekka, o jasnych kolorach odzież, odbija ciepło i promieniowanie słońca oraz pomaga utrzymać normalną temperaturę ciała.
 • Noś okrycia głowy, które skutecznie będą chronić twarz i głowę przed nadmiernym nagrzaniem.
 • Unikaj zbytniego nasłonecznienia. Opalenizna spowalnia zdolność do samoczynnego chłodzenia się. Użyj środków ochrony przed promieniami słonecznymi o wysokim współczynniku skuteczności ochrony.
 • Pamiętaj, że podczas upałów występuje zwiększone zagrożenie przeciwpożarowe. Przebywając w lesie, na podsuszonych łąkach czy ścierniskach, zachowaj szczególną ostrożność i staraj się nie zaprószyć ognia.


Podczas suszy

 • Zmniejsz zużycie wody.
 • Podlewanie trawników i mycie samochodów marnotrawi wodę.
 • Gdzie tylko możliwe używaj wielokrotnie tej samej wody.

 

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Osieku

W ramach programu POPŻ po raz kolejny wydawana będzie żywność dla mieszkańców Gminy Bobrowniki. Osoby kwalifikujące się do pomocy(wymagane zaświadczenie o dochodach za miesiąc maj) zapraszamy do odbioru skierowań. Odbiór skierowań w budynku "A" Urzędu Gminy Bobrowniki pok. nr. 9. i 4.

W minionym tygodniu wszystkie grupy z Przedszkola Samorządowego w Bobrownikach wystąpiły w przedstawieniach z okazji Dnia Mamy i Taty. Przedszkolaki podziękowały Rodzicom za trud włożony w ich wychowanie. Pod kierunkiem wychowawców dzieci zaprezentowały występy artystyczne oraz piękne tańce i wiersze skierowane do rodziców. 

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą