^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

 

GOPS Bobrowniki informuje, że w dniach 25-26 kwietnia br. w Kasie Urzędu Gminy Bobrowniki wypłacane będą zasiłki okresowe.

Wszystkich mieszkańców Gminy Bobrowniki oraz Gości zapraszamy na Powiatowe obchody 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja połączone z obchodami Gminnego Dnia Strażaka, które odbędą się dnia 3 maja 2016r. i rozpoczną Mszą Świętą w Kościele parafialnym p.w. św. Anny w Bobrownikach o godz. 12:00. Po Mszy Św. nastąpi złożenie wiązanek kwiatów na mogile Polaków ofiar II wojny światowej oraz poświęcenie samochodu Volvo dla OSP Bobrowniki i autobusu gminnego.

Starosta Lipnowski

Krzysztof Baranowski

 

Proboszcz Parafii p.w. św. Anny w Bobrownikach

 ks. prof. dr hab. Zdzisław Pawłowski

Wójt Gminy Bobrowniki

Jarosław Jacek Poliwko 

Prezes OSP Bobrowniki

Tadeusz Grzegorzewski 

Wszystkich mieszkańców Gminy Bobrowniki zapraszamy na Powiatowe obchody 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja połączone z obchodami Gminnego Dnia Strażaka, które odbędą się 3 maja 2016 r. i rozpoczną o godz. 12:00 mszą św. w kościele par. p.w. św. Anny w Bobrownikach. Następnie zostaną złożone wiązanki kwiatów na mogile Polaków ofiar II wojny światowej. Obchody zakończone zostaną poświęceniem samochodu pożarniczego Volvo i autobusu gminnego.

KRUS informuje, że z dniem 2 maja 2016 r. upływa termin składania zeznań podatkowych o wysokości osiągniętego dochodu w 2015 r. (formularz PIT-36 lub PIT-37).

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w zdecydowanej większości przypadków, tj. za ok. 1.128,3 tys. emerytów i rencistów, rozliczyła podatek i przekazała tym świadczeniobiorcom roczne obliczenie podatku przez organ rentowy (formularz PIT-40A).

Gospodarstwo Rolne Iwona i Błażej Kopczyńscy informuje, że w dniach 13.04.2016 - 22.04.2016 będzie wywożona gnojowica na polach w obrębie wsi Bobrownickie Pole.

W nocy z pierwszego na drugi dzień Świąt Wielkanocnych 3 rodziny z sąsiadującej z Gminą Bobrowniki wsi Stary Witoszyn w Gminie Fabianki straciły dach nad głową wskutek pożaru. Zachęcamy do przyłączenia się do akcji wsparcia poszkodowanych. Informacji udziela pani Maria Skotnicka - Kierownik GOPS Fabianki, tel. 54 231 78 01 lub tel. 54 231 78 00. Gmina Fabianki utworzyła również konto, na które wpływają datki na rzecz pogorzelców. Numer konta:

46 9557 1032 0600 2714 2000 0002 z dopiskiem:

"Pomoc pogorzelcom ze Starego Witoszyna"

Więcej informacji TUTAJ.

Referat finansowy informuje, że decyzje o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej należy odbierać w Urzędzie Gminy Bobrowniki - pokój nr 14 (budynek"B" Urzędu Gminy tj. "nowy" budynek).

Dziś Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko wraz z Sekretarzem Tomaszem Kryńskim spotkali się z zawodniczkami drużyny sportowej Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Bobrownikach, która zajęła II miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w mini siatkówce dziewcząt. Spotkanie było okazją do złożenia gratulacji i wręczenia upominków.

Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko wraz Sekretarzem Tomaszem Kryńskim odwiedzili dziś uczniów i uczennice Gimnazjum im. Ziemi Dobrzyńskiej w Bobrownikach. Siatkarki Gimnazjum zdobyły drugie miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Na podium Międzyszkolnego Konkursu Języka niemieckiego "Deutsch ist einfach!" stanęli: Natasza Zembrzuska, Karol Józefkowicz i Marta Winnicka. Tryumfatorem III Powiatowego Maratonu Czytelniczego został Nikodem Gębicki. Katarzyna Grzegorzewska zajęła III miejsce w IV Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej. Spotkanie było okazją do złożenia gratulacji i wręczenia upominków.

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą