^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

W zeszły piątek Rada Gminy Bobrowniki podjęła m.in. uchwały w sprawie zniesienia opłaty od posiadania psów oraz kilka uchwał pozostawiających podatki w Gminie na dotychczasowym poziomie. Wśród punktów obrad znalazła się prezentacja pn. Informacja o stanie realizacji zadań oświatowych w Gminie Bobrowniki w roku szkolnym 2014/2015, w tym o wynikach sprawdzianu i egzaminów. Zarówno szkoła podstawowa jak i gimnazjum zaprezentowały się znakomicie (wyniki Gimnazjum im. Ziemi Dobrzyńskiej w Bobrownikach dostępne tutaj). Przed zakończeniem obrad sołtys wsi Białe Błota-Dębówiec Barbara Ośmiałowska złożyła podziękowania za przyłączenie tej miejscowości do sieci wodociągowej.

Dzięki inicjatywie Wójta Gminy Bobrowniki Jarosława Jacka Poliwko i przychylności Dyrekcji Banku Spółdzielczego w Lipnie Punkt Kasowy Banku przy Placu Wolności 21 w Bobrownikach wyposażony zostanie w bankomat, który będzie udostępniony klientom już w najbliższy poniedziałek tj. 16 listopada br. 

Powiatowe Targi Pracy Lipno 2015 zapowiedziane na 21 listopada br. zostały odwołane. O targach informowaliśmy tutaj.

We wczorajszym dniu Narodowego Święta Niepodległości upamiętniającego jesień 1918 r. będącą czasem przywrócenia Państwa Polskiego wspominaliśmy Polaków poległych za Państwo Polskie. Wśród nich są również mieszkańcy Gminy Bobrowniki, w tym osoby zwalczające hitlerowskich dywersantów podczas Wojny Obronnej 1939 r. Niemcy zgotowali im krwawą zemstę dokonując egzekucji w Radomicach oraz grzebiąc ofiary w lesie karnkowskim. Dziś polegli spoczywają w zbiorowej mogile na Placu Wolności w Bobrownikach, który od lat stanowi centrum Gminnych Obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Bobrowniki.

O realizacji inwestycji informowaliśmy tutaj.

Zdobyciem III miejsca w powiatowych zawodach sportowych unihokeja (kategoria chłopcy - uczniowie szkół podstawowych) zakończyła drużyna Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Bobrownikach swój udział w tych zmaganiach. 5 listopada odwiedził młodych sportowców Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Tadeuszem Gradkiewicz składając gratulacje drużynie, Dyrekcji Szkoły oraz Kierownikowi Zespołu Panu Anatolowi Grzegorzewskiemu. Wójt wręczył młodym sportowcom skromne upominki.

Na 13 listopada 2015 r. zwołana została IX Sesja Rady Gminy Bobrowniki. Porządek obrad tutaj.

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą