^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Stowarzyszenia i organizacje, Chluba Rachcina - zdjęcie, fotografia

Z okazji jubileuszu w czwartek 8 czerwca został zorganizowany piknik rodzinny.Festyn odbył się z okazji dwóch ważnych dla mieszkańców wydarzeń: przypadającego na ten rok jubileuszu 10-lecia istnienia Stowarzyszenia Rozwoju Sołectwa Rachcina oraz obchodzonego niedawno Dnia Dziecka. 

2 czerwca 2017 roku Przedszkole Samorządowe w Bobrownikach zorganizowało uroczysty Dzień Mamy i Taty. Przedszkolaki podziękowały Rodzicom za trud włożony w ich wychowanie. Pod kierunkiem wychowawcy Pani Małgorzaty Pióreckiej dzieci zaprezentowały występy artystyczne m.in. inscenizację „Przygoda niegrzecznej żabki” oraz taniec „Kujawiak”.

Komunikat ENERGA OPERATOR o planowanym wyłączeniu:
21 czerwca (środa) godz. 09:30 - 14:00
odbiorcy zasilani ze stacji: Bobrowniki B

 Znalezione obrazy dla zapytania Centrum Wsparcia Przedsiębiorczości ALTERNATYWA”

Centrum Edukacji i Kultury Zenit we Włocławku rozpoczęło rekrutację i ogłasza nabór  50 kandydatów do udziału w projekcie „Centrum Wsparcia Przedsiębiorczości ALTERNATYWA”

Projekt skierowany jest do osób długotrwale bezrobotnych, niepracujących powyżej 29 roku życia[1], zamieszkujących teren powiatu lipnowskiego oraz zarejestrowani w Powiatowych Urzędach Pracy rolnicy (posiadający status osoby bezrobotnej), prowadzący indywidualne gospodarstwa rolne do 2 ha przeliczeniowych, zamierzający odejść z rolnictwa[2] (mogą ubiegać się o środki na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej) 

Gmina Bobrowniki otrzyma dotację w kwocie 12 tys. zł. na zakup nowych publikacji. Z budżetu gminy dołożymy 3 tys. zł. Będą to nie tylko książki tradycyjne, ale również mówione, pisane alfabetem Braille'a, elektroniczne, multimedialne, nutowe, kartograficzne. Dzięki pozyskanej dotacji będzie można wzbogacić i urozmaicić księgozbiór biblioteki szkolnej. O wyborze książek zdecydują nauczyciele i uczniowie – mówi Jarosław Poliwko, Wójt Gminy Bobrowniki.

 

W dniu 14 czerwca br. (środa) nastąpi wypłata świadczenia z Rządowego Programu Rodzina 500 plus. Forma wypłaty: przelew. O terminie wypłaty świadczenia gotówką powiadomimy odrębnie.

W czwartek 8 bm. Punkt Przedszkolny w Rachcinie wraz z tutejszą Szkołą, Radą Rodziców, OSP, Sołtysem i Zarządem Stowarzyszenia Rozwoju Sołectwa Rachcin zorganizował piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Dzieci zaprezentowały występ artystyczny pod kierunkiem kadry pedagogicznej z Rachcina, po czym wszyscy wyszli na plac przed szkołą, gdzie czekał dmuchany zamek, ognisko z kiełbaskami i oranżadą, słodycze, wata cukrowa.

 | Zdjęcie dotyczy Feta w Bobrownikach. Witaj A-klaso! zostało dodane przez Gazeta CLI - w dniu 2017-06-11 id nr: 810851 |

                                                                                                                        fot. Andrzej Korpalski

Wiślanin Bobrowniki zremisowanym meczem z Wichrem Wielgie 2:2(1:1) zakończył sezon 2016/17 w B-klasie i zdobywając 46 punktów na 60 możliwych zajął 1 miejsce, awansując pewnie do A-klasy.

 

W dniu 4 czerwca 2017 roku na boisku przy Szkole Podstawowej im. Karola Wojtyły odbył się już kolejny "Piknik Rodzinny" z okazji przypadającego na 1 czerwca Dnia Dziecka, mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych nie zabrakło licznych atrakcji i konkursów. Na scenie w krótkich przedstawieniach wystąpiły dzieci z klas 0-6. Dzięki osobom działającym w Radzie Rodziców można było spróbować pysznych ciast. Podczas pikniku udało się pozyskać fundusze które w całości przeznaczone będą na potrzeby dzieci.

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą