^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Dziękujemy włocławskiemu portalowi q4.pl za zamieszczenie naszego artykułu o Gminie Bobrowniki oraz za wykonanie obszernej relacji fotograficznej, która dostępna jest w części PIERWSZEJ i części DRUGIEJ. Dziękujemy również za relację filmową operatorom kamer z TV Kujawy. Składamy podziękowanie portalowi ddwloclawek.pl za relację fotograficzną dostępną tutaj oraz redaktorom prasy za artykuły promujące gminę.

Ostrzeżenie tutaj.

W związku z wystąpieniem na terenie Gminy Bobrowniki anomalii pogodowych (susza) informuję rolników z terenu Gminy Bobrowniki, że wystąpiłem do Pani Wojewody Województwa Kujawsko - Pomorskiego o powołanie komisji ds. oszacowania skutków suszy na terenie Gminy Bobrowniki. 

Proszę o składanie wniosków do Urzędu Gminy Bobrowniki (pokój nr 21) o skali wystąpienia strat w uprawach w gospodarstwie rolnym. Wnioski dostępne są w Urzędzie Gminy (pokój nr 21), u Sołtysów oraz tutaj i przyjmowane będą do dnia 17 lipca 2015 r.

Wójt Gminy Bobrowniki

Jarosław Jacek Poliwko

Miejsce, na które przed wiekami wieża zamkowa rzucała długi cień było w minioną sobotę areną Dnia Bobrownik - imprezy integracyjnej zorganizowanej z inicjatywy Wójta Gminy Bobrowniki Jarosława Jacka Poliwko dla mieszkańców Gminy Bobrowniki i przybyłych gości. Odwiedziła nas para aktorów - Piotr Pręgowski i Ewa Kuryło. Obecna była również Aneta Jędrzejewska (członek Zarządu Województwa Kujawsko - Pomorskiego) i Krzysztof Baranowski (Starosta Lipnowski).

 

Miejscowość Bobrowniki zyska nową drogę o nawierzchni asfaltowej. Będzie nią odcinek 700 m stanowiący przedłużenie ulicy Podgórnej w kierunku Polichnowa. Umowę na realizację zadania pn. "Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w technologii nawierzchni bitumicznej z powierzchniowym utrwalaniem emulsją i grysami do długości 0,700 km w obrębie geodezyjnym Bobrowniki cz. dz. nr 514" podpisał wiosną 2015 r. Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko przy kontrasygnacie Pawła Grudowskiego - Skarbnika. Inwestycja będzie współfinansowana środkami z budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Prace przy budowie drogi zostały właśnie rozpoczęte.

Więcej informacji tutaj.

W związku z zakończeniem roku szkolnego 2014/2015 Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko wziął wczoraj udział w uroczystych apelach przeprowadzonych w placówkach oświatowych na naszym terenie wręczając nagrody wraz z dyplomami szczególnie uzdolnionym uczniom i uczennicom. W podsumowaniach poczesne miejsce zajęła kwestia wysokich wyników nauczania w szkołach. Wg danych OKE Gdańsk Gimnazjum w Bobrownikach zajęło pierwsze miejsce w Powiecie Lipnowskim pod względem wyników zarówno z części humanistycznej jak i matematyczo-przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego.

Po pracowitym roku szkolnym potwierdzonym dobrymi wynikami egzaminu Gimnazjaliści z Bobrownik odłożyli przybory szkolne chwytając za wędkę i organizując trzeci turniej wędkarski. Patronat nad nim objął Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko. Więcej informacji na stronie Gimnazjum.

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą