^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Gmin Dobrzyńskich Region Południe

OGŁASZA KONKURS PLASTYCZNY

"Działalność LGD"

Konkurs współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2014

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Bobrowniki i gości na obchody Narodowego Święta Trzeciego Maja połączone z oddaniem hołdu i złożeniem kwiatów na zbiorowej mogile 23 Polaków rozstrzelanych jesienią 1939 r. przez hitlerowców. Obchody rozpoczniemy o godz. 16:00 Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w Kościele parafialnym p.w. św. Anny w Bobrownikach, po której młodzież szkolna z bobrownickich szkół zaprezentuje program artystyczny. Potem nastąpi przejście do miejsca pamięci na Placu Wolności.

Przewodniczący Rady Gminy     Ks. Zdzisław Pawłowski           Wójt Gminy Bobrowniki

     Tadeusz Gradkiewicz        Proboszcz Parafii Bobrowniki      Jarosław Jacek Poliwko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gmina Bobrowniki wspiera inicjatywy związane z rozwojem umiejętności cyfrowych osób powyżej 50. roku życia. Tej idei służy udostępnianie jednej z sal Urzędu Gminy na pracownię internetową Ochotniczej Straży Pożarnej w Bobrownikach, której druhny tworzyły wystawę "Bobrowniki wczoraj i dziś". Praktykę tę doceniła Kapituła Konkursu "Dojrz@łość w sieci" (przedstawiciele mediów, stowarzyszeń, biznesu, administracji) wręczeniem 20.03.2015 r. pamiątkowej statuetki w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Władze Gminy Bobrowniki składają druhom i druhnom podziękowanie za aktywne działania na rzecz promocji naszej Gminy.

Informujemy, że Wojewoda Kujawsko - Pomorski zarządził na niedzielę 5 lipca 2015 r. wybory uzupełniające w okręgu nr 5 (Bobrowniki - ul. Dobrzyńska, Broniewskiego, I Armii Wojska Polskiego, Kujawska, część ul. Włocławskiej od posesji nr 14 do posesji nr 55, wieś Bógpomóż Nowy) dla wyboru jednego radnego. Więcej informacji w zakładce Wybory Samorządowe BIP

Informacje o wyborach uzupełniających do Rady Gminy Bobrowniki dostępne są na stronie Delegatury Krajowego Biura Wyborczego we Włocławku.

 

Informujemy, że Siatkarze Wiślanina Bobrowniki zajęli pierwsze miejsce w rozgrywkach Turnieju Siatkówki Mężczyzn zorganizowanego 12 kwietnia przez Dobrzyńskie Centrum Sportu i Turystyki w Dobrzyniu nad Wisłą. To kolejny tryumf drużyny z Bobrownik i znakomita forma promocji Gminy Bobrowniki na zewnątrz. Władze Gminy na czele z Wójtem Jarosławem Poliwko gratulują Siatkarzom Wiślanina zwycięstwa i życzą dalszych sukcesów.

Na zaproszenie Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Gmin Dobrzyńskich Region Południe Delegacja Gminy Bobrowniki wzięła udział w Festiwalu Smaku zorganizowanym w Kikole. Na podbój podniebień uczestników imprezy wyruszyły również mieszkanki Gminy Bobrowniki: Renata Orent (Bobrowniki), Ewa Pozorska (Polichnowo), Czesława Bojarska (Bobrownickie Pole), Kopczyńska Irena (Bobrownickie Pole). 

 

Informujemy, że organizowany w dniu 21 marca 2015 r. IX Regionalny Konkurs Recytatorski Twórców Ziemi Dobrzyńskiej "Dobrze Ziemio" przeprowadzony w Szkole Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Czernikowie odbył się z udziałem uczennicy Szkoły Podstawowej w Bobrownikach, Julii Dankowskiej, która zdobyła wyróżnienia Komisji Oceniającej, Dyrektora Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Czernikowie i młodzieżowego jury. 

W dniu 27 marca 2015 r. w Szkole Podstawowej w Bobrownikach odbył się V Międzypowiatowy Konkurs Recytatorski, w którym III miejsce zajęła Patrycja Stefańska, uczennica klasy II Szkoły Podstawowej w Bobrownikach. 

Dziś obie Recytatorki wraz z Dyrektorem Panem Anatolem Grzegorzewskim i Wychowawczyniami Panią Ewą Charzewską i Ewą Makowską zostały przyjęte przez Wójta Gminy Bobrowniki Jarosława Jacka Poliwko i Przewodniczącego Rady Gminy Tadeusza Gradkiewicza. Uczennice wraz z przedstawicielami Grona Pedagogicznego odebrały gratulacje i upominki.

KOMPUTEROWE BADANIE WZROKU I POMIAR CIŚNIENIA ŚRÓDGAŁKOWEGO

(PROFILAKTYKA JASKRY)

W dniu 15.04.2015 r. w Ośrodku Zdrowia ul. Włocławska 39 w Bobrownikach w godzinach od 13:00 do 15:00 odbędą się komputerowe badania wzroku oraz pomiar ciśnienia śródgałkowego dla Mieszkańców Gminy Bobrowniki. 

Zapisy telefoniczne, tel. 54 251 48 83.

Koszt badania komputerowego ostrości wzroku - 5 zł.

Koszt pomiaru ciśnienia śródgałkowego - 10 zł. (dodatkowe)

Zapisy trwają do 15 kwietnia 2015 r. 

Podczas badania możliwość zapisania się na konsultację okulistyczną i zamówienia okularów korekcyjnych. 

Badanie dla osób mających ukończony co najmniej 16 rok życia. 

Serdecznie zapraszamy!

Uczennica Gimnazjum im. Ziemi Dobrzyńskiej w Bobrownikach Natalia Chamera została laureatką organizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu konkursu na opis pracy w wymarzonym zawodzie. Praca powstała pod opieką Pani Agnieszki Głowińskiej. Wśród laureatów Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii znalazł się uczeń naszego Gimnazjum Kamil Kraziński. Opiekunem dydaktycznym ucznia jest Pan Krzysztof Laskowski. Dziś uczniowie wraz z nauczycielami zostali przyjęci przez Wójta Gminy Bobrowniki Jarosława Poliwko i Przewodniczącego Rady Gminy Tadeusza Gradkiewicza, którzy pogratulowali im sukcesów. Nasi laureaci otrzymali od Władz Gminy symboliczne upominki. 

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą