^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Szanowni Państwo.
W związku z prowadzoną modernizacją wodociągu w miejscowości Gnojno uprzejmie informujemy, iż dnia 28 lutego 2024r.(środa) w godzinach 10:00 – 13:00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców na odcinku Gnojno Bloki - Barany.


Przepraszamy za powstałe utrudnienia i dziękujemy za wyrozumiałość.

Nabór wniosków i stawki pomocy

Informujemy, że od 29.02.2024 r. do 15.03.2024 r. producenci rolni, w których gospodarstwach rolnych szkody w uprawach rolnych spowodowane wystąpieniem w 2023 r. suszy, gradu, deszczu nawalnego, ujemnych skutków przezimowania, przymrozków wiosennych, powodzi, huraganu, pioruna, obsunięcia się ziemi lub lawiny w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich wyniosły powyżej 30 % średniej rocznej produkcji roślinnej w gospodarstwie rolnym, mogą składać wnioski o udzielenie pomocy w formie dotacji do powierzchni upraw rolnych, na których ww. niekorzystne zjawiska spowodowały utratę co najmniej 30% plonu.

dopłaty do kukurydzy

Biura powiatowe ARiMR przyjmują wnioski od producentów kukurydzy poszkodowanych w wyniku trudnej sytuacji w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi agresją Federacji Rosyjskiej wobec Ukrainy. Dokumenty można składać do 29 lutego 2024 r.

Więcej informacji oraz wniosek o pomoc - otwórz

Aby sprawnie przyjąć wszystkie wnioski, godziny pracy biur powiatowych zostały wydłużone na czas naboru:

  • w dni robocze od 22 lutego do 28 lutego 2024 r. placówki te będą otwarte w godzinach 07:00-18:00;
  • w ostatnim dniu naboru, tj. 29 lutego 2024 r., od godziny 07:00 do 22:00 lub do ostatniego interesanta;
  • ponadto biura powiatowe będą czynne również w sobotę 24 lutego 2024 r. w godzinach 08:00-16:00.

 

W dniu 24 lutego 2024r. sala sportowa Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Bobrownikach po raz kolejny stała się areną zmagań zespołów piłki nożnej, w tym dniu rozgrywany był turniej o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej Bobrownik. Młodych adeptów futbolu przywitali Burmistrz Bobrownik Jarosław Jacek Poliwko oraz patron turnieju Przewodniczący Rady Miejskiej Bobrownik Jarosław Bojarski. W wydarzeniu brał również udział Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Lipnie Tadeusz Gradkiewicz, wszyscy wymienieni na zakończenie wręczyli zespołom medale oraz pamiątkowe puchary.

W dniu 23 lutego 2024r. na sali sportowej Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Bobrownikach odbył się „ Turniej o Puchar Burmistrza Bobrowniki w piłce nożnej”. Rozgrywki otworzył patron imprezy Burmistrz Bobrownik Pan Jarosław Jacek Poliwko który przywitał zespoły i życzył wszystkim udanej rywalizacji sportowej w duchu Fair Play. Na wydarzeniu obecni byli i nagrody wręczali Przewodniczący Rady Miejskiej Bobrownik Jarosław Bojarski oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Lipnie Tadeusz Gradkiewicz.

Znalezione obrazy dla zapytania autobus szkolny grafika

Na stronie BIP Gminnego Zespołu Oświaty zamieszczamy uaktualniony rozkład jazdy autobusów szkolnych, który jak co roku od półrocza ulega zmianie. Rozkład będzie obowiązywał od dnia 26 lutego 2023r.

Rozkład dostępny ROZKŁAD JAZDY

Beata Domagalska - Kierownik GZO

W związku ze zmianą statusu Gminy Bobrowniki na Miasto i Gminę Bobrowniki na drogach wjazdowych przy granicach administracyjnych gminy postawiono nowe witacze.

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą