^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

W związku z sygnałami od rolników, że pod ich adresem zamieszkania pojawiają się osoby podające się za pracowników KRUS, żądające okazania dowodu osobistego, przekazów pocztowych itp. urzędowych dokumentów, z których spisują dane, rzekomo do weryfikacji, KRUS informuje, że nie prowadzi w terenie żadnej weryfikacji danych interesantów w ten sposób. Czytaj więcej.

Uprzejmie informujemy, że w dniu 24 grudnia 2015 r. Urząd Gminy Bobrowniki będzie nieczynny. Nieczynne będą również jednostki organizacyjne w tym Gminna Biblioteka Publiczna.

GOPS Bobrowniki informuje, że w dniu 27 listopada br. (piątek) odbywać się będzie wypłata zasiłku okresowego w kasie Urzędu Gminy Bobrowniki. Jednocześnie informujemy, że nabór wniosków o wypłatę zasiłku okresowego za grudzień trwać będzie do 10 grudnia br.

Na prośbę O/ZUS Toruń publikujemy Magazyn Informacyjny pn. ZUS dla biznesu, w którym zawarto m.in. informacje o środkach na dofinansowanie przedsiębiorstw i zasiłku macierzyńskim dla ojca. Treść dostępna tutaj.

Dziś Pan Feliks Parol ze Starego Bógpomoża obchodził swoje 102. urodziny. Z tej okazji Jubilata odwiedziła delegacja władz Gminy Bobrowniki na czele z Wójtem i Przewodniczącym Rady Gminy składając życzenia.

W najbliższy piątek 20 listopada br. o godz 15:15 Powiatowy Urząd Pracy w Lipnie zakończy nabór wniosków na podjęcie działalności gospodarczej. Więcej informacji tutaj.

 

Informujemy, że dziś w miejscowości Bobrowniki na całym odcinku ulicy Nieszawskiej i przyległych do niej ulic czasowo wystąpi przerwa w dostępie do wody z sieci. Prowadzone są niezbędne czynności konserwacyjne. Wznowienie działania sieci nastąpi ok. godz. 13:00. Za utrudnienia przepraszamy.

W zeszły piątek Rada Gminy Bobrowniki podjęła m.in. uchwały w sprawie zniesienia opłaty od posiadania psów oraz kilka uchwał pozostawiających podatki w Gminie na dotychczasowym poziomie. Wśród punktów obrad znalazła się prezentacja pn. Informacja o stanie realizacji zadań oświatowych w Gminie Bobrowniki w roku szkolnym 2014/2015, w tym o wynikach sprawdzianu i egzaminów. Zarówno szkoła podstawowa jak i gimnazjum zaprezentowały się znakomicie (wyniki Gimnazjum im. Ziemi Dobrzyńskiej w Bobrownikach dostępne tutaj). Przed zakończeniem obrad sołtys wsi Białe Błota-Dębówiec Barbara Ośmiałowska złożyła podziękowania za przyłączenie tej miejscowości do sieci wodociągowej.

Dzięki inicjatywie Wójta Gminy Bobrowniki Jarosława Jacka Poliwko i przychylności Dyrekcji Banku Spółdzielczego w Lipnie Punkt Kasowy Banku przy Placu Wolności 21 w Bobrownikach wyposażony zostanie w bankomat, który będzie udostępniony klientom już w najbliższy poniedziałek tj. 16 listopada br. 

Powiatowe Targi Pracy Lipno 2015 zapowiedziane na 21 listopada br. zostały odwołane. O targach informowaliśmy tutaj.

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą