^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Drużyna siatkarek Gimnazjum w Bobrownikach im. Ziemi Dobrzyńskiej, trenowana przez Pana Waldemara Gutowskiego, zajęła I miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w siatkówce dziewcząt. Turniej rozegrany został 28 stycznia 2015 roku w Skępem. Ponadto, w ćwierćfinałach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które odbyły się 2 lutego 2015 roku w Lubrańcu, drużyna uplasowała się na 4 miejscu.

44 lata pełnił funkcję sołtysa sołectwa Stary Bógpomóż Pan Stanisław Złakowski.

Serdeczne podziękowania za pracę na rzecz samorządu w imieniu radnych oraz mieszkańców Gminy Bobrowniki złożyli byłemu już sołtysowi Wójt Jarosław Poliwko i Przewodniczący Rady Gminy Bobrowniki Tadeusz Gradkiewicz. 

Jest jeden dzień w roku, w którym Rachcin, niewielka wieś w gminie Bobrowniki, bardziej niż zwykle ożywia się. To najczęściej ostatnia sobota stycznia. Wtedy rodzice uczniów szkoły i przedszkolaków z Rachcina wraz z gronem pedagogicznym i druhami OSP organizują dla dzieci zabawę taneczną, po której dzieci występują z wierszami i piosenkami, a następnie otrzymują paczki ze słodyczami "od Mikołaja". Tegoroczna "Choinka" jest wyjątkowa, ponieważ mija 90 lat, gdy została zorganizowana po raz pierwszy w 1925 r. W tegorocznej zabawie udział wzięło co najmniej 80 dzieci wraz ze swoimi rodzicami i babciami. W tym roku zabawa odbyła się w remizie odbudowanej przed laty jako świetlica wiejska. 

I N F O R M A C J A

            Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej

powinien zbierać faktury VAT

  • w terminie od 1 lutego 2015 r. do 28 lutego 2015 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2014 r. do 31 stycznia 2015 r.,
  • w terminie od 1 sierpnia 2015 r. do 31 sierpnia 2015 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2015 r. do 31 lipca 2015 r. w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2015 r.

Uwaga!

Od dnia 01.01.2015r. nastąpiła zmiana numeru rachunku bankowego Gminy Bobrowniki.

Aktualny numer: 60 9542 0008 2007 0009 9251 0001 w Banku Spółdzielczym w Lipnie.

Na ten numer prosimy dokonywać wpłat z tyt. podatków, opłat i innych zobowiązań.

 Państwo Wiktoria i Franciszek Józefkowicz z Bobrownik obchodzili 60-lecie pożycia małżeńskiego.

W związku z tą wspaniałą rocznicą, jubilatów odwiedzili przedstawiciele władz gminnych z wójtem Jarosławem Poliwko i przewodniczącym Rady Gminy Bobrowniki Tadeuszem Gradkiewicz na czele, gratulując i życząc wszelkiej pomyślności, zdrowia, i pogody ducha na dalsze lata, oraz wręczając list gratulacyjny i upominek.

Do gratulacji i życzeń również się przyłączamy.

20 grudnia 2014r. w remizie OSP w Bobrownikach zostało zorganizowane spotkanie wigilijno-opłatkowe, na które zaproszeni zostali starsi mieszkańcy Gminy, renciści, emeryci i osoby samotne.

Gości przywitali wójt Jarosław Poliwko  i przewodniczący Rady Gminy Bobrowniki Tadeusz Gradkiewicz, a także radni i sołtysi. W uroczystości wzięli udział Krzysztof Baranowski, starosta lipnowski i ks. Zdzisław Pawłowski, proboszcz miejscowej parafii, którzy przekazali mieszkańcom Bobrownik serdeczne życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2015.

 18 października 2014 odbyła się uroczystość poświęcenia Krzyża i tablicy.

Tablicę odsłonili Stefan Ziemniewicz (bratanek Kazimierza Ziemniewicza) i Jarosław Poliwko (Wicestarosta Lipnowski). Poświęcenia dokonał Dziekan Szpetalski ks. Henryk Wysocki, Proboszcz Parafii w Chełmicy, który odprawił pod krzyżem mszę św. i wygłosił homilię. Zagrała orkiestra reprezentacyjna Powiatu Lipnowskiego pod batutą Pana Kapelmistrza Mirosława Bytnera. W uroczystości udział wzięli: Barbara Kania (radna Sejmiku Województwa Kujawsko - Pomorskiego), Jarosław Poliwko (Wicestarosta Lipnowski), bryg. Ireneusz Poturalski (Komendant Powiatowy PSP w Lipnie), Tadeusz Grzegorzewski (Wójt Gminy Bobrowniki, Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Lipnie), mł.kpt. Andrzej Wiśniewski z PSP Lipno, druhowie OSP Rachcin z pocztem sztandarowym i licznie zgromadzeni mieszkańcy. Pod tablicą złożono wiązanki kwiatów.

OSP18 października 2014 r. pod odbudowanym krzyżem przydrożnym w sąsiedztwie placu po przedwojennej murowanej remizie OSP Rachcin zostanie odsłonięta tablica upamiętniająca Druhów OSP Rachcin - Żołnierzy Polskich Wojny Obronnej 1939 r., którzy nie przeżyli wojny i okupacji.

Strategia rozwoju miejskiego obszaru funkcjonalnego Włocławka na lata 2014-2020 wraz z   Prognozą oddziaływania na środowisko 

Zaproszenie do udziału  konsultacjach społecznych

INFORMACJA

Zawiadamia się iż w dniach 10.10 - 30.10.2014r. prowadzone są konsultacje społeczne projektu Strategii rozwoju miejskiego obszaru funkcjonalnego Włocławka na lata 2014-2020 wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko. 

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą