^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

W minioną sobotę 7 maja br. 9 drużyn stanęło w szranki dorocznego turnieju sołectw, który zorganizował Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko wraz z Radnymi na boisku przy Szkole Podstawowej im. Karola Wojtyły w Bobrownikach. Do rywalizacji stanęły drużyny Urzędu Gminy Bobrowniki oraz Sołectw Białe Błota, Bobrownickie Pole, Bobrowniki, Brzustowa, Polichnowo, Rachcin, Stare Rybitwy, Stary Bógpomóż. Konkurencje przebiegły pod czujnym okiem sędziego Pawła Majewskiego. Na podium stanęły drużyny sołectw: Białe Błota (I miejsce), Bobrowniki i Brzustowa (II miejsce), Rachcin (III miejsce). 

Informujemy, że zgłosiliśmy do akcji "Podwórko NIVEA edycja 2016" propozycję budowy placu zabaw przy Szkole Podstawowej im. Karola Wojtyły w Bobrownikach. Każdy oddany głos zwiększa szansę zyskania w tym miejscu placu zabaw. Głosowanie trwa do 30 czerwca br. Codziennie oddawaj swój głos tutaj.

Wczoraj w Urzędzie Gminy Bobrowniki odbyło się pożegnanie odchodzącego po 41 latach pracy na emeryturę Pana Eugeniusza Dąbrowskiego, który w latach 1999-2016 zatrudniony był jako kierowca w Urzędzie Gminy Bobrowniki. Nie zabrakło życzeń i wzruszeń. Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko przekazał emerytowanemu już kierowcy upominek. Panu Eugeniuszowi życzymy zdrowia i wszelkiej pomyślności!

18 marca br. uczennica klasy drugiej Gimnazjum im. Ziemi Dobrzyńskiej w Bobrownikach Katarzyna Grzegorzewska zaśpiewała piosenkę Erica Claptona pt. LAYA na IV Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej w Choceniu zajmując III miejsce. Uczennica zaprezentowała się również 23 kwietnia br. na Powiatowym Konkursie Piosenki Dowolnej w Skępem (III miejsce). Jej opiekunem jest p. Alina Podolak. W zorganizowanym przez Zespół Szkół Technicznych w Lipnie Powiatowym Konkursie na plakat "Najciekawsze filmowe role kobiece" II miejsce zajęła Anna Sierakowska (uczennica klasy Ib), natomiast wyróżnienie przyznano Weronice Kielik (uczennica klasy Ia). Z uczennicami i nauczycielami spotkał się Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko wręczając upominki i składając podziękowania oraz gratulacje. Dziewczynom, Paniom Nauczycielkom oraz Dyrektorowi Gimnazjum gratulujemy!

Z inicjatywy Wójta Gminy Bobrowniki Jarosława Jacka Poliwko oraz Radnych mieszkańcy Gminy Bobrowniki i Goście zyskają poprawę dostępu do obiektów użyteczności publicznej w Bobrownikach. Dzięki przychylności Duchownych działka Parafii p.w. św. Anny w Bobrownikach naprzeciw Gimnazjum przy ul. Kościelnej użyczona została pod parking, z którego korzystać będą nauczyciele, rodzice, mieszkańcy gminy, parafianie i inni użytkownicy. Parking o pow. 600 m2 wykonali już pracownicy gminni. Brak miejsc parkingowych odczuwają również interesanci Urzędu Gminy Bobrowniki. Po dokonaniu zakupu sąsiadującej z Urzędem działki przystąpiliśmy do robót. Na zdjęciu powyżej parking na placu parafialnym przy ul. Kościelnej.

Rudy piesek i czarna suczka poszukują osób gotowych do ich przygarnięcia. Czworonogi są przyjazne i sprawiają radość. Jeśli chcesz przygarnąć choć jedno z nich zadzwoń tel. 54 230 35 02 lub tel. 54 230 51 42. Zdjęcia tutaj. Do"rudego" i suczki dołączyły dwa kolejne, pozbawione domu psiaki.

 

GOPS Bobrowniki informuje, że w dniach 25-26 kwietnia br. w Kasie Urzędu Gminy Bobrowniki wypłacane będą zasiłki okresowe.

Wszystkich mieszkańców Gminy Bobrowniki oraz Gości zapraszamy na Powiatowe obchody 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja połączone z obchodami Gminnego Dnia Strażaka, które odbędą się dnia 3 maja 2016r. i rozpoczną Mszą Świętą w Kościele parafialnym p.w. św. Anny w Bobrownikach o godz. 12:00. Po Mszy Św. nastąpi złożenie wiązanek kwiatów na mogile Polaków ofiar II wojny światowej oraz poświęcenie samochodu Volvo dla OSP Bobrowniki i autobusu gminnego.

Starosta Lipnowski

Krzysztof Baranowski

 

Proboszcz Parafii p.w. św. Anny w Bobrownikach

 ks. prof. dr hab. Zdzisław Pawłowski

Wójt Gminy Bobrowniki

Jarosław Jacek Poliwko 

Prezes OSP Bobrowniki

Tadeusz Grzegorzewski 

Wszystkich mieszkańców Gminy Bobrowniki zapraszamy na Powiatowe obchody 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja połączone z obchodami Gminnego Dnia Strażaka, które odbędą się 3 maja 2016 r. i rozpoczną o godz. 12:00 mszą św. w kościele par. p.w. św. Anny w Bobrownikach. Następnie zostaną złożone wiązanki kwiatów na mogile Polaków ofiar II wojny światowej. Obchody zakończone zostaną poświęceniem samochodu pożarniczego Volvo i autobusu gminnego.

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą