^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Zbiórki darów dla Ukrainy. Gdzie są organizowane i co jest potrzebne? -  gwarek.com.pl

Wójt Gminy w Bobrownikach informuje, że rozpoczynamy zbiórkę materiałów opatrunkowych (wyposażenie apteczki pierwszej pomocy), nowych koców i śpiworów dla poszkodowanych w rosyjskich atakach wojskowych na Ukrainie.

27 grudnia 2019 r. dniem wolnym w administracji rządowej - Aktualności -  Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Bydgoszczy

W związku ze zwiększeniem się populacji bobra europejskiego na terenie województwa kujawsko – pomorskiego zachęcamy do zapoznania się z ulotką. Jednocześnie informujemy, że osoby które doznały szkód wyrządzony przez zwierzęta objęte ochroną gatunkowa (w tym przez bobry) mogą ubiegać się o odszkodowanie wypłacanych przez Skarb Państwa za pośrednictwem Regionalnego Dyrektora Środowiska. 

Tłusty Czwartek to wieloletnia tradycja, zwiastująca koniec karnawału i zapowiadająca nadchodzący okres Wielkiego Postu. W tym dniu Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Jarosławem Bojarskim oraz Wiceprzewodniczącą Rady Gminy Marzeną Stańczak - Kaźmierską odwiedzili Dzienny Domu Pobytu "Senior+" w Rachcinie. Nie zabrakło tradycyjnych pączków domowej roboty przygotowanych przez podopiecznych.

Pomoc Żywnościowa – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Osieku

Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko wraz z Kierownikiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Lillą Lorenc informują, że po raz kolejny została pozyskana żywności unijna dla mieszkańców naszej gminy. Osoby kwalifikujące się do pomocy zapraszamy do odbioru żywności w budynku po dawnej Aptece na ulicy Senatorskiej w dniach 1-2 marca 2022r. Bardzo prosimy o zabranie ze sobą maseczek ochronnych. 

Zjawisko: silny wiatr

Stopień zagrożenia: 1

Obszar powiatów: wszystkie powiaty. 

Ważność: od godz. 03:00 dnia 21.02.2022 do godz. 18:00 dnia 21.02.2022 

Przebieg: prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h, z południowego zachodu i zachodu. Możliwe burze. 

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80% 

Uwagi: z uwagi na dynamiczną sytuację ostrzeżenie może być aktualizowane. 

Dyżurny synoptyk: Maria Poświata  

Źródło informacji: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

Ostrzeżenie meteorologiczne zbiorczo Nr 22.


W dniu dzisiejszym tj. 18 lutego br. w Świetlicy Przedszkola Samorządowego w Bobrownikach odbyła się uroczystość wręczenia medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Tym cywilnym odznaczeniem państwowym honorowane są pary, które przeżyły wspólnie co najmniej 50 lat w związku małżeńskim. 

Ostrzeżenia IMGW - intensywne opady deszczu i możliwe przekroczenia stanu  wód

Zjawisko: silny wiatr

Stopień zagrożenia: 3

Obszar powiatów: wszystkie powiaty. 

Ważność: od godz. 22:00 dnia 18.02.2022 do godz. 19:00 dnia 19.02.2022 

Przebieg: od godzin wieczornych silny wiatr o średniej prędkości 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, z południa, szybko wzrastający na 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 110 km/h, pojedyncze porywy do 120 km/h, z południowego zachodu i zachodu. Lokalnie burze. 

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80% 

Uwagi: w związku z dynamiczną sytuacją meteorologiczną ostrzeżenie może być aktualizowane.

Dyżurny synoptyk: Agnieszka Harasimowicz

Źródło informacji: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.

Ostrzeżenie meteorologiczne zbiorczo Nr 19.

W dniu dzisiejszym Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko zgodnie z wolą Rady Gminy Bobrowniki podpisał akt notarialny dotyczący zakupu budynku na ulicy Senatorskiej w Bobrownikach. Budynek po dawnej Aptece położony jest w centrum miejscowości jest to idealna lokalizacje na utworzenie miejsca integracji mieszkańców. 

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 – Gminny Ośrodek Pomocy  Społecznej w Osieku

W ramach programu POPŻ po raz kolejny wydawana będzie żywność dla mieszkańców Gminy Bobrowniki. Osoby kwalifikujące się do pomocy(wymagane zaświadczenie o dochodach za ostatni miesiąc) zapraszamy do odbioru skierowań. Odbiór skierowań w budynku "A" Urzędu Gminy Bobrowniki pok. nr. 4.

10 lutego 2022 roku odbyło się uroczyste wręczenie stypendium Wójta Gminy Bobrowniki. Ze względu na trwającą naukę zdalną Wójt Gminy Jarosław Poliwko w obecności Kierownik Gminnego Zespołu Oświaty Beaty Domagalskiej tegoroczne wyróżnienia złożyli na ręce Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Bobrownikach P. Ewy Makowskiej.

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą