^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bobrownikach informuje, że w dniu 28 października br. (piątek) nastąpi wypłata zasiłku OKRESOWEGO za październik. Kasa Urzędu Gminy pracuje w godz. 8.00 - 14.00.

 

Po kolejnym zwycięstwie na własnym boisku, tym razem z zespołem Cukrownika Fabianki drużyna z Bobrownik pewnie prowadzi w tabeli włocławskiej B-klasy. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

Na prośbę Burmistrza Miasta Nieszawy informujemy, że nastąpiła awaria promu i przeprawa została wstrzymana do odwołania. Z DNIEM 2 LISTOPADA BR. PRZEPRAWA ZOSTANIE ZAWIESZONA NA OKRES ZIMOWY.

Kliknij tutaj

 

W związku z awarią wodociągu w Bobrownikach w dniu 19 października br. od godziny 8:00 w całym sołectwie Gnojno nastąpi brak dostępu do wody z sieci. Prawdopodobnie woda popłynie w kranach w godzinach popołudniowych. Za utrudnienia przepraszamy.

31 Przedszkolaków w wieku 3-5 lat z Punktu Przedszkolnego w Rachcinie złożyło ślubowanie. W spotkaniu udział wziął Gospodarz Gminy - Wójt Jarosław Jacek Poliwko wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Tadeuszem Gradkiewiczem. Obecni byli rodzice przedszkolaków i grono pedagogiczne oraz Wiceprezes Lech Krzemieniecki reprezentujący organ prowadzący placówki. Punkt Przedszkolny przy pierwszej w powiecie lipnowskim społecznej Szkole Podstawowej powołany został przez Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Rachcin 1 października 2008 r. W kolejnych latach podobne szkoły i placówki powołały stowarzyszenia działające we wsiach Zajeziorze (gm. Kikół) i Nowa Wieś (gm. Chrostkowo). Wójt wraz z Przewodniczącym wręczyli przedszkolakom skromne upominki.

Link do wywiadu tutaj.

W dniach 20-21 października br. nastąpi wypłata zasiłku rodzinnego w Kasie Urzędu Gminy Bobrowniki (czynna w godz. 8.00-14.00), natomiast w dniu 20 października (czwartek) w kasie dostępne będą środki w ramach programu "Rodzina 500+", przelew na konto zostanie wykonany po wpłynięciu środków, o czym poinformujemy w kolejnym komunikacie. 

 

Już po raz drugi z inicjatywy Wójta Gminy Bobrowniki Jarosława Jacka Poliwko zorganizowano w Bobrownikach Gminny Dzień Edukacji Narodowej. 14 października br. przestronne wnętrze hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Karola Wojtyły w Bobrownikach zgromadziło przy tej okazji Nauczycieli (w tym również Emerytów), pracowników administracji, pracowników obsługi. Towarzyszyli nam przedstawiciele samorządowych władz powiatowych i wojewódzkich na czele z Anetą Jędrzejewską, członkiem Zarządu Województwa. Dzień Edukacji Narodowej obchodzony na pamiątkę powołania Komisji Edukacji Narodowej (1773 r.) był okazją do wręczenia nagród Wójta Gminy Bobrowniki za bardzo dobre wyniki nauczania. Nagrody otrzymali:

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą