^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

 

 

Zmiana ostrzeżenia meteorologicznego nr 26

do pobrania tutaj.

 

Przejeżdżając przez las zachować trzeba szczególną ostrożność. Na jezdnie mogą wybiec dzikie zwierzęta. O wypadek nie trudno, a uzyskanie zwrotu kosztów nie będzie łatwe. Gdy widzisz znak ostrzegający przed dziką zwierzyną, przede wszystkim zwolnij, obserwuj uważnie pobocze i bądź w razie potrzeby gotowy do awaryjnego hamowania.

W dniach 7-9 czerwca br. (termin zapasowy 10 czerwca br.) zostanie przeprowadzone sprawdzenie systemów alarmowania ludności na wypadek zagrożenia z powietrza. Treść komunikatu dostępna tutaj

OSTRZEŻENIE Nr 25
Zjawisko: Burze z gradem
Stopień zagrożenia: 1
 

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń   i powiadamiania o ich    wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach ( Dz. U. 2013. 96).

 

   PO USŁYSZENIU SYGNAŁU ALARMOWEGO CZY KOMUNIKATU OSTRZEGAWCZEGO NALEŻY :

  1. Nie wywoływać paniki, zastosować się do poleceń nadawanych w tych komunikatach  - ostrzec sąsiadów o alarmie.

  2. Ograniczyć do niezbędnego minimum ruch pieszy i pojazdów mechanicznych.

  3. Udzielać sobie wzajemnej pomocy podczas samoewakuacji ( pomóc słabszym i chorym ) –ewakuować się najkrótszą drogą .

  4. Osoby pozostające w pomieszczeniach powinny uszczelnić okna, drzwi i ciągi wentylacyjne wykorzystując ścinki miękkich szmat, watę, ligninę itp.

  5. W ukryciu przebywać do chwili otrzymania polecenia opuszczenia obiektu od służb porządkowych (ratowniczych) – posiadając bateryjny

  6. odbiornik radiowy włączyć go na pasmo rozgłośni lokalnej.

Biuro: Biuro Prognoz Meteorologicznych regionalne
Obszar: województwo kujawsko-pomorskie
Ważność: od 2016-05-30 16:00:00 do 2016-05-31 00:00:00
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 mm do 30 mm, oraz porywami wiatru około 80 km/h. Lokalnie grad.
Prawdopodobieństwo: 80%
Uwagi: Brak.
Czas wydania: 2016-05-30 12:25:00
Synoptyk: Piotr Szewczak

Bobrowniki stały się miejscem powiatowych obchodów Narodowego Święta 3 Maja. Uroczystości rozpoczęto mszą św. w kościele  p.w. św. Anny. Oprawę liturgii przygotowali przedstawiciele samorządu Gminy Bobrowniki i Powiatu Lipnowskiego. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył proboszcz ks. prof. dr hab. Zdzisław Pawłowski. Potem nastąpił przemarsz na Plac Wolności, gdzie odbył się uroczysty apel. Głos zabrali: Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko, Starosta Lipnowski Krzysztof Baranowski, druh Zbigniew Agaciński (Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Lipnie), bryg. mgr inż. Ireneusz Poturalski (Komendant Powiatowy PSP w Lipnie) i Tadeusz Grzegorzewski (Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP w Bobrownikach), którzy podziękowali Druhom za bezinteresowną działalność na rzecz ochrony życia, zdrowia i mienia mieszkańców Gminy.

KUJAWSKO-POMORSKI  URZĄD  WOJEWÓDZKI  W  BYDGOSZCZY

WYDZIAŁ BEZPIECZEŃSTWA I ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

CZK.6335.1.18.2016

                               Bydgoszcz, 25-04-2016 r.

 Ostrzeżenie meteorologiczne nr 16

Zjawisko:  przymrozki

Stopień zagrożenia: 1

Obszar: województwo kujawsko-pomorskie

Ważność: od godz. 00:00 dnia 26.04.2016 do godz. 07:00 dnia 26.04.2016

Przebieg: prognozuje się spadek temperatury do -2°C, przy gruncie do -5°C.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%

Uwagi: Brak.

Dyżurny synoptyk:  Magdalena Muszyńska-Karbowska

Źródło informacji: IMGW-PIB,

 Jacek Wróblewski

 (dyżurny sporządzający meldunek)

 

ul. Jagiellońska 3, 85-950 Bydgoszcz

tel. 52 349 7777, fax 52 349  7656 / 7397

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.bydgoszcz.uw.gov.pl

Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko zaprasza wszystkich na pokaz sprzętu do działań ratowniczo - gaśniczych na terenie kompleksu sportowo - rekreacyjnego przy ruinach gotyckiego zamku w Bobrownikach w piątek 15 kwietnia br. Początek o godz. 11:00. Po zakończeniu pokazów zapraszamy wszystkich na ognisko i grochówkę. Spotkanie stanowi element programu Wojewódzkich OTWP "Młodzież zapobiega pożarom", które odbędą się w Bobrownikach pod auspicjami Kujawsko - Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP.

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą