^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Dziś Pan Feliks Parol ze Starego Bógpomoża obchodził swoje 102. urodziny. Z tej okazji Jubilata odwiedziła delegacja władz Gminy Bobrowniki na czele z Wójtem i Przewodniczącym Rady Gminy składając życzenia.

W najbliższy piątek 20 listopada br. o godz 15:15 Powiatowy Urząd Pracy w Lipnie zakończy nabór wniosków na podjęcie działalności gospodarczej. Więcej informacji tutaj.

 

Informujemy, że dziś w miejscowości Bobrowniki na całym odcinku ulicy Nieszawskiej i przyległych do niej ulic czasowo wystąpi przerwa w dostępie do wody z sieci. Prowadzone są niezbędne czynności konserwacyjne. Wznowienie działania sieci nastąpi ok. godz. 13:00. Za utrudnienia przepraszamy.

W zeszły piątek Rada Gminy Bobrowniki podjęła m.in. uchwały w sprawie zniesienia opłaty od posiadania psów oraz kilka uchwał pozostawiających podatki w Gminie na dotychczasowym poziomie. Wśród punktów obrad znalazła się prezentacja pn. Informacja o stanie realizacji zadań oświatowych w Gminie Bobrowniki w roku szkolnym 2014/2015, w tym o wynikach sprawdzianu i egzaminów. Zarówno szkoła podstawowa jak i gimnazjum zaprezentowały się znakomicie (wyniki Gimnazjum im. Ziemi Dobrzyńskiej w Bobrownikach dostępne tutaj). Przed zakończeniem obrad sołtys wsi Białe Błota-Dębówiec Barbara Ośmiałowska złożyła podziękowania za przyłączenie tej miejscowości do sieci wodociągowej.

Dzięki inicjatywie Wójta Gminy Bobrowniki Jarosława Jacka Poliwko i przychylności Dyrekcji Banku Spółdzielczego w Lipnie Punkt Kasowy Banku przy Placu Wolności 21 w Bobrownikach wyposażony zostanie w bankomat, który będzie udostępniony klientom już w najbliższy poniedziałek tj. 16 listopada br. 

Powiatowe Targi Pracy Lipno 2015 zapowiedziane na 21 listopada br. zostały odwołane. O targach informowaliśmy tutaj.

We wczorajszym dniu Narodowego Święta Niepodległości upamiętniającego jesień 1918 r. będącą czasem przywrócenia Państwa Polskiego wspominaliśmy Polaków poległych za Państwo Polskie. Wśród nich są również mieszkańcy Gminy Bobrowniki, w tym osoby zwalczające hitlerowskich dywersantów podczas Wojny Obronnej 1939 r. Niemcy zgotowali im krwawą zemstę dokonując egzekucji w Radomicach oraz grzebiąc ofiary w lesie karnkowskim. Dziś polegli spoczywają w zbiorowej mogile na Placu Wolności w Bobrownikach, który od lat stanowi centrum Gminnych Obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Bobrowniki.

O realizacji inwestycji informowaliśmy tutaj.

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą