^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Gospodarstwo Rolne Iwona i Błażej Kopczyńscy informuje, że w dniach 12.10.2015 -16.10.2015 będzie wywożona gnojowica na polach w obrębie Białe Błota - działki nr 29, 30, 31, 32, 34, 35, 185, 186, 187 i Bobrownickie Pole - działki nr 69, 457, 458.

 

 

TREŚĆ ZARZĄDZENIA

DO POBRANIA

TUTAJ.

Około południa w minioną sobotę przechodzące drogą dzieci usłyszały skamlanie dobiegające zza przystanku w Gnojnie w pobliżu bloku. Niepozorny karton "wydawał piski". Okazało się, że został porzucony wraz z pięcioma szczeniakami. Dzieci powiadomiły o tym pierwszą napotkaną dorosłą osobę, która wezwała Policję i poinformowała o zdarzeniu miejscową radną .

W minioną sobotę Gminę Bobrowniki odwiedzili nietypowi przybysze. Byli nimi przedstawiciele Fundacji AriAri z Bydgoszczy oraz uczniowie jednej ze Szkół w Radziejowie. Swój objazd po gminie rozpoczęli od ruin gotyckiego zamku w Bobrownikach. Następnie udali się do dawnej olęderskiej wsi Stary Bógpomóż.

Bobrowniki zyskują nową drogę o nawierzchni asfaltowej. Będzie nią odcinek 700 m stanowiący przedłużenie ulicy Podgórnej w stronę Polichnowa.

Starostwo Powiatowe w Lipnie przypomina, że zalegające po letnich wichurach wywroty i złomy drzewostanów mogą być źródłem "niekontrolowanego rozwoju szkodników wtórnych i powstania zagrożenia fitosanitarnego drzewostanów". Treść komunikatu tutaj.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka przypadający w zeszłą niedzielę bobrownickie przedszkolaki obchodziły dziś. Z tej okazji wraz z Panią Dyrektor Iwoną Adamską i pozostałymi Paniami złożyły wizytę w Urzędzie Gminy Bobrowniki. Tu zostały przyjęte przez Wójta Jarosława Jacka Poliwko, który wręczył milusińskim upominki. 

O ile Gminie Bobrowniki potrzebna jest Strategia Rozwoju Lokalnego Gminy o tyle również Lokalna Grupa Działania Gmin Dobrzyńskich Region Południe pracuje nad całościową strategią swego obszaru. W wielu możliwościach dofinansowania warunkiem uzyskania pomocy będzie zgodność operacji ze Strategią całego obszaru tj. "Lokalną Strategią Rozwoju LGD". W związku z tym LGD zaprasza do udziału w konsultacjach, które odbędą się w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy Bobrowniki w czwartek 24 września 2015 r. Początek o godz. 14:00. 

Lokalna Grupa Działania Gmin Dobrzyńskich Region Południe zaprasza wszystkich przedstawicieli sektora publicznego, społecznego, gospodarczego, mieszkańców Gminy Bobrowniki do udziału w konsultacjach Lokalnej Grupy Działania. 

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą