^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

17.12.2017. Śpiewem kolęd wypełniła się Remiza OSP Rachcin w ostatnie przed Wigilią Świąt Bożego Narodzenia niedzielne popołudnie. Wszystko za sprawą Kół Kobiet z Bobrownik, Polichnowa, Rachcina i Starego Bógpomoża, które zorganizowały swój pierwszy wigilijny zjazd. Nie zabrakło wspomnień i wzruszeń. W spotkaniu uczestniczył Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Tadeuszem Gradkiewiczem. Podsumowaliśmy rok bogaty w owocną współpracę. Fot. Dawid Prykowski, Koło Kobiet Rachcin.

W sobotę 26 bm. w Tłuchowie odbyły się Powiatowo - Gminne Dożynki. W kategorii wieniec współczesny dożynek powiatowych drugie miejsce zajął owoc pracy reprezentującego naszą gminę Koła Kobiet Rachcin. W konkursie "Rolnik Powiatu Lipnowskiego 2017" laury zebrali Agnieszka i Władysław Krazińscy, którzy prowadzą na terenie naszej gminy gospodarstwo rolne o pow. 40 ha. Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za promocję Gminy. Galeria zdjęć wraz z informacjami o dożynkach tutaj.

 

Dnia 23 lutego (tłusty czwartek) Panie z Koła Kobiet Bobrowniki na zaproszenie Pani Magdaleny Włodarskiej- Kasiuk, uczestniczyły w XIV Festiwalusmaku- Dzień Faworkazorganizowanymprzez Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Wielgie „Przyszłość” i Ośrodek Kultury i Biblioteki Gminy Wielgie.

 

 

22 października br. Koło Kobiet Bobrowniki zorganizowało wspólny wyjazd - pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej. Modlitwa w Narodowym Sanktuarium Polaków, zwiedzanie umocnień klasztoru, z którego ponad 350 lat temu rozlał się opór wobec rzekomo niezwyciężonego najeźdźcy były doskonałą okazją do poczucia narodowej dumy, ale również dalszej integracji naszego koła, oddolnej inicjatywy kobiet - mieszkanek Bobrownik. Wiele z nas wybrało się do Częstochowy wraz z mężami. Dopisała pogoda. Już myślimy o kolejnym wyjeździe!

 

W dniu 26.10.2016r. odbyło się szkolenie tematyczne z florystyki nagrobnej (wiązanki, dekoracje zniczy). Szkolenie prowadzone było przez pracownika Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Lipnie – Panią Magdalenę Włodarską –Kasiuk, która zapoznała Panie z Koła Kobiet Bobrowniki z techniką robienia wiązanek. Koło działa na rzecz wspólnego nabywania nowych umiejętności przydatnych każdej kobiecie.

12.10.2016 r. Panie z Koła Kobiet Bobrowniki reprezentowały nasza Gminę na V Festiwalu Smaków Dyniowych w Tłuchowie zorganizowanym przez Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich "Jagna" przy współpracy z ODR Zarzeczewo i Wójtem Gminy Tłuchowo Krzysztofem Dąbkowskim. W ramach "Święta Dyni" przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich i Kół Kobiet przygotowały ponad 75 różnych potraw na bazie dyni, które zostały zgłoszone do konkursu kulinarnego. Koło Kobiet Bobrowniki zostało wysoko ocenione w kategorii "Ciasta i desery". Konkurs obejmował 5 kategorii potraw i produktów:

Przy okazji Gminnego Dnia Bobrownik i Powiatowej Sołtysiady Bobrowniki 2016 Koła Kobiet z miejscowości Bobrowniki, Polichnowo i Stary Bógpomóż przygotowały stoiska z nieodpłatnie serwowanymi i znakomicie podanymi lokalnymi potrawami, które podbiły podniebienia uczestników spotkania integracyjnego. Opis z linkami do fotogalerii dostępny jest tutaj, zaś film z Sołtysiady - tutaj. Naszym wspaniałym Paniom z Kół Kobiet serdecznie dziękujemy!

Przestronne wnętrza Remizy OSP Rachcin, w której druhowie prowadzą ogólnodostępną świetlicę były miejscem "kulminacyjnych" obchodów Dnia Kobiet w Gminie Bobrowniki. Wszystko za sprawą Koła Kobiet z Bobrownik, które zorganizowało warsztaty kulinarne przy udziale Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Po zakończeniu warsztatów na zaproszenie Pań przybył Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Bobrowniki Tadeuszem Gradkiewiczem.

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą