^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Lipcowe nawałnice stały się przyczyną zniszczeń wielu poszyć dachowych z eternitu. Wykonując prace porządkowe należy zabezpieczyć eternit przez jego ułożenie w bezpiecznym miejscu w obrębie posesji. Pomocne w ograniczaniu uwalniania się azbestu jest nawilżanie wodą płyt eternitowych.

W związku z upałami Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska informuje, że na terenie województwa stwierdzono przekroczenie poziomu informowania społeczeństwa o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu alarmowego dla ozonu.

O bezpiecznych zachowaniach czytaj tutaj. Na prośbę Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego publikujemy również ostrzeżenie meteorologiczne.

Na prośbę Wojewody Kujawsko - Pomorskiego zamieszczamy komunikat dotyczący zwalczania barszczu Sosnowskiego i barszczu Mantegazziego. Komunikat dostępny tutaj.

W imieniu mieszkańców Gminy Bobrowniki składamy podziękowanie Braci Strażackiej z Gminy Bobrowniki zaangażowanej w usuwanie skutków niedzielnej wichury.

W niedzielę 19 lipca po godz. 17:00 przeszła przez nasz teren burza. Szalejąca wichura zerwała dachy 7 domów mieszkalnych i 20 obiektów gospodarczych. Wskutek uderzenia piorunem miał miejsce pożar domu mieszkalnego przy ul. Lipowej w Bobrownikach. Powalone drzewa uniemożliwiały przejazd drogami. W wielu miejscach nad drogami zwisały naruszone konary. Wciąż trwa przywracanie dostępu do energii elektrycznej. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Niezwłocznie podjęte zostały działania zmierzające do przywrócenia stanu sprzed wichury. Nasze straże pożarne zadbały o przejezdność dróg. Oczyszczono drogi i pobocza z zalegających konarów. Na wysokości zadania stanęły wszystkie osoby zarządzające środkami będącymi w dyspozycji Gminy Bobrowniki na wypadek kryzysu. 

W związku z realizacją ćwiczeń Kobra 2015 składam podziękowanie Panu Pawłowi Tkaczyk (Usługi Transportowe) za udostępnienie samochodów na potrzeby ćwiczeń oraz Panu Romanowi Deskiewicz i firmie P.H.U ROMAR za dostarczenie i odbiór pojazdów. Okazana przez Panów pomoc to duży wkład w podniesienie umiejętności służb przewidzianych do reagowania w sytuacjach kryzysowych. 

Wójt Gminy Bobrowniki

Jarosław Jacek Poliwko

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą