^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze odbyły się w Bobrownikach w sobotę 7 czerwca 2014r. W zawodach wzięły udział drużyny: żeńska, męska i seniorów. Był także konkurs dla najmłodszych i ich rodziców. Wszystkie drużyny wystawiła OSP Bobrowniki. W zawodach nie wzięła udziału jednostka OSP w Rachcinie. Na popołudniowy piknik rodzinny OSP Bobrowniki przygotowała pokaz akcji ratowniczej. Poniżej znajduje się fotorelacja z zawodów i pokazu.

W sobotę 7 czerwca 2014 roku na terenach rekreacyjno-sportowych przy ruinach zamku w Bobrownikach odbył się IV Bieg LGD Gmin Dobrzyńskich Region Południe. Na trzech najlepszych zawodników każdej kategorii czekały nagrody rzeczowe i dyplomy. Pozostali otrzymali drobne upominki, a dla wszystkich przygotowana była grochówka. Poniżej prezentujemy zestawienie najszybszych zawodników w poszczególnych kategoriach oraz zdjęcia wykonane na imprezie.

10 maja 2014r. o godzinie 11.00 polową Mszą Świętą i poświęceniem motocykli rozpoczął się II Nadwiślański Sezon Motocyklowy. Na terenach rekreacyjnych przy ruinach zamku w Bobrownikach licznie zebrali się pasjonaci motocykli jak również mieszkańcy Bobrownik i okolic. Dla uczestników zlotu i pikniku rodzinnego przygotowanych zostało wiele atrakcji. Wieczorem rozpoczęła się zabawa taneczna na wolnym powietrzu.

 

 

 

 

 

 

Informujemy, że w okresie wakacji boiska "Orlik" w Bobrownikach otwarte są od godziny 10.00.

Aktualne informacje na temat działalności "ORLIKA" w Bobrownikach znajdziecie pod adresem :     http://naszorlik.pl/bobrowniki-zamkowa

 

 

Zakończył się pierwszy etap realizacji projektu "Więcej potrafię-łatwiej żyję" realizowanego przez OSP Rachcin. 11 kwietnia 2014r. 16 uczestników otrzymało już zaświadczenia potwierdzające ukończenie kursu obsługi wózka jezdniowego i certyfikaty Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach w zakresie spawania metodą MAG.
Wczoraj tj. 23 kwietnia 2014 r. w świetlicy prowadzonej przez OSP w Rachcinie odbyło się spotkanie organizacyjne dla uczestników kursów na prawo jazdy. Dzięki pozyskanym przez druha Karola Kostrzewskiego Wiceprezesa OSP Rachcin środkom z Europejskiego Funduszu Społecznego nieodpłatnymi kursami na prawo jazdy kat. C objętych zostanie 28 osób, a kursami na prawo jazdy kat. C+E 36 osób. Są wśród nich oczywiście mieszkańcy Gminy Bobrowniki. Pierwotnie przewidywano objęcie wsparciem łącznie 48 osób, ale sprawne zagospodarowanie przez OSP Rachcin pozyskanych środków otworzyło drogę do udziału w projekcie jeszcze kolejnym 10 osobom stąd jest łącznie 58 uczestników przedsięwzięcia.

6 kwietnia 2014 roku w Bobrownikach na Placu Wolności odbył się pokaz musztry piechoty polskiej  według regulaminu z początku XIX wieku. Grupa rekonstrukcyjna zaprezentowała się w historycznych strojach i z uzbrojeniem z tamtego okresu. Poniżej fotografie wykonane w czasie pokazu.

Zostałeś zwolniony przez pracodawcę?

„Czas na nowy start” z Polskim Towarzystwem Ekonomicznym w Bydgoszczy,

czyli dotacje do 40 tys. złotych na rozpoczęcie działalności gospodarczej 
oraz kursy zawodowe

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Oddział w Bydgoszczy w partnerstwie z Powiatowym Urzędem Pracy w Bydgoszczy realizuje projekt pt.: „Powrót na rynek pracy IV – czas na nowy start” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VIII „Regionalne kadry gospodarki”,

Rozpoczęły się prace związane z przebudową boiska do piłki nożnej w Bobrownikach. Płyta boiska była nierówna, częściowo pozbawiona trawy i wymagała renowacji. Zadanie będzie dofinansowane ze środków Unii Europejskiej, z działania "Odnowa i rozwój wsi".

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

CZŁOWIEK – NAJLEPSZA INWESTYCJA

 Priorytet VIII, Działanie 8.1.2 OD ZWOLNIENIA DO SAMOZATRUDNIENIA!

 POKL.08.01.02-04-005/13

REKRUTACJA DO PROJEKTU

Fundacja Inicjowania Rozwoju Społecznego ogłasza rekrutację do projektu „Od zwolnienia do samozatrudnienia!”.

 

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą