^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Przypominamy, że do 30 marca 2015 r. do godz. 15:15 trwa nabór na stanowisko Asystenta Rodziny w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Bobrownikach. Szczegóły tutaj.

Kierownik GOPS

Lilla Lorenc

Składamy gratulacje Siatkarzom z Wiślanina Bobrowniki, którzy w niedzielę 15 marca zajęli pierwsze miejsce w rozgrywkach XIV Kolejki Lipnowskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lipnie. Dziękujemy za wkład w budowanie pozytywnego wizerunku Gminy Bobrowniki i życzymy dalszych sukcesów.

Przewodniczący Rady Gminy                      Wójt Gminy Bobrowniki 

 Tadeusz Gradkiewicz                              Jarosław Jacek Poliwko

 

Więcej o sukcesie Siatkarzy Wiślanina Bobrowniki tutaj.

Szanowni Państwo,

wkrótce w placówkach oświatowych ogłoszony zostanie nabór dzieci do Przedszkola Samorządowego w Bobrownikach oraz do oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej im. Karola Wojtyły w Bobrownikach na rok szkolny 2015/2016.

Nowelizacja ustawy o systemie oświaty wprowadziła w zasadach rekrutacji do przedszkoli  i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych siedem tzw. kryteriów ustawowych, które wynikają z konstytucyjnego obowiązku zapewnienia pomocy szczególnie potrzebującym tj.:

Dziesięć drużyn wzięło udział w "Turnieju sołectw", który odbył się 28 lutego 2015r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Bobrownikach. Poza 6-cio osobowymi reprezentacjami sołectw w turnieju wystąpili również reprezentanci Urzędu Gminy. Drużyny rywalizowały w kilku konkurencjach sprawnościowych. Po podsumowaniu zdobytych punktów okazało się, że zwyciężyła reprezentacja sołectwa Stary Bógpomoż, drugie miejsce zajęło Gnojno, a trzecie Polichnowo. Wójt Gminy Pan Jarosław Poliwko i Przewodniczący Rady Gminy Pan Tadeusz Gradkiewicz wręczyli zwycięzcom statuetki, a wszystkim uczestnikom pamiątkowe medale.

Dziękujemy sędziom zawodów za ich zorganizowanie i sprawne przeprowadzenie, a uczestnikom za dobrą zabawę.

Poniżej galeria zdjęć.

W załączeniu zamieszczam uaktualniony rozkład jazdy autobusów szkolnych, który jak co roku od półrocza ulega zmianie. Rozkład będzie obowiązywał od dnia 2 marca 2015r.

Beata Domagalska - Kierownik GZO

Informujemy, że Katarzyna Jaromirska z klasy V Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Bobrownikach, uzyskała tytuł finalisty w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty z matematyki. Za to osiągnięcie zdolnej uczennicy, oraz Pani Izabeli Gutowskiej, która ją do konkursu przygotowywała, a także dyrektorowi Szkoły Panu Anatolowi Grzegorzewskiemu podziękowania i gratulacje złożył Wójt Gminy Bobrowniki Pan Jarosław Poliwko.


FERIE ZIMOWE  16.02.2015 r. – 01.03.2015 r.

- harmonogram zajęć dla dzieci  i młodzieży organizowanych w Szkole Podstawowej im. Karola Wojtyły w Bobrownikach:

 


Drużyna siatkarek Gimnazjum w Bobrownikach im. Ziemi Dobrzyńskiej, trenowana przez Pana Waldemara Gutowskiego, zajęła I miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w siatkówce dziewcząt. Turniej rozegrany został 28 stycznia 2015 roku w Skępem. Ponadto, w ćwierćfinałach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które odbyły się 2 lutego 2015 roku w Lubrańcu, drużyna uplasowała się na 4 miejscu.

44 lata pełnił funkcję sołtysa sołectwa Stary Bógpomóż Pan Stanisław Złakowski.

Serdeczne podziękowania za pracę na rzecz samorządu w imieniu radnych oraz mieszkańców Gminy Bobrowniki złożyli byłemu już sołtysowi Wójt Jarosław Poliwko i Przewodniczący Rady Gminy Bobrowniki Tadeusz Gradkiewicz. 

Jest jeden dzień w roku, w którym Rachcin, niewielka wieś w gminie Bobrowniki, bardziej niż zwykle ożywia się. To najczęściej ostatnia sobota stycznia. Wtedy rodzice uczniów szkoły i przedszkolaków z Rachcina wraz z gronem pedagogicznym i druhami OSP organizują dla dzieci zabawę taneczną, po której dzieci występują z wierszami i piosenkami, a następnie otrzymują paczki ze słodyczami "od Mikołaja". Tegoroczna "Choinka" jest wyjątkowa, ponieważ mija 90 lat, gdy została zorganizowana po raz pierwszy w 1925 r. W tegorocznej zabawie udział wzięło co najmniej 80 dzieci wraz ze swoimi rodzicami i babciami. W tym roku zabawa odbyła się w remizie odbudowanej przed laty jako świetlica wiejska. 

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą