^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Wczoraj, w godzinach wieczornych uczestnicy Klubu Młodzieżowego wraz z rodzinami bawili się podczas obchodów Nocy Świętojańskiej nad Gryską. Wspólnie wykonywaliśmy wianki, tańczyliśmy i biesiadowaliśmy na kocach piknikowych.

W dniach 31.05-02.06 2024r. dzieci i młodzież z Klubu Młodzieżowego Gminy Bobrowniki przebywały w Centrum Edukacji Ekologicznej w Górznie. W programie wycieczki były spacery po Rezerwacie Przyrody „Szumny Zdrój", pobyt na plaży, w parku linowym oraz w niezwykle urokliwym miasteczku.

W czwartek 23 listopada do Bobrownik zawitało Planetarium Syriusz. Klub Młodzieżowy we współpracy z Przedszkolem Samorządowym w Bobrownikach skorzystał z niesamowitej okazji podziwiania Układu Słonecznego. Swoją ogromną wiedzą na temat najpiękniejszej planety Ziemi i innych zakątków kosmosu podzielił się z uczestnikami Astronom Pan Łukasz Kołodziejski. Jego niesamowite podejście do dzieci i młodzieży sprawiło, że wszyscy świetnie się bawili.

Lato w Klubie Młodzieżowym nie jest nudne. Korzystając z uroków przyrody postanowiliśmy zorganizować sesję zdjęciową. Pomimo deszczu, który próbował pokrzyżować nam plany, bawiliśmy się świetnie. W ramach kolejnego spotkania, w dniu 27 lipca zorganizowano wyjazd do kina we Włocławku. Zarówno podczas filmu, jak i na lodach miło spędziliśmy wspólny czas.

W Klubie Młodzieżowym świętujemy od tygodnia. Po udanym kiermaszu bożonarodzeniowym wszyscy zasłużyliśmy na wypoczynek i zabawę. Dlatego w poniedziałek 11 grudnia wybraliśmy się na pizzę oraz do kina. Dzisiaj z kolei przyszedł do Klubu św. Mikołaj pod postacią Wójta Gminy Bobrowniki Pana Jarosława Poliwko oraz Wiceprzewodniczącej Rady Gminy Bobrowniki Pani Marzeny Stańczak-Kaźmierskiej.

W Klubie Młodzieżowym nie ma nudy. Spotykając się również w wakacje stworzyliśmy własne zestawy biżuterii, wyroby z betonu, lampki biurkowe, ozdoby do włosów i ćwiczyliśmy różne techniki plastyczne.

W dniu 3 grudnia 2023 r. w Remizie OSP Bobrowniki odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy zorganizowany przez KGW Polne Babki w Bobrownickim Polu, którego celem była integracja międzypokoleniowa oraz degustacja potraw regionalnych. Poniżej zamieszczamy przemówienie Pani Kamili Leszczyńskiej - Przewodniczącej KGW „Polne Babki” oraz fotorelację z wydarzenia. Wszystkim osobom bardzo dziękujemy za tak liczne przybycie. Szczególne podziękowania dla młodzieży zaangażowanej w organizację w tym za wspaniałe występy: Szymonowi Pióreckiemu, Miłoszowi Pióreckiemu i Lenie Uzarskiej.
W dniach 8-10 września 2023 roku osoby uczęszczające do Klubu Młodzieżowego wyjechały do Kujawsko – Pomorskiego Ośrodka Edukacji Ekologicznej i Ochrony Bioróżnorodności „Eko-Czar” w Czarnym Bryńsku na warsztaty przyrodnicze połączone z rozrywką. Każda z czterech grup miała do dyspozycji własny aneks mieszkalny z kuchnią i łazienką oraz wszelkie atrakcje dostępne w ośrodku.
W poniedziałek 6 listopada, w godzinach popołudniowych Klub Młodzieżowy gościł w Klub Strzelecki "Vis". Było to świetną okazją do zapoznania się z budową, rodzajem oraz zasadami posługiwania się bronią. Ponadto niektórzy uczestnicy odkryli ukrywany dotąd talent:) Poza sprawdzeniem własnych umiejętności, młodzież na czas rozkładała i składała karabinek AK, osiągając bardzo dobry czas. Spotkanie zakończyło się wspólnym grillem. Wracając do domu wszyscy byli pełni wrażeń i ...łusek:)

Kończący się rok szkolny to ocena osiągnięć dzieci i młodzieży, ale dla nas - rodziców to również zachwyt nad rozwojem dzieci, ich samodzielności, umiejętności społecznych i emocjonalnych. Zmiany jakie w nich zachodzą są niezwykle satysfakcjonujące. Pobudzaniu ich pasji służy Klub Młodzieżowy w Rachcinie. Zapraszam do oglądania kolejnych zdjęć z naszej działalności.

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą