^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
W dniu dzisiejszym tj. 04.12.2023r. w siedzibie Urządu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego miało miejsce podpisanie Porozumienia Terytorialnego pomiędzy Samorządem Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Stowarzyszeniem na rzecz Gmin i Powiatu Lipnowskiego „Wspólnie Dla Przyszłości”.
W wydarzeniu brał udział Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko jako wiceprzewodniczący stowarzyszenia. Porozumienie opiewało na kwotę około 68 milionów złotych do podziału ma 10 samorządów. Pieniądze pozyskanie przez Gminę Bobrowniki w ramach Polityki Terytorialnej Funduszy Europejskich dla Kujaw i Pomorza zostaną przeznaczone na inwestycje w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną oraz na instytucje kultury.

Dzięki zaangażowaniu pracowników Urzędu Gminy Ochotnicza Straż Pożarna w Bobrownikach otrzymała dofinansowanie na wymianę pokrycia dachowego na budynku OSP w Bobrownikach. Po przeprowadzeniu postępowania przetargowego i wybraniu wykonawcy w dniu dzisiejszym tj. 04.12.2023r. w Urzędzie Gminy Bobrowniki Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej Tadeusz Grzegorzewski podpisał umowę z wykonawcą inwestycji firmą TYMBUD reprezentowaną przez właściciela pana Wojciecha Szwech. Wartość inwestycji wynosi 269370,00zł. 

Cyberbezpieczeństwo - Radziejowice

Realizując zadania wynikające z ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa przekazujemy Państwu informacje pozwalające na zrozumienie zagrożeń występujących w cyberprzestrzeni oraz porady jak przeciwdziałać tym zagrożeniom.

 

Cyberbezpieczeństwo  zgodnie  z  obowiązującymi  przepisami  to  „odporność  systemów  informacyjnych  na  działania   naruszające  poufność,  integralność,  dostępność i  autentyczność  przetwarzanych  danych lub  związanych  z nimi  usług  oferowanych  przez  te   systemy”  (art. 2  pkt.4) Ustawy z  dnia   5  lipca 2018r. o   krajowym  systemie  cyberbezpieczeństwa   (Dz.U. z 2018r.poz. 1560).

Co to jest PSZOK? - Gospodarka Odpadami - Ochrona Środowiska - Urząd Gminy  Pielgrzymka

Godziny Otwarcia PSZOK w Bobrownikach:

 Środa:

od  11:00  do 16:00

Sobota:

od 10:00 do 15:00

 

 

PSZOK

 

W DNIACH
od 14.12.2023 r. do 09.01.2024 r.

 

NIECZYNNY!

 

Przerwa w funkcjonowaniu PSZOK związana jest z koniecznością rozliczenia oraz zamknięcia roku (spisanie stanów magazynowych) i uprzątnięciem terenu. Zapraszamy 10 Stycznia 2024 r. (środa).

 

 

W czwartek 23 listopada do Bobrownik zawitało Mobilne Planetarium. Klub Młodzieżowy we współpracy z Przedszkolem Samorządowym w Bobrownikach skorzystał z niesamowitej okazji podziwiania Układu Słonecznego. Swoją ogromną wiedzą na temat najpiękniejszej planety Ziemi i innych zakątków kosmosu podzielił się z uczestnikami Astronom Pan Łukasz Kołodziejski.

Szanowni Państwo.
W związku z prowadzoną modernizacją przepompowni wody w miejscowości Polichnowo uprzejmie informuje, iż dnia 29 listopada 2023r.(środa) w godzinach 8:00 – 12:00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców miejscowości: Brzustowa, Stara Rzeczna, Rachcin, Winduga.


Prowadzone prace modernizacyjne są niezbędne dla bezpiecznego dostarczania wody mieszkańcom gminy.
Przepraszamy za powstałe utrudnienia i dziękujemy za wyrozumiałość.

9 grudnia dobiegnie końca ostatni w bieżącym roku, VIII rekordowy turnus szkolenia podstawowego w ramach Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej, który cieszył się rekordowym zainteresowaniem wśród ochotników zainteresowanych służbą wojskową. Ponad 8 200 ochotników przekroczyło bramy 84 jednostek wojskowych na terenie całego kraju (w tym ponad 740 ochotników z województwa kujawsko-pomorskiego). Od momentu wejścia w życie ustawy o Obronie Ojczyzny do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej wstąpiło ponad 42 000 ochotników (zarówno na szkolenie podstawowe, jak i szkolenie specjalistyczne bezpośrednio z pasywnej rezerwy). To pokazuje, jak Wojsko Polskie otworzyło się na oczekiwania społeczeństwa. Kolejny turnus DZSW rozpocznie się 15 stycznia 2024 roku.

W dniu 21 listopada br. Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko wspólnie z Przewodniczącym Rady Gminy Jarosławem Bojarskim w obecności Skarbnika Gminy Mirosławy Kowalewskiej przekazali dla Szpital Lipno sp. z o.o. na ręce Wiceprezes Małgorzaty Łukaszewskiej oraz Koordynatora ratownictwa medycznego Pana Rafała Staniszewskiego sprzęt ratownictwa medycznego.

Warto zadbać o bezpieczeństwo swoich danych. Od 17 listopada br. będzie można zastrzec swój numer PESEL.

Zastrzeżenie numeru PESEL to usługa, dzięki której nikt nie weźmie na Ciebie kredytu, nie kupi sprzętów na raty, nie sprzeda nieruchomości bez wiedzy i zgody właściciela, nie wyrobi duplikatu karty SIM. W skrócie, nikt nie wykorzysta Twojego numeru PESEL bez Twojej wiedzy

Od 17 listopada 2023 r. będzie możliwe zastrzeżenie lub cofnięcie zastrzeżenia numeru PESEL elektronicznie - także przy użyciu aplikacji mObywatel - lub osobiście w siedzibie dowolnej gminy. PESEL zastrzec będzie można też w placówce bankowej oraz na poczcie

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą