^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

W dniu 10.02.2024r. po raz kolejny odbył się Bal Karnawałowy w remizie OSP Rachcin organizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Rachcin.

Urząd Miasta i Gminy Bobrowniki pozyskał fabrycznie nowy samochód TOYOTA PROACE VERSO, który przystosowany jest do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym poruszających się na wózkach inwalidzkich. Całkowity koszt zakupu samochodu wyniósł 198.000 zł. z czego pozyskano dofinansowanie w kwocie 135.000 zł ze środków PEFRON.

W dniu dzisiejszym w Szkole Podstawowej im. Karola Wojtyły w Bobrownikach po raz kolejny odbyło się uroczyste wręczenie stypendium Burmistrza Bobrownik Jarosława Jacka Poliwko za szczególne osiągnięcia w nauce dla uczniów ze Szkoły Podstawowej.

Znalezione obrazy dla zapytania ferie na sportowo

W pierwszy tydzień ferii w dniach 12, 13, 14.02  oraz w drugi tydzień ferii 19, 20, 21.02 zapraszamy wszystkich chętnych na otwarte zajęcia sportowe do sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej im. Karola Wojtyły w Bobrownikach.

Zajęcia odbywać się będą w godzinach:

 10:00 do 13:00.

Serdecznie zapraszamy.

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich | Strona główna -  Subregion Zachodni

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich we Włocławku zaprasza na bezpłatne webinarium pt.” Podróżuj z Funduszami Europejskimi”.

Zapraszamy w dniu 6lutego 2024 r. od godziny 10:30 do 12:00.

Jest to spotkanie kierowane do osób w wieku 18-29 lat, które szukają pomysłu na zdobycie nowych umiejętności i doświadczeń zawodowych. Są otwarte na róże formy wsparcia, w tym szkolenia zawodowe i wyjazdy zagraniczne.

Gmina Bobrowniki pozyskała kolejne środki finansowe, tym razem kwotę 247294,00 zł w ramach projektu „Cyberbezpieczny Samorząd”. Ma on na celu podniesienie bezpieczeństwa informacji w JST przez poprawę odporności i umiejętność efektywnego przeciwdziałania oraz reagowania na incydenty w systemach informacyjnych.

W dniu 1 lutego br. Burmistrz Bobrownik Jarosław Jacek Poliwko, Przewodniczący Rady Miejskiej Jarosław Bojarski oraz Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Marzena Stańczak – Kaźmierska odwiedzili podopiecznych Dziennego Domu Pobytu Senior+ w Rachcinie. Podczas spotkania odbyła się kolęda na której obecny był Ksiądz dziekan Henryk Wysocki proboszcz parafii w Chełmicy. Po raz kolejny wręczono mieszkańcom naszej gminy którzy mieszkają samotnie czujki tlenku węgla a pozostałym glukometry.

Ostrzeżenie hydrologiczne - gwałtowne wzrosty stanów wody - Aktualności -  Portal Gminy i Miasta Proszowice

Zjawisko: wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych

Stopień zagrożenia: 2

Obszar: Dolna Wisła, (kujawsko-pomorskie)

Ważność: od godz. 22:00 dnia 31.01.2024r. do godz. 22:00 dnia 03.02.2024r.

Przebieg: W związku ze spływem wód opadowo-roztopowych z górnej części dorzecza, na Wiśle od zbiornika Włocławek do Tczewa przewiduje się wzrosty stanu wody w strefie wody wysokiej, lokalnie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych.

 Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 75 %.

Uwagi: Brak.

Źródło informacji: Biuro Prognoz Hydrologicznych w Gdyni, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Gdyni, ostrzeżenie hydrologiczne Nr: 26

Podstawa prawna konsultacji społecznych | Serwis Urzędu Miejskiego w  Koszalinie

 

Burmistrz Bobrowniki ogłasza konsultacje społeczne w sprawie: "Zniesienia sołectwa Bobrowniki w związku z nadaniem statusu miasta miejscowości Bobrowniki, oraz planowanym utworzeniem bobrownickiego budżetu obywatelskiego dla obszaru miasta Bobrowniki."

Załączniki:

 

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą