^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

W placówkach oświatowych na terenie Gminy Bobrowniki rozpoczął się Nowy Rok Szkolny.

Spośród licznych wieńców dożynkowych, które mogliśmy oglądać w trakcie Diecezjalno-Powiatowo-Gminnych Dożynek Bobrowniki 2015 Komisja Konkursowa jako jeden z najpiękniejszych wskazała wieniec z terenu Gminy Bobrowniki wykonany przez mieszkańców wsi Bobrownickie Pole. Wieniec zajął III miejsce w Powiatowym Konkursie na najpiękniejszy współczesny wieniec. Łącznie przeprowadzone zostały trzy konkursy na najpiękniejsze wieńce dożynkowe oraz głosowanie publiczności. Zwycięzcom gratulujemy!

W minioną sobotę 29 sierpnia plac przed Kościołem Parafialnym p.w. św. Anny w Bobrownikach pokryty został koronami żniwnych wieńców dożynkowych zwiezionych przez delegacje z powiatu lipnowskiego, innych kujawsko - pomorskich powiatów oraz z województw łódzkiego i wielkopolskiego. Wszystko za sprawą Diecezjalno-Powiatowo-Gminnych Dożynek Bobrowniki 2015, których Gospodarzami byli: JE bp dr Wiesław Alojzy Mering - Ordynariusz Diecezji Włocławskiej, Krzysztof Baranowski - Starosta Lipnowski i Jarosław Jacek Poliwko - Wójt Gminy Bobrowniki. 

Właściciele gospodarstw rolnych z Gminy Bobrowniki i Gminy Wielgie będą Starostami Diecezjalno-Powiatowo-Gminnych Dożynek, które odbędą się w Bobrownikach 29 sierpnia. Rolnictwo Powiatu Lipnowskiego to pracowici i gospodarni ludzie, dzięki którym wytwarzane są znakomite produkty sprzyjające kreacji marki zdrowej żywności z naszego terenu.

Komendant Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Bobrownikach informuje, że w dniu 24 sierpnia 2015 r. (poniedziałek) odbędą się Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze, które zostaną przeprowadzone na placu w pobliżu Szkoły Podstawowej w Rachcinie. Początek o godz. 17:00.

W lipnowskim PUP trwa nabór wniosków o dofinansowanie podjęcia działalności gospodarczej dla osób bezrobotnych. Zakończenie przyjmowania wniosków nastąpi 28 sierpnia 2015 r. o godz. 15:15. Szczegóły tutaj.

Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Tadeuszem Gradkiewicz i Kierownikiem Gminnego Zespołu Oświaty Beatą Domagalską przyjęli odchodzącą z początkiem roku szkolnego 2015/2016 na emeryturę Panią Krystynę Kopczyńską, nauczyciela prowadzącego zajęcia z plastyki i rewalidacji w Gimnazjum im. Ziemi Dobrzyńskiej w Bobrownikach. Spotkanie było okazją do podsumowań i podziękowań za wieloletnią pracę w szkolnictwie. 

We wtorek 18.08.2015 o godzinie 17:00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy odbędzie się spotkanie, w sprawie utworzenia na terenie miejscowości Koła Gospodyń Wiejskich. Zapraszamy wszystkich chętnych którzy chcą brać udział w nowo powstającej inicjatywie

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Zarządzeniem nr 56/2015 Wójta Gminy Bobrowniki z 10 sierpnia 2015 r. powołane zostały składy obwodowych komisji do spraw referendum 6 września 2015 r. w Bobrownikach, Rachcinie i Gnojnie. Treść zarządzenia opublikowaliśmy na stronie Biuletynu Informacji Publicznej.

W dniu 10.08.2015 r. Pani Marianna Śliwińska z Polichnowa obchodziła swoje 101. urodziny. Delegacja Urzędu na czele z Wójtem Jarosławem Jackiem Poliwko przybyła złożyć życzenia Jubilatce, która wciąż cieszy się zdrowiem i pogodą ducha. Niemal całe swoje życie spędzone w Gminie Bobrowniki poświęciła pracy w gospodarstwie rolnym i rodzinie, którą tworzą jej dzieci, wnuki, prawnuki. Pani Mariannie życzymy wielu lat zdrowia. O setnych urodzinach Pani Marianny pisaliśmy tutaj.

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą