^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Informujemy, że Gmina Bobrowniki rozpoczęła skuteczne pozyskiwanie środków PROW na lata 2014 - 2020. Wniosek o dofinansowanie realizacji operacji pn. "Przebudowa drogi gminnej we wsi Bobrownickie Pole - Etap I" złożony przez Wójta Gminy Bobrowniki Jarosława Jacka Poliwko w dniu 31 grudnia 2015 r. został zaakceptowany i oceniony najwyżej spośród wniosków gmin powiatu lipnowskiego. Na realizację operacji przyznana zostanie kwota nie wyższa niż 191 649,00 zł.

 

Informujemy, że w piątek 21 października br. Kasa w Urzędzie Gminy Bobrowniki czynna będzie do godz. 12:00 Za utrudnienia przepraszamy.

Uprzejmie informuję, że Gmina Bobrowniki kolejny już rok jest uczestnikiem  Programu Powszechnej Nauki Pływania Ministerstwa Sportu i Turystyki pn. „UMIEM PŁYWAĆ”. Program jest adresowany do uczniów klas I-III szkoły podstawowej i zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych zajęciach z nauki pływania.

W minioną sobotę 7 maja br. 9 drużyn stanęło w szranki dorocznego turnieju sołectw, który zorganizował Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko wraz z Radnymi na boisku przy Szkole Podstawowej im. Karola Wojtyły w Bobrownikach. Do rywalizacji stanęły drużyny Urzędu Gminy Bobrowniki oraz Sołectw Białe Błota, Bobrownickie Pole, Bobrowniki, Brzustowa, Polichnowo, Rachcin, Stare Rybitwy, Stary Bógpomóż. Konkurencje przebiegły pod czujnym okiem sędziego Pawła Majewskiego. Na podium stanęły drużyny sołectw: Białe Błota (I miejsce), Bobrowniki i Brzustowa (II miejsce), Rachcin (III miejsce). 

Informujemy, że zgłosiliśmy do akcji "Podwórko NIVEA edycja 2016" propozycję budowy placu zabaw przy Szkole Podstawowej im. Karola Wojtyły w Bobrownikach. Każdy oddany głos zwiększa szansę zyskania w tym miejscu placu zabaw. Głosowanie trwa do 30 czerwca br. Codziennie oddawaj swój głos tutaj.

Wczoraj w Urzędzie Gminy Bobrowniki odbyło się pożegnanie odchodzącego po 41 latach pracy na emeryturę Pana Eugeniusza Dąbrowskiego, który w latach 1999-2016 zatrudniony był jako kierowca w Urzędzie Gminy Bobrowniki. Nie zabrakło życzeń i wzruszeń. Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko przekazał emerytowanemu już kierowcy upominek. Panu Eugeniuszowi życzymy zdrowia i wszelkiej pomyślności!

18 marca br. uczennica klasy drugiej Gimnazjum im. Ziemi Dobrzyńskiej w Bobrownikach Katarzyna Grzegorzewska zaśpiewała piosenkę Erica Claptona pt. LAYA na IV Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej w Choceniu zajmując III miejsce. Uczennica zaprezentowała się również 23 kwietnia br. na Powiatowym Konkursie Piosenki Dowolnej w Skępem (III miejsce). Jej opiekunem jest p. Alina Podolak. W zorganizowanym przez Zespół Szkół Technicznych w Lipnie Powiatowym Konkursie na plakat "Najciekawsze filmowe role kobiece" II miejsce zajęła Anna Sierakowska (uczennica klasy Ib), natomiast wyróżnienie przyznano Weronice Kielik (uczennica klasy Ia). Z uczennicami i nauczycielami spotkał się Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko wręczając upominki i składając podziękowania oraz gratulacje. Dziewczynom, Paniom Nauczycielkom oraz Dyrektorowi Gimnazjum gratulujemy!

Z inicjatywy Wójta Gminy Bobrowniki Jarosława Jacka Poliwko oraz Radnych mieszkańcy Gminy Bobrowniki i Goście zyskają poprawę dostępu do obiektów użyteczności publicznej w Bobrownikach. Dzięki przychylności Duchownych działka Parafii p.w. św. Anny w Bobrownikach naprzeciw Gimnazjum przy ul. Kościelnej użyczona została pod parking, z którego korzystać będą nauczyciele, rodzice, mieszkańcy gminy, parafianie i inni użytkownicy. Parking o pow. 600 m2 wykonali już pracownicy gminni. Brak miejsc parkingowych odczuwają również interesanci Urzędu Gminy Bobrowniki. Po dokonaniu zakupu sąsiadującej z Urzędem działki przystąpiliśmy do robót. Na zdjęciu powyżej parking na placu parafialnym przy ul. Kościelnej.

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą