^Powrót na górę strony

Gmina Bobrowniki

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

KUJAWSKO-POMORSKI  URZĄD  WOJEWÓDZKI  W  BYDGOSZCZY

WYDZIAŁ BEZPIECZEŃSTWA I ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

CZK.6335.1.18.2016

                               Bydgoszcz, 25-04-2016 r.

 Ostrzeżenie meteorologiczne nr 16

Zjawisko:  przymrozki

Stopień zagrożenia: 1

Obszar: województwo kujawsko-pomorskie

Ważność: od godz. 00:00 dnia 26.04.2016 do godz. 07:00 dnia 26.04.2016

Przebieg: prognozuje się spadek temperatury do -2°C, przy gruncie do -5°C.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%

Uwagi: Brak.

Dyżurny synoptyk:  Magdalena Muszyńska-Karbowska

Źródło informacji: IMGW-PIB,

 Jacek Wróblewski

 (dyżurny sporządzający meldunek)

 

ul. Jagiellońska 3, 85-950 Bydgoszcz

tel. 52 349 7777, fax 52 349  7656 / 7397

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.bydgoszcz.uw.gov.pl

Wójt Gminy Bobrowniki Jarosław Jacek Poliwko zaprasza wszystkich na pokaz sprzętu do działań ratowniczo - gaśniczych na terenie kompleksu sportowo - rekreacyjnego przy ruinach gotyckiego zamku w Bobrownikach w piątek 15 kwietnia br. Początek o godz. 11:00. Po zakończeniu pokazów zapraszamy wszystkich na ognisko i grochówkę. Spotkanie stanowi element programu Wojewódzkich OTWP "Młodzież zapobiega pożarom", które odbędą się w Bobrownikach pod auspicjami Kujawsko - Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP.

Na prośbę Wydziału Komunalnego Urzędu Miejskiego w Lipnie publikujemy zaproszenie na spotkanie dotyczące zagrożeń wynikających z powstawania tlenku węgla. Spotkanie odbędzie się w kinie "Nawojka" w Lipnie dnia 1 marca 2016 r. o godz. 10:00.

 

Na prośbę regionalnego Biura Prognoz Meteorologicznych publikujemy ostrzeżenie o silnym mrozie. Ostrzeżenie dostępne tutaj.

Państwo Stanisława i Jan Jaworscy z Bobrownik oraz Mirosława i Eliasz Majda z Białych Błot otrzymali srebrne Medale za zasługi dla obronności kraju. Pierwsze z małżeństw wychowało czterech, a drugie trzech synów, którzy wzorowo odbyli zasadniczą służbę wojskową. Medale wręczył dziś w Urzędzie Gminy Bobrowniki Komendant WKU Włocławek ppłk Radosław Niecikowski wraz z Wójtem Jarosławem Jackiem Poliwko, który w liście do Odznaczonych napisał m.in: "Gratulujemy Państwu znakomitych synów - wzorowo pełniących służbę wojskową, aby w razie potrzeby bronić naszej Ojczyzny". Fot. Karol Kostrzewski.

KUJAWSKO - POMORSKI URZĄD WOJEWÓDZKI W BYDGOSZCZY

WYDZIAŁ BEZPIECZEŃSTWA I ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

CZK.6335.1.6.2016  Bydgoszcz, 13 stycznia 2016 r.

Ostrzeżenie meteorologiczne nr 5

Zjawisko: oblodzenie

Stopień zagrożenia: 1

Treść komunikatu dostępna tutaj.

W OSP na terenie Gminy Bobrowniki dobiegła końca kampania sprawozdawczo - wyborcza. Rozpoczęto ją w OSP Rachcin 5 stycznia br. i zakończono w sobotę 9 stycznia br. w OSP Bobrowniki. Druhowie powołali w swoich jednostkach składy zarządów bez zmian ścisłego kierownictwa. Najważniejszym wydarzeniem pod względem poprawy bezpieczeństwa przeciwpożarowego w Gminie Bobrowniki w minionym roku jest zakup samochodu pożarniczego VOLVO (fot. powyżej) dokonany z inicjatywy Wójta Gminy Bobrowniki Jarosława Jacka Poliwko. Z budżetu Gminy przeznaczono na ten cel 44 tys. zł. Pojazd zastąpił Stara, którym OSP Bobrowniki jeździła do pożarów przez ponad 25 lat. 

 Shoveling Snow PODSTAWOWE ZASADY ZACHOWANIA SIĘ PODCZAS WYSTĘPOWANIA MROZÓW (WYCHŁODZENIE I ODMROŻENIE).

 

COPYRIGHT 2001-2015   Strona Gminy Bobrowniki nad Wisłą