^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Na zaproszenie Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Gmin Dobrzyńskich Region Południe Delegacja Gminy Bobrowniki wzięła udział w Festiwalu Smaku zorganizowanym w Kikole. Na podbój podniebień uczestników imprezy wyruszyły również mieszkanki Gminy Bobrowniki: Renata Orent (Bobrowniki), Ewa Pozorska (Polichnowo), Czesława Bojarska (Bobrownickie Pole), Kopczyńska Irena (Bobrownickie Pole). 

 

Informujemy, że organizowany w dniu 21 marca 2015 r. IX Regionalny Konkurs Recytatorski Twórców Ziemi Dobrzyńskiej "Dobrze Ziemio" przeprowadzony w Szkole Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Czernikowie odbył się z udziałem uczennicy Szkoły Podstawowej w Bobrownikach, Julii Dankowskiej, która zdobyła wyróżnienia Komisji Oceniającej, Dyrektora Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Czernikowie i młodzieżowego jury. 

W dniu 27 marca 2015 r. w Szkole Podstawowej w Bobrownikach odbył się V Międzypowiatowy Konkurs Recytatorski, w którym III miejsce zajęła Patrycja Stefańska, uczennica klasy II Szkoły Podstawowej w Bobrownikach. 

Dziś obie Recytatorki wraz z Dyrektorem Panem Anatolem Grzegorzewskim i Wychowawczyniami Panią Ewą Charzewską i Ewą Makowską zostały przyjęte przez Wójta Gminy Bobrowniki Jarosława Jacka Poliwko i Przewodniczącego Rady Gminy Tadeusza Gradkiewicza. Uczennice wraz z przedstawicielami Grona Pedagogicznego odebrały gratulacje i upominki.

KOMPUTEROWE BADANIE WZROKU I POMIAR CIŚNIENIA ŚRÓDGAŁKOWEGO

(PROFILAKTYKA JASKRY)

W dniu 15.04.2015 r. w Ośrodku Zdrowia ul. Włocławska 39 w Bobrownikach w godzinach od 13:00 do 15:00 odbędą się komputerowe badania wzroku oraz pomiar ciśnienia śródgałkowego dla Mieszkańców Gminy Bobrowniki. 

Zapisy telefoniczne, tel. 54 251 48 83.

Koszt badania komputerowego ostrości wzroku - 5 zł.

Koszt pomiaru ciśnienia śródgałkowego - 10 zł. (dodatkowe)

Zapisy trwają do 15 kwietnia 2015 r. 

Podczas badania możliwość zapisania się na konsultację okulistyczną i zamówienia okularów korekcyjnych. 

Badanie dla osób mających ukończony co najmniej 16 rok życia. 

Serdecznie zapraszamy!

Uczennica Gimnazjum im. Ziemi Dobrzyńskiej w Bobrownikach Natalia Chamera została laureatką organizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu konkursu na opis pracy w wymarzonym zawodzie. Praca powstała pod opieką Pani Agnieszki Głowińskiej. Wśród laureatów Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii znalazł się uczeń naszego Gimnazjum Kamil Kraziński. Opiekunem dydaktycznym ucznia jest Pan Krzysztof Laskowski. Dziś uczniowie wraz z nauczycielami zostali przyjęci przez Wójta Gminy Bobrowniki Jarosława Poliwko i Przewodniczącego Rady Gminy Tadeusza Gradkiewicza, którzy pogratulowali im sukcesów. Nasi laureaci otrzymali od Władz Gminy symboliczne upominki. 

Przypominamy, że trwa nabór ofert na realizację zadania publicznego z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu na terenie Gminy Bobrowniki w 2015 r. Termin składania wniosków upływa 30 marca 2015 r. (poniedziałek) o godz. 15:15. Szczegóły tutaj.

Lokalny Punt Informacyjny Funduszy Europejskich we Włocławku zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne, które odbędzie się 1 kwietnia 2015 r. w godz. 10:00 - 13:15 w Sali Bankietowej GarageHotel przy ul. Toruńskiej 113 we Włocławku. Spotkanie adresowane jest do osób, które planują rozpocząć działalność gospodarczą przy wsparciu Funduszy Europejskich i Funduszu Pracy. Program spotkania tutaj. Zgłoszenia przyjmowane są na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Formularz zgłoszenia dostępny tutaj.

Przypominamy, że do 30 marca 2015 r. do godz. 15:15 trwa nabór na stanowisko Asystenta Rodziny w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Bobrownikach. Szczegóły tutaj.

Kierownik GOPS

Lilla Lorenc

Składamy gratulacje Siatkarzom z Wiślanina Bobrowniki, którzy w niedzielę 15 marca zajęli pierwsze miejsce w rozgrywkach XIV Kolejki Lipnowskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lipnie. Dziękujemy za wkład w budowanie pozytywnego wizerunku Gminy Bobrowniki i życzymy dalszych sukcesów.

Przewodniczący Rady Gminy                      Wójt Gminy Bobrowniki 

 Tadeusz Gradkiewicz                              Jarosław Jacek Poliwko

 

Więcej o sukcesie Siatkarzy Wiślanina Bobrowniki tutaj.

Szanowni Państwo,

wkrótce w placówkach oświatowych ogłoszony zostanie nabór dzieci do Przedszkola Samorządowego w Bobrownikach oraz do oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej im. Karola Wojtyły w Bobrownikach na rok szkolny 2015/2016.

Nowelizacja ustawy o systemie oświaty wprowadziła w zasadach rekrutacji do przedszkoli  i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych siedem tzw. kryteriów ustawowych, które wynikają z konstytucyjnego obowiązku zapewnienia pomocy szczególnie potrzebującym tj.:

Dziesięć drużyn wzięło udział w "Turnieju sołectw", który odbył się 28 lutego 2015r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Bobrownikach. Poza 6-cio osobowymi reprezentacjami sołectw w turnieju wystąpili również reprezentanci Urzędu Gminy. Drużyny rywalizowały w kilku konkurencjach sprawnościowych. Po podsumowaniu zdobytych punktów okazało się, że zwyciężyła reprezentacja sołectwa Stary Bógpomoż, drugie miejsce zajęło Gnojno, a trzecie Polichnowo. Wójt Gminy Pan Jarosław Poliwko i Przewodniczący Rady Gminy Pan Tadeusz Gradkiewicz wręczyli zwycięzcom statuetki, a wszystkim uczestnikom pamiątkowe medale.

Dziękujemy sędziom zawodów za ich zorganizowanie i sprawne przeprowadzenie, a uczestnikom za dobrą zabawę.

Poniżej galeria zdjęć.

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą