^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

GOPS Bobrowniki informuje, że w dniach 14-15 lipca br. w Kasie Urzędu Gminy Bobrowniki nastąpi wypłata świadczeń rodzinnych. O wypłacie pozostałych świadczeń informować będziemy na bieżąco.

Uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym tj. 01.07.2016 - 31.08.2016 Kompleks Boisk Orlik w Bobrownikach jest otwarty:

- od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-22.00

- od soboty do niedzieli w godz. 12.00-22.00.

Zapraszamy!

Zachęcamy do obejrzenia fotografii włocławskiego portalu q4.pl , który udostępnił galerię z Gminnego Dnia Bobrownik i Powiatowej Sołtysiady Bobrowniki 2016 w czterech częściach (kliknij wybrane części):

Teren rekreacyjny pod ruinami gotyckiego zamku w Bobrownikach stał się nie po raz pierwszy w dziejach areną zmagań. Tym razem w pokojowych zamiarach zawitała do nas "armia" 45 sołtysów z powiatu lipnowskiego. Drużyny przeciągały linę, celowały kaloszami do opon. Zawodnicy z goglami na oczach prowadzili taczki z pasażerem różnie radząc sobie z trudem "slalomowego przejazdu". Drużyny poruszały się na jednym zestawie długich nart. Pobito rekord wytrzymałości wozu, który tym razem pomieścił niemal 70 osób. Wspaniałe przekąski zaserwowały koła kobiet dowodząc znakomitości naszych lokalnych potraw. Nie zabrakło muzyki, tańca oraz występów dzieci i młodzieży.

Na zaproszenie Wójta Gminy Bobrowniki Jarosława Jacka Poliwko w dniu 1 lipca 2016 r. po raz pierwszy w naszej Gminie odbyło się spotkanie lokalnej władzy samorządowej z najmłodszymi mieszkańcami naszej gminy urodzonymi w 2016 r. oraz ich rodzicami. Gospodarz Gminy wraz z Przewodniczącym Rady Tadeuszem Gradkiewicz i Zastępcą Kierownika USC Małgorzatą Grudowską powitali najmłodszych wręczając rodzicom symboliczne sadzonki dębu wraz z upominkami i listami gratulacyjnymi. Przy podanej kawie z ciastem rozmawialiśmy o przyszłości i problemach lokalnej społeczności.

Na zaproszenie Wójta Gminy Bobrowniki Jarosława Jacka Poliwko i Przewodniczącego Rady Tadeusza Gradkiewicz do Urzędu Gminy Bobrowniki zawitali rodzice najmłodszych mieszkańców naszej Gminy wraz ze swoimi pociechami urodzonymi w 2016 roku. Takie spotkanie zorganizowano w naszej Gminie po raz pierwszy. Gospodarze Gminy powitali nowych członków naszej lokalnej społeczności wręczając każdej rodzinie symboliczną sadzonkę dębu - symbolu  długowieczności, wraz z upominkami i listami gratulacyjnymi.

Wspólnie spędzony czas przy kawie podanej wraz z ciastem upłynął na rozmowie o przyszłości. Spotkanie było również okazją do rozmowy z mieszkańcami o problemach lokalnej społeczności. 

W piątek 24 czerwca br. z udziałem Wójta Gminy Bobrowniki Jarosława Jacka Poliwko odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej im. Karola Wojtyły w Bobrownikach. Z inicjatywy Gospodarza Gminy i przy aprobacie Radnych najlepsi uczniowie SP im. Karola Wojtyły w Bobrownikach otrzymali na pierwsze półrocze przyszłego roku szkolnego comiesięczne stypendium Wójta w kwocie 50 PLN na osobę: 

Rajd taczkowy, zwijanie asfaltu i dmuchanie balonów sąsiadki sołtysa to tylko część spośród wielu "dyscyplin", w których zmierzą się w sobotę 2 lipca br. uczestnicy dorocznej powiatowej sołtysiady. Arenę zmagań stanowić będzie plac przy ruinach zamku w Bobrownikach. Imprezę zwieńczy koncert Zespołu VEEGAS znanego z discopolowego przeboju "Plastikowa biedronko". Zapraszamy do Bobrownik!

Kliknij powyższy plakat dla uzyskania widoku w lepszej rozdzielczości

 

W piątek 24 czerwca br. społeczność Gimnazjum im. Ziemi Dobrzyńskiej w Bobrownikach zakończyła udany rok szkolny, co potwierdzają wyniki tegorocznego egzaminu gimnazjalnego. We wszystkich częściach egzaminu (język polski, historia i wiedza o społeczeństwie, matematyka, nauki przyrodnicze) bobrownickie gimnazjum osiągnęło najlepsze wyniki w powiecie lipnowskim (więcej informacji tutaj). W imieniu Wójta Gminy Bobrowniki Jarosława Jacka Poliwko nagrodę najlepszemu absolwentowi Gimnazjum Jakubowi Grudowskiemu przekazał Przewodniczący Rady Gminy Tadeusz Gradkiewicz.

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą