^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

 Bobrowniki 2014.02.06                               I N F O R M A C J A

 na temat postępowania w przypadku utraty dowodu osobistego

  Utrata dowodu osobistego powinna zostać niezwłocznie

    1. zgłoszona w d o w o l n y m  o r g a n i e g m i n y,

     W przypadku utraty dowodu osobistego poza granicami kraju,

    2. w urzędzie k o n s u l a r n y m,

     Dokument taki zostanie natychmiast unieważniony w s y s t e m i e

    i n f o r m a t y c z n y m , co daje gwarancję bezpieczeństwa

    Fundacja Inicjowania Rozwoju Społecznego realizuje na terenie województwa kujawsko-pomorskiego projekt pod nazwą OD ZWOLNIENIA DO SAMOZATRUDNIENIA! Jest on skierowany do osób zwalnianych z przyczyn niedotyczących pracowników z kujawsko-pomorskich przedsiębiorstw przechodzących procesy modernizacyjne, w tym zwolnień grupowych.

     

    27 stycznia 2014 r. Skarbnik OSP Rachcin druh Krystian Słomiński podpisał umowę o dofinansowanie realizacji projektu „Więcej potrafię – łatwiej żyję".

    Osoby bezrobotne lub nieaktywne zawodowo w wieku od ukończonego 18 do ukończonego 30 roku życia zamieszkujące obszar wiejski powiatów lipnowskiego i włocławskiego mogą skorzystać ze wsparcia obejmującego:

    - dla GRUPY I: kursy prawa jazdy kat. C i kat. C+E (zostało 6 wolnych miejsc),

    - dla GRUPY II: kursy spawania metodą MAG (z możliwością uzyskania certyfikatu Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach) i obsługi wózka jezdniowego (zostało 9 wolnych miejsc).

    Szanowni Państwo!

    Przedstawiamy stronę ugbobrowniki.pl w nowej szacie graficznej.

    Na nowej stronie nastąpiły pewne zmiany organizacyjne. "Księgę gości" zastąpiono działem "Ludzie mówią...", zrezygnowano z "Forum", które nie cieszyło się zainteresowaniem. 

    Stara wersja strony dostępna będzie jeszcze przez pewien czas pod adresem old.ugbobrowniki.pl 

    Wszelkie uwagi dotyczące funkcjonowania nowej wersji strony można przesyłać komentując ten materiał lub przesłać na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

    WYSTAWA
    Otwarcie wystawy odbyło się w niedzielę 8 grudnia 2013,
    Filary mostu im. Marszałka Rydza-Śmigłego we Włocławku*
    Na wystawie obejrzeć można dwadzieścia osiem fotografii, będących niepowtarzalnym zapisem prac ratunkowych i dokumentacyjnych prowadzonych w 2013 roku na cmentarzach ewangelicko-augsburskich Kujaw i Ziemi  Dobrzyńskiej.
    Wśród nich znalazły się nekropolie położone w miejscowościach: Mursk, Gnojno, Łęg Witoszyn, Dębniaki, Rakutowo, Rybitwy i  Zuzałka. 

    Piękny jubileusz 100-lecia urodzin obchodził w dniu 20 listopada 2013 roku mieszkaniec naszej Gminy, Pan Feliks Parol ze Starego Bógpomoża.  

    "To wielki zaszczyt, że możemy wyrazić swoją radość i wzruszenie z okazji tak wspaniałego jubileuszu. Dane było Panu przeżyć cały wiek naszej polskiej historii, doświadczyć jej wzlotów i upadków. Niech nam zatem będzie wolno tą drogą podziękować Panu za wszelkie trudy i owoce minionych lat. A w tym pięknym dniu 100-lecia Pana urodzin proszę przyjąć nasze gratulacje oraz życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia i pogody ducha na dalsze lata." - napisali w liście gratulacyjnym Przewodniczący Rady Gminy Bobrowniki Pan Marian Gajewski i Wójt Gminy Bobrowniki Pan Tadeusz Grzegorzewski. Serdeczne gratulujemy jubilatowi i przyłączamy się do życzeń.

    Feliks Parol urodził się 20 listopada 1913 roku w Żabieńcu, Gmina Łaskarzew, Powiat Garwolin. Do II wojny światowej zamieszkiwał w Byteniu, Gmina Hołoby, Powiat Kowel. W Starym Bógpomożu mieszka od 9 sierpnia 1972 roku. Żona jubilata Helena, zmarła przed 16-tu laty. Posiada córkę Barbarę i synów Stanisława i Andrzeja.

    Poniżej galeria zdjęć z uroczystości setnego jubileuszu.

     

    2.jpg8.jpg

    16 listopada 2013 roku w Rachcinie odbyła się uroczystość poświęcenia świetlicy wiejskiej, garażu OSP Rachcin, a także przekazania i poświęcenia samochodu pożarniczego. Więcej szczegółów na stronie internetowej OSP Rachcin http://www.rachcin.osp.org.pl/ 

    11 listopada 2013 roku minęła 95 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. To właśnie 11 listopada 1918 roku, po 123 latach zaborów, nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy. W rocznicę tego wydarzenia obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.

    W związku z tą doniosłą rocznicą, w Bobrownikach o godzinie 15.00 rozpoczęła się uroczysta msza święta, z udziałem pocztów sztandarowych OSP w Bobrownikach i OSP w Lisku, a także Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Bobrownikach i Gimnazjum w Bobrownikach im. Ziemi Dobrzyńskiej. W  mszy świętej licznie wzięli udział przedstawiciele instytucji i organizacji działających na terenie Gminy jak również mieszkańcy. Uroczystą oprawę nadała orkiestra dęta działająca przy OSP w Bobrownikach. Po zakończonej mszy świętej zebrani uroczyście przemaszerowali pod pomnik pomordowanych w 1939 roku mieszkańców Bobrownik i okolic, gdzie delegacje złożyły wiązanki kwiatów i znicze. Ostatnim punktem obchodów Święta Niepodległości była okolicznościowa inscenizacja słowno-muzyczna, przygotowana przez nauczycieli i uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Bobrownikach.

     

     Poniżej galeria zdjęć

    OSP Bobrowniki już po raz kolejny uzyskała tytuł "Jednostki Roku" w plebiscycie Gazety Pomorskiej na najpopularniejszą jednostkę 2013r.

    Drugie miejsce w głosowaniu zajęła jednostka OSP Szembekowo, a trzecie OSP Złotoria.

    Bobrownickim strażakom gratulujemy!

    osp.gifW dniu 29 września 2013 roku odbyły się w Dobrzyniu nad Wisłą VIII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Lipnowskiego.  OSP Bobrowniki reprezentowały dwie drużyny, męska i żeńska. Obie drużyny zajęły drugie miejsca w swoich kategoriach. Serdecznie gratulujemy.

    Poniżej galeria zdjęć z zawodów.

    COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą