^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Policjanci z powiatu lipnowskiego cały czas prowadzą akcje prewencyjne i lekcje z ruchu drogowego. Edukację z bezpieczeństwa zaczynają już w przedszkolach, aby od początku wpajać dzieciom właściwe nawyki.

Tym razem odwiedzili Przedszkole Samorządowe w Bobrownikach. Szczegółowe informacje oraz zdjęcia na Stronie Starostwa Powiatowego w Lipnie

Na drogach powiatu trwa akcja "Pieszy"

Na drogach powiatu lipnowskiego trwają działania mające poprawić bezpieczeństwo pieszych w ruchu drogowym. Ciągle rośnie liczba poszkodowanych w wypadkach, a także niestety liczba ich ofiar. Dbajmy zatem zarówno o bezpieczeństwo własne, ale i innych.

Więcej informacji na stronie Starostwa Powiatowego w Lipnie dostępne tutaj.

 

 fot. Szymon Zdziebło

Wójt Gminy Bobrownik Jarosław Jacek Poliwko wraz z Samorządowcami z naszego regionu uczestniczył w Forum Samorządowym Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Głównym tematem spotkania była przyszłość europejskiego wsparcia  dla regionów. Podczas spotkania przedstawiciele samorządów terytorialnych wszystkich szczebli podpisali wspólne stanowisko w sprawie kształtu polityki spójności Unii Europejskiej po 2020 roku. Więcej informacji na stronie Starostwa Powiatowego w Lipnie dostępne tutaj

GOPS Bobrowniki informuje, że dnia 22/11/2016r. nastąpi wyplata świadczenia w Kasie Urzędu Gminy, natomiast przelew środków na konta, dla osób które zadeklarowały odbiór świadczenia w taki sposób zostanie wykonany 23/11/2016r.

 

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Gmin Dobrzyńskich Region Południe serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców zainteresowanych pozyskaniem środków w ramach wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju Kierowanej przez Społeczność na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w Urzędzie Gminy Bobrowniki we wtorek 29 listopada br. w godz. 13.00-15.00. 

12 Listopada w  Szkole Podstawowej im Karola  Wojtyły w Bobrownikach odbył się turniej piłki siatkowej  o Puchar Wójta Gminy  Bobrowniki  z okazji  Narodowego Dnia Niepodległości. W zawodach wzięło udział pięć zespołów: Wielgie,  Radomice oraz trzy zespoły z naszego terenu. Grano systemem „każdy  każdym” aby wykluczyć przypadek tzw. szczęśliwego losowania.W decydującym o pierwszym miejscu pojedynku  zmierzył się pierwszy zespół Bobrownik z  drużyną  Radomic.

11 listopada br. zorganizowano gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości zakończone włączeniem się w promującą województwo akcję "Kujawsko - pomorska gęsina na św. Marcina" przy finansowaniu ze środków Samorządu Województwa. Uroczystości rozpoczęto mszą św. w kościele parafialnym p.w. św. Anny w Bobrownikach, po której występowali uczniowie. Następnie zgromadzeni prowadzeni przez poczty sztandarowe przemaszerowali pod zbiorową mogiłę 23 Polaków zgładzonych w 1939 r. przez niemieckich okupantów w odwecie za udział w obronie Państwa Polskiego, którego symboliczną datą przywrócenia jest 11 listopada 1918 r.

 

GOPS Bobrowniki informuje, że w dniach 14-15 listopada br. w Kasie Urzędu Gminy Bobrowniki nastąpią wypłaty świadczeń rodzinnych.

Uwaga! Wiele osób prowadzących działalność gospodarczą na terenie naszej Gminy otrzymało wezwania do "uregulowania fakultatywnej opłaty rejestracyjnej w wysokości 295 zł. w terminie do 14.11.16.". Informujemy, że są to próby wyłudzenia pieniędzy. NIE DAJ SIĘ ZWIEŚĆ POZOROM!

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą