^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

20 grudnia 2014r. w remizie OSP w Bobrownikach zostało zorganizowane spotkanie wigilijno-opłatkowe, na które zaproszeni zostali starsi mieszkańcy Gminy, renciści, emeryci i osoby samotne.

Gości przywitali wójt Jarosław Poliwko  i przewodniczący Rady Gminy Bobrowniki Tadeusz Gradkiewicz, a także radni i sołtysi. W uroczystości wzięli udział Krzysztof Baranowski, starosta lipnowski i ks. Zdzisław Pawłowski, proboszcz miejscowej parafii, którzy przekazali mieszkańcom Bobrownik serdeczne życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2015.

 18 października 2014 odbyła się uroczystość poświęcenia Krzyża i tablicy.

Tablicę odsłonili Stefan Ziemniewicz (bratanek Kazimierza Ziemniewicza) i Jarosław Poliwko (Wicestarosta Lipnowski). Poświęcenia dokonał Dziekan Szpetalski ks. Henryk Wysocki, Proboszcz Parafii w Chełmicy, który odprawił pod krzyżem mszę św. i wygłosił homilię. Zagrała orkiestra reprezentacyjna Powiatu Lipnowskiego pod batutą Pana Kapelmistrza Mirosława Bytnera. W uroczystości udział wzięli: Barbara Kania (radna Sejmiku Województwa Kujawsko - Pomorskiego), Jarosław Poliwko (Wicestarosta Lipnowski), bryg. Ireneusz Poturalski (Komendant Powiatowy PSP w Lipnie), Tadeusz Grzegorzewski (Wójt Gminy Bobrowniki, Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Lipnie), mł.kpt. Andrzej Wiśniewski z PSP Lipno, druhowie OSP Rachcin z pocztem sztandarowym i licznie zgromadzeni mieszkańcy. Pod tablicą złożono wiązanki kwiatów.

OSP18 października 2014 r. pod odbudowanym krzyżem przydrożnym w sąsiedztwie placu po przedwojennej murowanej remizie OSP Rachcin zostanie odsłonięta tablica upamiętniająca Druhów OSP Rachcin - Żołnierzy Polskich Wojny Obronnej 1939 r., którzy nie przeżyli wojny i okupacji.

Strategia rozwoju miejskiego obszaru funkcjonalnego Włocławka na lata 2014-2020 wraz z   Prognozą oddziaływania na środowisko 

Zaproszenie do udziału  konsultacjach społecznych

INFORMACJA

Zawiadamia się iż w dniach 10.10 - 30.10.2014r. prowadzone są konsultacje społeczne projektu Strategii rozwoju miejskiego obszaru funkcjonalnego Włocławka na lata 2014-2020 wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko. 

3 października 2014r. w Szpiegowie odbył się XII Festiwal Smaku organizowany przez Lokalną Grupę Działania Gmin Dobrzyńskich Region Południe.
Przygotowane przez siebie potrawy zaprezentowały również panie z naszej Gminy.

Uprzejmie informujemy, że Gmina Bobrowniki zakwalifikowała się do  II tury Programu Powszechnej Nauki Pływania Ministerstwa Sportu i Turystyki pt. „UMIEM PŁYWAĆ”. Program jest adresowany do uczniów klas III szkoły podstawowej i zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych zajęciach z nauki pływania.

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa dniu 20 września odbyła się wycieczka po Bobrownikach i ich zabytkach, w tym kościoła parafialnego,  ruin zamku, oraz dawnego składu solnego, prowadzona przez  przewodnika Pana Wojciecha Bullera. Wycieczka połączona była z opowieścią o dziejach miejscowości pod tytułem „Bobrowniki – zapomniana stolica ziemi dobrzyńskiej”.

Organizator:

Grupa inicjatywna fundacji „Królewski Skład Solny Bobrowniki nad Wisłą”

oraz Urząd Gminy Bobrowniki nad Wisłą.

Przedstawiamy wyniki konkursu na "Najpiękniejszy wieniec dożynkowy - Bobrowniki 2014".

I miejsce - sołectwo Białe Błota,

II miejsce sołectwo - Bobrowniki,

III miejsce sołectwo - Brzustowa.

Komisja oceniająca miała bardzo trudne zadanie, ponieważ wieńce były piękne i wszystkie zasługiwały na wyróżnienie. 

Poniżej można obejrzeć co przygotowały na konkurs poszczególne sołectwa.

24 sierpnia 2014 roku w Bobrownikach odbyły się „Dożynki Gminno-Parafialne”. Przed remizą OSP w Bobrownikach mieszkańcy poszczególnych sołectw zaprezentowali wykonane wieńce dożynkowe. Następnie strażacy z OSP w Bobrownikach i Rachcinie, wraz z orkiestrą OSP w Bobrownikach poprowadzili zgromadzonych mieszkańców Gminy, oraz delegacje sołectw do kościoła parafialnego w Bobrownikach na uroczystą Mszę Świętą połączoną z poświęceniem darów i wieńców.  Po południu na terenach rekreacyjnych przy ruinach zamku bobrownickiego odbyła się dalsza część imprez związanych z dożynkami.  Rozstrzygnięty został konkurs na "Najpiękniejszy wieniec dożynkowy - Bobrowniki 2014". I miejsce zajął wieniec wykonany przez sołectwo Białe Błota, II miejsce sołectwo Bobrowniki, III miejsce sołectwo Brzustowa.

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą