^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Uprzejmie informujemy, że Gmina Bobrowniki zakwalifikowała się do  II tury Programu Powszechnej Nauki Pływania Ministerstwa Sportu i Turystyki pt. „UMIEM PŁYWAĆ”. Program jest adresowany do uczniów klas III szkoły podstawowej i zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych zajęciach z nauki pływania.

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa dniu 20 września odbyła się wycieczka po Bobrownikach i ich zabytkach, w tym kościoła parafialnego,  ruin zamku, oraz dawnego składu solnego, prowadzona przez  przewodnika Pana Wojciecha Bullera. Wycieczka połączona była z opowieścią o dziejach miejscowości pod tytułem „Bobrowniki – zapomniana stolica ziemi dobrzyńskiej”.

Organizator:

Grupa inicjatywna fundacji „Królewski Skład Solny Bobrowniki nad Wisłą”

oraz Urząd Gminy Bobrowniki nad Wisłą.

Przedstawiamy wyniki konkursu na "Najpiękniejszy wieniec dożynkowy - Bobrowniki 2014".

I miejsce - sołectwo Białe Błota,

II miejsce sołectwo - Bobrowniki,

III miejsce sołectwo - Brzustowa.

Komisja oceniająca miała bardzo trudne zadanie, ponieważ wieńce były piękne i wszystkie zasługiwały na wyróżnienie. 

Poniżej można obejrzeć co przygotowały na konkurs poszczególne sołectwa.

24 sierpnia 2014 roku w Bobrownikach odbyły się „Dożynki Gminno-Parafialne”. Przed remizą OSP w Bobrownikach mieszkańcy poszczególnych sołectw zaprezentowali wykonane wieńce dożynkowe. Następnie strażacy z OSP w Bobrownikach i Rachcinie, wraz z orkiestrą OSP w Bobrownikach poprowadzili zgromadzonych mieszkańców Gminy, oraz delegacje sołectw do kościoła parafialnego w Bobrownikach na uroczystą Mszę Świętą połączoną z poświęceniem darów i wieńców.  Po południu na terenach rekreacyjnych przy ruinach zamku bobrownickiego odbyła się dalsza część imprez związanych z dożynkami.  Rozstrzygnięty został konkurs na "Najpiękniejszy wieniec dożynkowy - Bobrowniki 2014". I miejsce zajął wieniec wykonany przez sołectwo Białe Błota, II miejsce sołectwo Bobrowniki, III miejsce sołectwo Brzustowa.

Fundacja "Samotna Mama" zaprasza

 Nowy odcinek nawierzchni asfaltowej o długości 0,9km zbudowany został na terenie Gminy Bobrowniki. Położony jest na drodze łączącej Bobrownickie Pole z Polichnowem. Koszt inwestycji wyniósł 180 467,57zł, z czego 80 000,00zł będzie zrefundowane ze środków budżetu Województwa.  

 Setną rocznicę urodzin obchodziła mieszkanka Polichnowa Pani Marianna Śliwińska. Jest ona rodowitą mieszkanką Gminy Bobrowniki. Miała siedmioro rodzeństwa. Wraz z mężem, który zmarł w 1975 roku, prowadziła gospodarstwo rolne. Posiada dwoje dzieci: córkę Reginę i syna Kazimierza, oraz czworo wnucząt, i sześcioro prawnucząt. Aktualnie zamieszkuje z synem, który przejął po rodzicach gospodarstwo rolne. Mimo upływu czasu Jubilatka cieszy się dobrym zdrowiem i pogodą ducha, a do czytania nie potrzebuje okularów.

Z gratulacjami do szanownej Jubilatki przybyli członkowie najbliższej rodziny oraz przedstawiciele: Gminy Bobrowniki - Przewodniczący Rady Gminy Pan Marian Gajewski i Wójt Pan Tadeusz Grzegorzewski, Starostwa Powiatowego – Wicestarosta Lipnowski Pan Jarosław Poliwko, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego – Pani Marianna Kurowska, przedstawiciele samorządu i Urzędu Gminy.

Pani Marianno, życzymy 200 lat!

   

Projekt pn. „Rekultywacja składowisk odpadów w województwie kujawsko-pomorskim na cele przyrodnicze”.

Sobota 7 czerwca w Bobrownikach upłynęła pod znakiem imprez sportowych, sprawnościowych i rekreacyjnych. Poza Gminnymi Zawodami Sportowo-Pożarniczymi OSP i IV Biegiem Stowarzyszenia L.G.D, w godzinach popołudniowych i wieczornych miał miejsce również piknik rodzinny, zorganizowany przez L.G.D. Gmin Dobrzyńskich Region Południe, Urząd Gminy Bobrowniki i OSP Bobrowniki. W ramach pikniku przygotowano liczne atrakcje: występy artystyczne uczniów Szkoły Podstawowej w Bobrownikach, podsumowanie osiągnięć uczniów za rok szkolny 2013/2014, pokaz akcji ratowniczej wykonany przez strażaków z miejscowej OSP, występ zespołu folklorystycznego "Kujawy", kapeli podwórkowej "Wesołe Chłopaki", oraz Gwiazdy Wieczoru zespołu "Model MT". Piknik zakończył się zabawą taneczną przy muzyce zespołu "Puls". Były również atrakcje dla dzieci. Pracownicy Urzędu Gminy przygotowali dla uczestników pikniku tradycyjną grochówkę. 

Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i uświetnienia imprez, oraz uczestnikom serdecznie dziękujemy.

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą