^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Sobota 7 czerwca w Bobrownikach upłynęła pod znakiem imprez sportowych, sprawnościowych i rekreacyjnych. Poza Gminnymi Zawodami Sportowo-Pożarniczymi OSP i IV Biegiem Stowarzyszenia L.G.D, w godzinach popołudniowych i wieczornych miał miejsce również piknik rodzinny, zorganizowany przez L.G.D. Gmin Dobrzyńskich Region Południe, Urząd Gminy Bobrowniki i OSP Bobrowniki. W ramach pikniku przygotowano liczne atrakcje: występy artystyczne uczniów Szkoły Podstawowej w Bobrownikach, podsumowanie osiągnięć uczniów za rok szkolny 2013/2014, pokaz akcji ratowniczej wykonany przez strażaków z miejscowej OSP, występ zespołu folklorystycznego "Kujawy", kapeli podwórkowej "Wesołe Chłopaki", oraz Gwiazdy Wieczoru zespołu "Model MT". Piknik zakończył się zabawą taneczną przy muzyce zespołu "Puls". Były również atrakcje dla dzieci. Pracownicy Urzędu Gminy przygotowali dla uczestników pikniku tradycyjną grochówkę. 

Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i uświetnienia imprez, oraz uczestnikom serdecznie dziękujemy.

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze odbyły się w Bobrownikach w sobotę 7 czerwca 2014r. W zawodach wzięły udział drużyny: żeńska, męska i seniorów. Był także konkurs dla najmłodszych i ich rodziców. Wszystkie drużyny wystawiła OSP Bobrowniki. W zawodach nie wzięła udziału jednostka OSP w Rachcinie. Na popołudniowy piknik rodzinny OSP Bobrowniki przygotowała pokaz akcji ratowniczej. Poniżej znajduje się fotorelacja z zawodów i pokazu.

W sobotę 7 czerwca 2014 roku na terenach rekreacyjno-sportowych przy ruinach zamku w Bobrownikach odbył się IV Bieg LGD Gmin Dobrzyńskich Region Południe. Na trzech najlepszych zawodników każdej kategorii czekały nagrody rzeczowe i dyplomy. Pozostali otrzymali drobne upominki, a dla wszystkich przygotowana była grochówka. Poniżej prezentujemy zestawienie najszybszych zawodników w poszczególnych kategoriach oraz zdjęcia wykonane na imprezie.

10 maja 2014r. o godzinie 11.00 polową Mszą Świętą i poświęceniem motocykli rozpoczął się II Nadwiślański Sezon Motocyklowy. Na terenach rekreacyjnych przy ruinach zamku w Bobrownikach licznie zebrali się pasjonaci motocykli jak również mieszkańcy Bobrownik i okolic. Dla uczestników zlotu i pikniku rodzinnego przygotowanych zostało wiele atrakcji. Wieczorem rozpoczęła się zabawa taneczna na wolnym powietrzu.

 

 

 

 

 

 

Informujemy, że w okresie wakacji boiska "Orlik" w Bobrownikach otwarte są od godziny 10.00.

Aktualne informacje na temat działalności "ORLIKA" w Bobrownikach znajdziecie pod adresem :     http://naszorlik.pl/bobrowniki-zamkowa

 

 

Zakończył się pierwszy etap realizacji projektu "Więcej potrafię-łatwiej żyję" realizowanego przez OSP Rachcin. 11 kwietnia 2014r. 16 uczestników otrzymało już zaświadczenia potwierdzające ukończenie kursu obsługi wózka jezdniowego i certyfikaty Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach w zakresie spawania metodą MAG.
Wczoraj tj. 23 kwietnia 2014 r. w świetlicy prowadzonej przez OSP w Rachcinie odbyło się spotkanie organizacyjne dla uczestników kursów na prawo jazdy. Dzięki pozyskanym przez druha Karola Kostrzewskiego Wiceprezesa OSP Rachcin środkom z Europejskiego Funduszu Społecznego nieodpłatnymi kursami na prawo jazdy kat. C objętych zostanie 28 osób, a kursami na prawo jazdy kat. C+E 36 osób. Są wśród nich oczywiście mieszkańcy Gminy Bobrowniki. Pierwotnie przewidywano objęcie wsparciem łącznie 48 osób, ale sprawne zagospodarowanie przez OSP Rachcin pozyskanych środków otworzyło drogę do udziału w projekcie jeszcze kolejnym 10 osobom stąd jest łącznie 58 uczestników przedsięwzięcia.

6 kwietnia 2014 roku w Bobrownikach na Placu Wolności odbył się pokaz musztry piechoty polskiej  według regulaminu z początku XIX wieku. Grupa rekonstrukcyjna zaprezentowała się w historycznych strojach i z uzbrojeniem z tamtego okresu. Poniżej fotografie wykonane w czasie pokazu.

Zostałeś zwolniony przez pracodawcę?

„Czas na nowy start” z Polskim Towarzystwem Ekonomicznym w Bydgoszczy,

czyli dotacje do 40 tys. złotych na rozpoczęcie działalności gospodarczej 
oraz kursy zawodowe

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Oddział w Bydgoszczy w partnerstwie z Powiatowym Urzędem Pracy w Bydgoszczy realizuje projekt pt.: „Powrót na rynek pracy IV – czas na nowy start” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VIII „Regionalne kadry gospodarki”,

Rozpoczęły się prace związane z przebudową boiska do piłki nożnej w Bobrownikach. Płyta boiska była nierówna, częściowo pozbawiona trawy i wymagała renowacji. Zadanie będzie dofinansowane ze środków Unii Europejskiej, z działania "Odnowa i rozwój wsi".

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą