^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko, Przewodniczący Rady Gminy Bobrowniki Tadeusz Gradkiewicz i Sekretarz Gminy Bobrowniki Tomasz Kryński udali się dziś z gospodarską wizytą na miejsce prac przy budowie nowego chodnika wzdłuż ulicy Senatorskiej w Bobrownikach.

Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko i Przewodniczący Rady Gminy Bobrowniki Tadeusz Gradkiewicz przyjęli dziś uczniów Gimnazjum im. Ziemi Dobrzyńskiej w Bobrownikach, którzy godnie reprezentują bobrownickie gimnazjum na zawodach sportowych i w konkursach przedmiotowych. Gimnazjaliści otrzymali upominki od Władz Gminy Bobrowniki. Uczniowie odnieśli sukcesy w Wojewódzkim Konkursie "Humanista roku 2015" i lekkoatletycznych Mistrzostwach Powiatu Lipnowskiego:

26 maja 2015 r. w Szkole Podstawowej w Bobrownikach zorganizowany został przez Grono Pedagogiczne i społeczność tej placówki oświatowej Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych. Najważniejszymi gośćmi były dzieci z niepełnosprawnością, którym Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Bobrowniki Tadeuszem Gradkiewicz przekazał upominki. Nie zapomniał również o ich mamach składając życzenia i wręczając kwiaty z okazji Dnia Matki. Gmina Bobrowniki wspiera inicjatywy związane z integracyjnymi wydarzeniami szkolnymi m.in. Dniem Patrona Szkoły, który odbył się 18 maja 2015 r. i rozpoczął od mszy św. w Kościele parafialnym p.w. św. Anny w Bobrownikach. Szkole Podstawowej w Bobrownikach patronuje św. Jan Paweł II jako "Karol Wojtyła". Fotorelacja z Dnia Patrona Szkoły na stronie Szkoły Podstawowej w Bobrownikach.

16 kwietnia 2015 r. informowaliśmy, że Wojewoda Kujawsko - Pomorski zarządził na niedzielę 5 lipca 2015 r. wybory uzupełniające do okręgu nr 5 (Bobrowniki - ul. Dobrzyńska, Broniewskiego, I Armii Wojska Polskiego, Kujawska, część ul. Włocławskiej od posesji nr 14 do posesji nr 55, wieś Bógpomóż Nowy) dla wyboru jednego radnego. W Gminnej Komisji Wyborczej zarejestrował się 1 kandydat na radnego i głosowanie przewidziane na dzień 5 lipca 2015 r. nie będzie przeprowadzane. Treść obwieszczenia tutaj.

Informujemy, że na dzień 29 maja 2015 r. zwołana została VI Sesja Rady Gminy Bobrowniki. Rozpoczęcie obrad nastąpi o godz. 10:00. Porządek obrad tutaj.

Dziś do Gminy Bobrowniki zawitała Delegacja Kapituły Konkursu "Rodzynki z pozarządówki" organizowanego przez Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego na najlepsze inicjatywy społeczne w regionie. Najpierw przybyła do miejscowości Rachcin w celu zapoznania się z inicjatywą "Upamiętnienie Druhów OSP Rachcin Żołnierzy Polskich Wojny Obronnej 1939 r.". Następnie przejechała do Bobrownik na spotkanie z Druhnami Seniorkami, które wykonały przedsięwzięcie pn. "Bobrowniki wczoraj i dziś". Z Paniami wchodzącymi w skład Delegacji Kapituły spotkały się nasze władze samorządowe. Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko, Przewodniczący Rady Gminy Bobrowniki Tadeusz Gradkiewicz i Sekretarz Gminy Bobrowniki Tomasz Kryński wsparli tym samym działające na naszym terenie organizacje w staraniach o wyróżnienie w konkursie Marszałka.

Na zdjęciu tablica upamiętniająca Druhów OSP Rachcin Żołnierzy Polskich Wojny Obronnej 1939 r. postawiona w sąsiedztwie placu po murowanej przedwojennej remizie, której budową kierował jeden z upamiętnianych - Kazimierz Ziemniewicz (1905-1941).

Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko i Przewodniczący Rady Gminy Bobrowniki Tadeusz Gradkiewicz odwiedzili dziś Państwa Łybko w miejscowości Winduga. To tu zawitała Białorzytka Saharyjska, której naturalnym miejscem bytowania pozostaje obszar od Sahary po Irak. 5 maja jako pierwsza dostrzegła ją Pani Teresa Łybko. Wkrótce do Windugi zaczęli przybywać fotograficy i miłośnicy ornitologii z całego kraju, ponieważ odnotowano pierwsze w Polsce naturalne pojawienie się tego ptaka. O "rarytasie ornitologicznym" informują media ogólnopolskie.

 

W położonej na terenie naszej Gminy przy szosie Bobrowniki-Włocławek miejscowości Winduga do gospodarstwa Pani Teresy Łybko zawitał nietypowy ptak. To Białorzytka saharyjska, która żyje na kamienistych obszarach od Sahary do Iraku. Nigdy wcześniej nie widziano jej w Polsce. Do Europy zawitała jak dotąd zaledwie kilka razy. Od początku maja do położonej 7 km na południe od Bobrownik wsi Winduga przybywają ciągle liczni fotograficy, ekolodzy, miłośnicy przyrody z całej Polski. Ptak znajduje się obecnie w odległości co najmniej 3 tys. km od miejsca swego naturalnego występowania. Fot. Artur Górczyński ART-STUDIO.

Trwa realizacja projektu Samorządu Województwa Kujawsko - Pomorskiego pn. "Rekultywacja składowisk odpadów w województwie kujawsko-pomorskim na cele przyrodnicze". Do partnerskiego udziału w przedsięwzięciu zaproszono również Gminę Bobrowniki. W dniu wczorajszym Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko i Skarbnik Paweł Grudowski podpisali w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko - Pomorskiego w Toruniu aneks do umowy partnerskiej. Zyskujemy rekultywację składowiska odpadów komunalnych w miejscowości Polichnowo - Piaski z dofinansowaniem 95 % wydatków.

Na prośbę Oddziału ZUS w Toruniu zamieszczamy Magazyn informacyjny Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z informacją dotyczącą programu dofinansowania przedsiębiorstw. Więcej informacji tutaj.

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą