^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Punkt Informacji Turystycznej w Nieszawie informuje, że w dniu 20 czerwca 2015 r. godziny kursowania przez Wisłę jednostki promowej będą skrócone, tj.:

- ostatni kurs z brzegu NIESZAWA do brzegu MISZEK (gm.Bobrowniki) nastąpi o godz. 18:00

- ostatni kurs z brzegu MISZEK do brzegu NIESZAWA nastąpi o godz. 18:15. 

Skrócenie ma związek z przewidzianą do organizacji na nieszawskim brzegu imprezą plenerową "Wianki 2015". Fot. ziemiadobrzynska.pl

Informujemy, że z dniem 17 czerwca 2015 r. (środa) st. asp. Marcin Nerć rozpocznie swoje cotygodniowe dyżury dla Mieszkańców Gminy Bobrowniki. Dyżury odbywać się będą w każdą środę w godz. 12:00 - 14:00. Więcej informacji: tel. 786 859 124. 

1 czerwca 2015 r. był ciekawym dniem dla naszej młodzieży gimnazjalnej, która z okazji Dnia Dziecka podjęła rywalizację sportową na boisku z dorosłymi. Wśród drużyn znalazły się nie tylko gimnazjalne grupy, ale również rodzice, nauczyciele, a nawet Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Poliwko. Tradycyjnie przeprowadzony został Turniej o Puchar Dyrektora Szkoły. Po zakończeniu rozgrywek wszyscy w radosnym nastroju wrócili do swoich codziennych obowiązków.

Informujemy, że ze względu na awarię sieci wodociągowej w dniu 05.06.2015 r. w godzinach 8-14 nastąpi przerwa w dostawie wody do posesji zlokalizowanych przy ulicy Włocławskiej.  Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Jesienią br. Rada Gminy Bobrowniki wybierze Ławnika do Sądu Rejonowego we Włocławku IV Wydziału Pracy i Ubezpieczeń Społecznych. Kandydatów na ławników zgłaszać mogą Radzie Gminy prezesi właściwych sądów, stowarzyszenia, inne organizacje społeczne i zawodowe, zarejestrowane na podstawie przepisów prawa, z wyłączeniem partii politycznych oraz co najmniej pięćdziesięciu obywateli mających czynne prawo wyborcze, zamieszkujących stale na terenie Gminy Bobrowniki. Kto może zostać ławnikiem ? Czytaj tutaj.

Dzień Dziecka w Gminie Bobrowniki upłynął pod znakiem konkursów, rozgrywek sportowych, ogniska z kiełbaskami i innych przedsięwzięć sprzyjających integracji dzieci i młodzieży w naszym środowisku lokalnym.

Wójt Gminy Bobrowniki w imieniu poszkodowanej w pożarze rodziny z Rachcina serdecznie dziękuje za udzielone wsparcie finansowe zebrane podczas ostatniej sesji Rady Gminy Bobrowniki: Radnym, pracownikom Urzędu Gminy oraz innym zaangażowanym w tę sprawę. Podczas sesji Rady Gminy Bobrowniki sołtysi z sołectw Białe Błota, Bobrownickie Pole, Brzustowa, Gnojno, Polichnowo, Stare Rybitwy, Stary Bógpomóż przekazali środki na pomoc pogorzelcowi. Wkrótce do zbiórki przyłączyli się również sołtysi wsi Rachcin i Bobrowniki. 

Wasz gest świadczy, że nie jesteście obojętni na los innych.

Serdecznie Dziękujemy.

30 czerwca br. upływa termin złożenia wniosku o ponowne objęcie ubezpieczeniem społecznym rolników. Szczegółowe informacje na stronach BIP i KRUS.

W piątek 29 maja 2015 r. w Remizie OSP Bobrowniki odbyła się teoretyczna część ćwiczeń KOBRA-15. Zajęcia prowadził mjr Stanisław Dykowski (Zastępca Wojskowego Komendanta Uzupełnień we Włocławku). Uczestnikami spotkania byli przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego z terenu Powiatu Lipnowskiego. Obecni byli: Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko, Przewodniczący Rady Gminy Bobrowniki Tadeusz Gradkiewicz, Sekretarz Gminy Bobrowniki Tomasz Kryński, Komendant Gminny OSP Dariusz Domagalski, Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Małgorzata Grudowska. Część praktyczna szkolenia odbędzie się 18 czerwca 2015 r.

Z okazji Dnia Dziecka składamy wszystkim Dzieciom z terenu naszej Gminy i odwiedzającym tę witrynę życzenia radości oraz spełnienia najskrytszych marzeń. Jednocześnie już dziś zapraszamy na Dzień Bobrownik 4 lipca 2015 r., który obfitować będzie w atrakcje dla Was!

 

  Wójt Gminy Bobrowniki                 Przewodniczący Rady Gminy Bobrowniki

  Jarosław Jacek Poliwko                             Tadeusz Gradkiewicz

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą